BAŞAK BURCUNDA YENİ AY

Başak Yeni Ay’da korona yüzünden düzeni bozulan yaşamlarınızın orman yolunda biraz gezmek ister misiniz?

Başak burcunda gerçekleşen Yeni Ay, Mart ayından beri yapıcı olma ve üretebilme potansiyelimizi engelleyen durumlara karşı yeni aksiyonlar alabilmemizi kolaylaştırıyor.

Uzun süredir askıda kalan işlerimize ve yapılandırmak istediğimiz yaşam alanlarımıza yeni farkındalıklar getiren Yeni Ay, bizden normalleşme sürecimize adapte olmamızı sağlayacak önlemler almamızı talep ediyor.

Çözüm üretebilme potansiyelimizi en verimli şekilde kullanmamız gereken bu dönemde pandemi süresi boyunca biriken sorumluluklarımız, aksiyon gezegeni Mars’ın Koç burcundaki geri hareketi dolayısıyla bizi strese sokacak etkiler yaratacaktır.

Üzerimizde oluşan bu baskıyı azaltmak için yeni başlangıçlarımızı “aksiyon” almadan önce hedeflerimize giden dönemin şartlarıyla “değerlendirmek” ve bize orman gibi gelen bu yolu geçmek için içinde bulunduğumuz kaosa sürdürülebilir bir düzen getirmemiz bu Yeni Ayın konusu olacaktır.

KAOSA DÜZEN GETİR, YA DA DÜZENİ OLAN BİR KAOS YARAT.

Uzun süredir içinde bulunduğumuz duraklama dönemi ardından artık her şey bir daha eskisi gibi olmayacak şekilde değişiyor. Pandemi yüzünden duraklayan yaşamlarımızda artık teoriden çıkarak, pratikte yapılanmaya dair çözümler arıyoruz.

Başak burcunda gerçekleşen yeni ay ile beraber yapıcı olma ve üretebilme potansiyelimiz içimizde uyanıyor ve bizi “Hayatımızın Ormanı” diyebileceğimiz bir yeni bir dönemin içine sokuyor. Uzun süredir devam eden sorunlarımıza ve bunların getirdiği yeni sorumluluklara karşı çözüm üretebilme potansiyelimize farkındalık kazandırıyor.

Ve hatırlatıyor: Sizin için doğru olanı sizden daha iyi kimse bilemez.

Yalnızca içinizde konuşan ve zihninizde problemler için çözümler arayan o yumuşak içses karar verebilir sizin için doğru olanın ve yaşamınızda aksayan şeylerin neler olduğuna.

Yaşamlarımızda kaos yaratan bu ormandan çıkmak adına yapmamız gerekenleri gözden geçireceğimiz bir Yeni Ay enerjisi içindeyiz. Sahip olduğumuz donanımları gözden geçirmemize ve tekrar keşfetmemize hizmet eden bu yolculukta bize “ Korona Ormanından Çıkış” yolunu göstererek, hedeflerimizi bize yakınlaştıracak olan Başak Burcu Yeni Ay’ın bereket dolu enerjisi ile hepimiz yaşamlarımızda aydınlık arayışındayız.

Yaşamlarımızda kaos yaratan bu ormandan çıkmak adına yapmamız gerekenlere dair ciddi hepimiz bir pandemi dönemi geçirdik. Sahip olduğumuz donanımları gözden geçirmemize ve tekrar keşfetmemize hizmet eden bu orman yolculuğunda bize “Ormandan Çıkış” yolunu gösterecek olan Başak Burcu Yeni Ay’ın bereket dolu enerjisi ile hepimiz yaşamlarımızda aydınlık arayışındayız.

Başak Burcu, Astrolojide günlük yaşam koşullarını ve sorumlulukları temsil eder. Toprak elementine ait yapısı ile buğday hasadının ilk meyvesini verdiği sonbahar mevsimin temsilcisidir. Bereketi de buradan gelir.

“Ne ekersen onu biçersin.” Başak Yeni Ayı için söylenebilecek en anlamlı ifadedir.

Başak Yeni Ayında üretmek ve ektiğimizi biçmek için hepimiz bu kadar hevesliyken bu sözü doğru anlamamız gerekir.

Başaktaki bu Yeni Ay içimizdeki üretmek ve yapılanmak isteyen yanımızı uyandırdığından, kendimizi başkalarının yerine koyabilme kapasitemizi de arttırıyor. Başak burcu Yeni Ay’ın hayaller gezegeni Neptün ile gerçekleştirdiği karşıt açı Balık burcu enerjisinin içine çekilmemizi kolaylaştırıyor. Balık burcunun tam tersi olarak Başak; detaycı, titiz ve dikkatlidir. Ektiği şeyden fayda sağlamak isterken, biçmek uğruna giriştiği otlar arasında kendisine verimli olabilecek bir ot bulamadığında ektiği alanın verimsiz olduğunu anlaması sadece bir an meselesidir. Bu Yeni ay enerjisinde diğer insanların biz olmadığını kabul ediyoruz. Hizmet verdiğimiz ya da yardım ettiğimiz kişilerin yaşamlarına ait sorumlulukları ve detayları arasında kaybolmadan isteklerimizi yapılandırmaya yönelik yeni çözümler üreten başlangıçlar yapıyoruz.

