İade ve İptal

Starzcope’tan sipariş ettiğiniz ürünleri, size veya gösterdiğiniz adresteki kişiye/kuruluşa teslim tarihinden itibaren, kullanılmamış olması şartıyla 7 gün içerisinde iade edebilirsiniz.

İade kapsamındaki koşullar aşağıdaki gibidir;

Orijinal kutusu/ambalajı zarar görmüş, açılmış, kullanılmış, tahrip edilmiş, kutu üzerine kargo etiketi yapıştırılmış, kargo koli bandı ile bantlanmış ve benzer şekildeki ürünlerin iadesi Starzcope tarafından kabul edilmeyecektir. Bu nedenle ürün teslimi sırasında gerekli görüyorsanız kargo görevlisi önünde paketi açarak kontrol ediniz. Eğer bir sorun varsa (eksik ürün, hasarlı ürün gibi) lütfen kargo görevlisine durumu açık şekilde belirten tutanak tutturunuz. Aksi taktirde sipariş eksiksiz ve sorunsuz olarak teslim edilmiş sayılacak ve daha sonraki şikayetler dikkate alınmayacaktır.

Bu şekilde gelen ürünler teslim alındığı haliyle karşı taraf ödemeli olarak geri gönderilecektir.

Eğer varsa, ürünün bütün standart aksesuarları hasarsız ve tam olarak orijinal paketleri ile birlikte gönderilmelidir.

Satın almış olduğunuz üründe ve ambalajında herhangi bir bozulma, açılma, kırılma, tahrip, yırtılma, kullanılma, eksik aksesuar ve benzer durumları tespit ettiği hallerde ve ürünün müşteriye teslim edildiği andaki hali ile iade edilememesi halinde ürünü iade almayacak ve bedelini iade etmeyecektir. Bu tür hallerde ürünün Starzcope’a gelişi ve geri dönüşü sırasındaki tüm kargo ücretleri müşteriye aittir.

Müşterimizin ürün/ürünleri iade etmesi veya alışverişinden vazgeçmesi halinde, eğer iade edilen ürün/ürünler iade şartlarına uygunsa Starzcope’a ulaştığı andan itibaren havale iadeleri, havalenin yapıldığı hesaba 7 (yedi) iş günü içerisinde kargo bedeli ürün/ürünlerin bedelinden düşülerek geri kalan iade bedeli kadar tutar müşteriye iade edilir. Kredi kartı iadeleri ise kartın ait olduğu banka hesabına 7 (yedi) iş günü içinde yapılacaktır. Bankanız kredi kartı iadelerini aynı gün hesabınıza yansıtmayabilir. Bu durumda bankanızın kredi kartı servisini aramanız gereklidir.  Bu süre üzerinde Starzcope’un herhangi bir etkisi yoktur ve tamamen bankanın tasarrufundadır.

Siparişinizle ilgili “İptal Edildi” uyarısı çıktıktan sonra tüm bedel kredi kartınıza veya havale yaptığınız bankanıza iade edilmektedir. Taksitli satışlarda yapılan iadeler bankanız tarafından kredi kartınıza her ay artı bakiye olarak yansıtılmaktadır.

Siparişiniz henüz kargoya teslim edilmediyse; iade ve iptal talebinizi neden belirterek hello@starzcope.com adresine mail atarak siparişinizi iptal edebilirsiniz.