AKREP BURCUNDA 🎃 YENİ AY

Akrep burcu Astrolojide yeniden doğma kapasitemizin temsilcisidir. Ölmek ve tekrar doğmak, görünenin altında kalan gerçek ile ilişkilendirilir.

Akrep yaşamın görünmeyen tarafı ile gizemli bir birlik içindedir.

Akrep burcunun dışarıdan bakıldığında bile gücünü belli eden bir sembolü vardır. ♏︎ Dönüştürücü ve yok etme potansiyeli olan tarafı sadece sembole baktığınızda bile görünür. Doğadaki her şey Akrep burcu zamanı geldiğinde sonbahardan kışa geçer ve yeniden uyanmak adına kış uykusuna yatar. Bir nevi ölür.

Yaşamak için ölmek, ölmek için yaşamak gereklidir.

Boğa burcunda bulunan Uranüs’ten sert açı alan Yeni Ay, konforumuzu ve huzurumuzu bozacak bazı gerçekler üzerinden içimizdeki dönüşüm enerjimizi harekete geçiriyor. Yeni başlangıçlar adına duygularımızda deprem hissi veren bir gerçeklik yaratıyor.

Akrep Yeni Ay’da dönüşüme direnen korkularımız, yeniden doğuma engel olan ve artık işimize yaramayan alışkanlıklarımız bir zombi gibi ortalara saçılıyor.

Akrep Yeni Ayı’nın Uranüs gezegeninden aldığı karşıt açı konforumuzu ve huzurumuzu bozan, sabit olarak görmeyi arzuladığımız bir değerin dönüşmesine hizmet ediyor. Bunu ancak güven duyduğumuz ve bozulmayacağına inandığımız değerlerimiz üzerinden deprem yaratarak yapıyor.

Akrep Yeni Ayı’nın kişisel doğum haritamızda gerçekleştiği ev, yaşamlarımızda bu dönüşüm enerjisini nerede başlatacağımız hakkında bize bilgi verir. Yeni farkındalıkları ve dönüşümleri bu ev aracılığı ile yaşayarak, duygusal zombilerimizi ağırlayacak olan evimizin kapısını aralayabiliriz.

Bilinçaltımızda uyuyan duygusal zombilerimiz, doğanın kış uykusuna geçmesini fırsat bilerek uykularından uyanıp bu Yeni Ay’da bilinçaltımıza küçük bir ziyarette bulunuyorlar.

Yeni Ayın üzerimizdeki etkisinin + /-5 gün sürdüğünü düşünürsek “Cadılar Bayramı” tadında bir Yeni Ay enerjisi içerisinde olacağız.

Bir Kelt geleneği olan “Cadılar Bayramı” eski zamanlarda 1 Kasım tarihi yazdan kışa geçiş dönemi olarak bilinir ve bunun için Keltler tarafından 31 Ekim’de bir festival düzenlenirdi. Doğanın uykuya geçişini kutlamak üzere yapılan bu bayramda yerle gök arasındaki sınır incelirdi. Yeryüzünde biten yaz, sanki yeraltında başlar ve yeraltında uyuyan tüm hayvanlar aslında yaşarken ölü hale gelirdi.

Kelt geleneği, atalarının ve geçmişten getirdiği ruhlarının yaşamın yerle gök arasındaki çizgisinin inceldiği yerden sadece bu kutlanan gün için uyandığını düşünür.

Bu Yeni Ay’da ise evren dönüşüm adına tekrar uykuya yatarken bizi içimizde ölmüş olan duygularımızdan arındırıyor.

Sanki doğanın kendini dönüştürmek adına uyuması için yeraltını uyandırması gerekiyor. Yeraltı uyandığında evrenin tüm bilinçaltı ve üstünde yer alan ölüleri de uyanmış oluyor. 💀

Bu festival sırasında uyanan ölü ruhları evlerinden uzak tutmak isteyenler birtakım maskeler kullanır, ölülerden böylelikle korunacaklarına inanırlardı.

Ruhumuzun bilinçaltı, doğadaki yerin altı gibidir.

Siz uyuduğunuzda o ayaklanıverir.

Bu Yeni Ay’da bir zombie gibi ortaya çıkan duygularımız bilinçaltımızın kapısını zorlayanlar arasında olacaktır. Bu yüzden onlara bir ölüye davrandığımız gibi davranmamız şarttır. 😴

Bunu sizi konfor alanınızda hissettiren bir maskenin yüzünüzden düşüşü olarak düşünün. Yukarıda ne varsa, aşağıda da o vardır.

Maske yere düştüğünde ortada salt çıplaklık ve gerçeklik kalır.

Gördüğünüze inanıp inanmamak kendinizle yüzleşebilme kapasitenize bağlıdır.

Akrep Yeni Ay, Astrolojide yeni girişimleri ve başlangıçları temsilen uzun zamandır arzuladığımız hedeflerimize ulaşmamız için duygularımızda yer sarsıntısı yaratan bir farkındalık enerjisi ile bizi yüzleştiriyor.

Bu zelzele içimizde sanki bir zombie görmüşüz hissi yaratıyor ve gördüğümüz gerçekliği sorgulamamız adına şüpheye düşürüyor.

