BALIK BURCUNDA 🎏 DOLUNAY

Balık Dolunay yazımı okumadan önce Ağustos sonu gerçekleşmiş olan Başak Yeni Ay yazımı yeniden okumanızı tavsiye ederim. Bu iki yazının tamamı Uyuyan Güzelin gökyüzü hikayesini oluşturur. Gökyüzünde ışık olmayan Başak Yeni Ayda uyanmaya çalışan Uyuyan Güzelin, bu Balık Dolunayının parlak ışığında uzun süredir uyuduğu saraydan kendine uyanarak çıkması ve gerçek hayatta nasıl barınması gerektiğini yazıyorum.

Bir önceki Başak Yeni Ay yazısı için buraya tıkla!

Uzun süredir geri giden gezegenlerin enerjilerinden dolayı içinde bulunduğumuz uyku halinden, artık gezegenlerin düz hareketine dönmesiyle çıkıyoruz.

İçimizde uyuyan tüm içgüdüler yaşama ve doğaya karşı uyanıyor.

Teoride verüyalarımızda gerçekleşmesini istediğimiz her şey, gezegenler düz harekete geçtiğinden pratikte de kendine bir gerçeklik arıyor.

Sene başından beri hayatımızda yapılandırmak için teoride uğraş verdiğimiz her şey, bu dolunaydan itibaren düzene girmek adına sıraya giriyor. Geçtiğimiz dönemin hazırlık aşamasını görmezden gelerek hiçbir şey hayal etmeden geçirenler için bile fırsatlar yaratan bir dolunay bu!

Balık burcunda gerçekleşen dolunay hayallerimiz üzerinden üretim yaratabilme potansiyelimizi içimizde uyandırarak, sanki zihnimizde aniden beliren içgüdüsel bir dolunay ışığı yakıyor! Uzun süredir devam eden sorunlarımıza ve bunların getirdiği sorumluluklara nasıl yapıcı çözümler üretebileceğimize dair, kendi deneyimlerimiz üzerinden hayatımıza yeni bir bakış açısı kazandırıyor.

Ve hatırlatıyor: Sizin için doğru olan yolu sizden daha iyi kimse bilemez.

Yalnızca içinizde konuşan ve zihninize de hitap edebilen o yumuşak içses karar verebilir gideceğiniz doğru yolun neresi olduğuna.

Geçen ay sonunda gerçekleşen Başak Burcu Yeni Ayı ile, sanki hepimizi çalar saatin sesi ile uykumuzdan uyandıran bir enerji alanı içerisine girdik. Bu dolunayda ise uzun süredir uyuduğumuz saraydan artık çıkmak adına bir karar vererek — yaşamda yapmak istediklerimize dair bir hazırlık dönemine ihtiyacımız var.

Yaşam hedeflerimize ulaşmak adına bizi uykumuzdan uyandıran bir yeni ay fazı sonrasında, sahip olduğumuz donanımları gözden geçirmemize hizmet eden; “Uyuyan Güzel” hikayesinin 2. Bölümü olan ve bize “Saraydan Çıkış” yolunu gösterecek olan Balık Burcu Dolunay’ı ile bir aydınlık arayışındayız.

Bu dolunay hayatımızı istediğimiz yönde yapılandırmamıza engel olan ve yaşamlarımızda kaos yaratan durumlara düzen getirmemiz adına neler yapmamız gerektiği ile ilgili sorumluluklarımızı ve bunların karşısında duran varsayımlarımızı hatırlatıyor.

Balık burcu su elementine bağlı olarak değişken niteliği ile Neptün gezegeni tarafından yönetilir. Ve bu dolunay Neptün gezegeni ile kavuşum yaptığından, Balık burcu özelliklerini hepimizin fazlasıyla hissedeceği bir rezonans alanı içerisindeyiz.

Su elementinin ele avuca sığmaz değişken yapısı ile duygusal hassasiyetimiz ve yaşam arayışlarımız, bizi kendi gerçekliğimizin sınırlarının ötesine götürerek hayal ile realiteyi birbirinden ayırmamızı zor hale getiriyor.

Sanki yola haritasız çıkmanın en mantıklı sonucu oluşturacağına dair “varsayımsal bir iyimserlik zincirinin” içimizi kapladığı bir dolunay ışığı altındayız.

Ormana daha girmeden gideceğimiz yolun sonunda göreceğimizi sandığımız bir ışık olması hayaliyle bir ormanda çıkış yoluna nasıl ilerleriz?

Tüm bir yaz boyunca, hatta sene başından beri yapılandırmak için çaba sarf ettiğimiz her şey, bir anda yerlerini bulmak ve yapılanmak adına sanki önümüzde sıraya giriyor. Ve bu durum, sanki yeni uykusundan uyanmış, ışık arayışında olan bir bedenin bir anda kendini balta girmemiş bir ormanın girişinde hissetmesine benziyor.

Hayatın Ormanı içine yani daha önce deneyimlemediğimiz bir gerçekliğe girişte, gerçek yaşamda nelerle karşı karşıya olduğumuzu bilemeyiz.

Geçmişin ve henüz yaşanmamış geleceğin korkularından oluşan bir ormanda hayatımıza yön vermek, hepimizi sudan çıkmış dolunay balıklarına çevirse de hayaller ve duyguların burcu olan Balık dolunayı yaşam vizyonumuzu genişletmemize yardımcı olacak.