Akrep Yeni Ayı’nın içsel olarak yarattığı bu enerji yaşamlarımızda tam da Cadılar Bayramı günü başlayacak olan Merkür geri hareketinden etkilenecek gibi gözüküyor. Bu dönemde sorgulamaya başladığınız değerleriniz ve farkındalıklarınız sizi bir bilinmezliğin içine Akrep enerjisi ile davet ediyor.

Merkür Akrep geri hareketi boyunca yeni ayın başlattığı bu yeni dönemde bilinçaltı konular ve düzen getirmek istediğimiz eski alışkanlıklarımız tetiklenerek dönüşüme uğruyor. Bu değişime uyum sağlamak için kendimizi yaşama karşı samimiyetle sorgulamamız gerekiyor.

Bir Akrep gibi tutku ve arzu duyduğumuz değerlerimiz üzerinden yaşam içerisinde aksiyon almak ve bu değerleri korumak için Uranyen bir devrim yaratma niyeti içerisindeyiz.

Akrep görünenin arkasındaki gerçeği arayarak hedefe ulaşmayı iyi bilen sabit bir burç olduğundan, bu geri hareket süresince yaptığımız başlangıçlar üzerinden dönüşüm gerçekleştirerek yolumuza maskelerimiz olmadan devam edeceğiz.

Akrep burcu Yeni Ay’ın karşıt burcu Boğa’da olan beklenmedik olayların gezegeni Uranüs tarafından aldığı sert açı, bu dönüşümün huzurumuzu kaçıran ve konforumuzu bozan gerçekleri ile yüzleştiriyor.

Bilinçaltımızdan ortalara bir zombie gibi fırlayan şüphe ve korkularımız çıkıyor.

Boo! 👻

Duygularımız hissettiği şeylerden korktuğunda ya kaçar ya da devrim başlatırlar.

Siz eğer bu yeni ayın dönüştürücü enerjisini devrim yaparak kullanır ve dönüşüme yol açarsanız duygusal zombileriniz ile olan savaşı kazanan taraf olacaksınız.

Yaşamın her şeyi yok eden veya var eden yaratıcı gücünü bir başkası olarak algıladığınızda ya da ona korku veya şüphe duyarak yaklaştığınızda, inançlarınıza ve eylemlerinize sınırlar koymuş ve ruhu korkutarak eğitmiş olursunuz.

Eğer şüphe ve korku bataklığına konforunuz bozulmasın diye saklanırsanız, bir zombie olarak kalır ve yeraltında kış uykusuna yatan hayvanlar arasında kendinize yer ararsınız.

Yaşam birçok şeyi size yaptıracak gücü içinize verebilir fakat sizin adınıza özgür iradenizi kullanarak tercihler yaptıramaz.

Bunu yapacak olan yalnızca sorumluluğu sizde olan kendi eylemlerinizdir.

Korkmayı siz tercih edersiniz, dönüşümünüzü engelleyen en nihayetinde siz olur, inanmayı ertelediğiniz gerçeklerle gün gelir siz uğraşmak durumunda kalırsınız. Boo!

Bilinçaltımızda yüzleşemediğiniz her şey bir gün kaderiniz olarak karşınıza çıkar. #carlgustavjung

Vücudunuzdaki herhangi bir iç organ gibi size bağlı olan içsesinizin bu Yeni Ay’da sizinle bir zombie gibi konuşmasına izin verin.

Maskenizi takıp onu evinize davet edin. Sizi sevgiye ve aydınlığa ulaştıracak dönüşüm enerjisini aktive etmek adına onu sorguya çekin, ne istediğini öğrenin ve ait olduğu yere geri gönderin. 🧟‍♂️

Ve iradenizi, dönüşebilmek adına hiç kaybetmeyin.

Yaşamın bizi kış uykusunda uyuyan hayvanlardan, bitkilerden ve minerallerden ayıran tek gerçeği aklımızın ve zihnimizin kapasitesini kullanabilme yetimizdir.

Buna “Özgür İrade” denir.

Hür irade seçimlerden ibarettir, nefsiniz üzerinden geliştirdiğiniz inançlarınızın taçlandırılmış kralı ve kraliçesidir.

Krallığınızın yöneticisi, halkınızın sesi gibidir.

Sizin “yaşamaya değer olan değerlerinizdir.”

Bu yüzden nefsinizle neyi tercih ettiğiniz, bu yaşamdaki dharmanızı veya kaderinizi belirleyecek olan kendi gerçeklerinizdir. Boo! 🧟‍♀️

Akrep Yeni Ayının hepimizi dönüşüm enerjisi ile temizleyerek yeni değerlerimiz üzerinden yeni başlangıçlara vesile olmasını dilerim.

Gerçek bir alev gibidir, sen söndürmek istedikçe közlenir.

Gerçeğin sizi yok edici enerjisi ile kül etmesindense, içinizde hissettiğiniz kıvılcımları yangınlara çevirmenizi dilerim!

Hepimize özgür ve milli irademize sahip çıkmamızı hatırlatan,

🇹🇷 Ülkemizin doğum günü olan 29 Ekim Cumhuriyet Bayramımız kutlu olsun!

Bu Yeni Ay’ın ülkemize ve bizim dönüşümümüze en yüksek faydayı sağlaması umuduyla!

StarZcope, Ayşe Zeynep Açıkalp © 2019