Bu dolunay, yapılandırmak durumunda kalacağımız olayları ortaya çıkarıyor ve bize sadece henüz yaşamadığımız deneyimlerimiz üzerinden yolumuzu gösteriyor.

Orman’ın içinde zaman zaman kaybolduğumuzu hissedecek olsak da içinden geçmemiz gereken kaosa düzen getirmemiz gerekiyor.

Bu dönemde yapacağımız seçimler yaşamak istediğimiz hayatın temelini oluşturan niteliklere sahip olduğundan, hangi yöne gidersek gidelim içgüdülerimizi ve mantığımızı doğru dengelemeliyiz.

Balık dolunayında seçimlerimizi yaşamın ilk evrensel yasası olan “iyi niyet” üzerinden yapmamız, 28 Eylül 2019’da gerçekleşecek olan Terazi Yeni Ayında hedeflerimizi bize yakınlaştıracaktır.

Bu dönemde bizi hedeflerimize ve hayallerimize götüreceğini varsaydığımız “olasılıklar” arasından kendimizi seçim yapmaya zorlamak, çıkmaz bir yolda geri dönmeden çıkışı aramak gibidir. Olasılıkların heyecanı ile uykumuzdan uyanıp çıktığımız yoldan bizi uykuda kaldığımız yosunlu saraya tekrar geri döndürecek bir dolunay etkisi altındayız.

Keşifte kalmamız, ihtiyaç ve isteklerimizi tanımlayarak rüyaları vizyonlara, gerçekleri deneyimlere çevirerek yolumuzda emin bir şekilde ilerlememiz, önümüzdeki dönemde daha sağlıklı başlangıçlar yapmamıza yardım edecektir.

UYUYAN GÜZEL YASASI: “Niyet her zaman sonucu belirler.” #açıkalp

Yaşamında aradığı dengeyi kurabilmek adına yeterli veri ve donanımı Balık dolunayının “iyi niyet” enerjisi ile yaratmak, yolunu kaybettiğini düşünen uyuyan güzel için çıkışa giden tek yoldur.

Yaşamın yaptığımız tüm tercihlerin toplamından oluşan bir dokusu vardır. Bu doku ağaçların gövdesinin güneş görmeyen yerlerinde oluşan yosunlara benzer. Bu yosunlar ki geçmişin izleri, geleceğin ise görmek istemediğimiz taraflarıdır. Onlar ki deneyimlerdir ve bize güneş görmek isteyen taraflarımıza sahip çıkmamız gerektiğini öğretir.

Ormanda kaybolduğunuzda yosunlarınıza bakın, fakat kendinizi onlar sanmayın. Yosunlar sadece yaşamdaki korkularımız gibi bizi çürümekten ve bozulmaktan korumak adına birer yol göstericidirler.

Yazının devamı için gidin bi su için!

Yosunlar, ilerlemek istediğimiz yolda kullanmamız gereken organik bir harita gibidirler. Fakat gelecekteki deneyimin kendisi değildirler.

Deneyimlerimiz üzerinden oluşturduğumuz doğrular, aynı zamanda geçmişimizin biz olmayan tarafıdır. #açıkalp

Huzura giden tek yol gerçeklerden ve şu andan geçer; çünkü insanı en çok geçmişte ve geleceğe söylediği yalanları huzursuz eder.

Zaman sonsuz bir şimdidir.

Şimdide ise deneyimin olduğu her yol gerçek yoldur.

Bu dolunayın yaşamlarınızda kaos yaratan etkisine düzen getirmek isterseniz önce gerçeklere, sonra hayallerinize, sonra da elinizdeki kanıtlara bakın. Varsayım bu dolunayda sizi zehirleyecek olan bir yosun gibidir, dokunduğunuz anda size kendinizi kaybettirir.

Varsayım üzerinden yaratılan umutlar bile hayal kırıklığına mahkumken, güneşin yosunlarınızı iyileştirmesini beklemektense güneşe dönük olan ve yolunuza aydınlık hissi veren taraflarınızı besleyin.

Ormanda yürüdüğünüz yolda gördüğünüz ağaçlar kendini tekrarladığında bile, onlardan sıkılmak yerine gözünüzü kanıtlara Güneşin doğduğu tarafa dikin.

Güneş her gün yeniden doğar, içimizdeki aydınlığı ve iyi niyeti kaybetmediğimiz sürece yürünen her yol doğru yoldur.

Bazen, kaosa düzen getirmek için kaosun içinden geçmemiz gerekir.

Bazen ilerlemek için durmak gerekir.

Bin teori bir pratik etmez; bir ağaçtan orman olmaz.

En kötü deneyim, en iyi kararsızlıktan daha sağlıklı sonuç verir. #açıkalp

Uyuyan Güzel Yasası çalıştıkça her şey sonunda olacağına varır, sonuç ne olursa olsun iyi niyet yosunlarımız bizi hep korur.

Balıkları sudan çıkaran dolunay ışığı hatırına,

Hepimize sonu olmayan, sonsuz bir sevgi dilerim.

Ayşe Zeynep Açıkalp, StarZCope 2019