Başaklar “Diğer insanların biz olmadığını onların yaşamlarındaki detaylar arasında kaybolduklarında anlarlar.” O yüzden Başak burcunun bu yaşamdaki ilk hedefi, günlük yaşamında kişisel tatminini sağlamak adına başkalarına yardımcı olmaktan öte bu yardımın kendine olan faydasının farkına varmaktır. Kişisel sorumluluklarını başka insanlara faydalı olacak şekilde kullanmak Başak burcunun yaşamında ona doyum hissi verecek ilk görev olsa da bundan kendisine de fayda sağladığını hissetmek onu yaşamdaki asıl tatminine ulaştıracaktır.

Mart ayından beri üzerimizde biriken sorumluluklarımız, Başak Yeni Ay’da bizi strese sokacak etkiler yaratabilir.

Sorumluluklarımızın ve normalleşme sürecimizin üstümüzde yarattığı baskıyı azaltmak için aksiyon almadan önce hedeflerimize giden yolumuzu sağlıklı şekilde değerlendirmemiz gerekir.

Bu dönemin bereketli Başak Yeni Ay enerjisini en doğru şekilde yönetmemize yardımcı olacak Virgo Nova’nın Başak Yeni Ay için hazırladığı “Korona Orman Kitini” önce yükselen burcunuza sonra Güneş ve Ay burcunuza göre okumayı unutmayın.

KOÇ

YAŞAMINIZA GEÇİCİ BİLE OLSA BİR DÜZEN GETİRİN.

Koç burcunun, Başak burcunda gerçekleşen Yeni Ay’da sabit kalmak için direndiği bakış açısı, günlük yaşamında etrafında olup bitenleri görmezden gelmesini kolaylaştırabilir. Yöneticisi Mars gezegeninin, Koç burcunda başlayan geri hareketi dolayısıyla aksiyonlarını düşünmeden ve plan yapmadan alan, Koçlar bu dönemin ihtiyacı olan düzen arayışı ile bir savaşa girmiş olacaklardır.

BOĞA

ZAMAN PLANLAMASI YAPIN.

Aksiyon almamız için fiziksel enerjimizi kontrol eden Mars gezegeninin Koç burcunda başlayan geri hareketi, yaratıcı enerjimizi ortaya koymamızı geciktirebilir. Bu dönemde enerjinizin sizi geriye çektiğini düşünüyorsanız biraz yavaşlayın. Hedeflerinize baktığınız yola geniş açıdan bakarak sizi neyin durdurduğunu saptayın.

İKİZLER

GEÇMİŞİN ÜZERİNİZDE YARATTIĞI ALIŞKANLIKLARA DÜZEN GETİRİN.

Aile ve ev konularının sizin için öne çıkacağı bu dönemde, geçmiş yaşam koşullarınıza bağlı kalarak normalleşme sürecinin önünüze getirdiği yeni düzene adapte olmak isteyebilirsiniz. Başak Yeni Ayında kendinizi koşullandırdığınız doğrular üzerinden hareket etmeye çalışmak, sizi her zamankinden daha çok yoracaktır. Bu tekrar yapılanma sürecinde ortaya çıkan problemlere pratik uygulamalar ile yaklaşarak ve yalnızca işe yarayanları hayatınızda tutarak daha kolay ilerleyebilirsiniz.

YENGEÇ

HEDEFİNİZE ULAŞMANIZI ENGELLEYEN İLETİŞİM KOŞULLARINIZIN NE OLDUĞUNU BELİRLEYİN.

Başak Yeni Ay’da etrafınızdakilerle kuracağınız iletişimin ihtiyaçlarınıza giden yolda en büyük yardımcınız olduğunu unutmayın. Kendinizi ortaya koyarak isteklerinizi talep etmekten çekinmeden karşınızdaki kişilerle anlaşmaya varmak Yeni Ay enerjisinin karşınıza çıkaracağı engellere kolaylık getirecektir. İhtiyaçlarınızı dile getirmek bu dönemde sizin için büyük önem taşıyacaktır.

ASLAN

YARATICI OLUN.

Korona döneminin getirdiği normalleşme sürecine ayak uydurmak için Başak Yeni Ay’da atacağınız adımlar fiziksel kaynaklarınızı geliştirmek üzerine olacaktır. Bu dönemin engelleri ile karşılaştığınızda panik yapmayın. Başlangıç enerjisi yaratmak istediğiniz yaşam alanınızda, önünüze çıkan engellere kolay uygulanabilir ve pratik çözümler üreterek yaklaşın.

BAŞAK

KALICI VE SÜRDÜRÜLEBİLİR BİR DÜZEN ARAYIŞI İÇİNDE OLUN.

Tüm Başak burçlarının doğum günü kutlu olsun! Uzun süredir hasretini duyduğunuz düzenin içine kaos üzerinden girmiş olsanız bile evren bereketinizi görmek ve ekeceğiniz tohumları saymak için sizi bekliyor! Bu Yeni Ay’da doğum günü dileklerinizi gerçekleştirmek adına atacağınız küçük adımlar dahi, hiç beklemediğiniz bir toprak enerjisi ile karşılaşmanızı sağlayacaktır. Düzenli olarak sizi hedeflerinize ulaştıracak tohumlarınıza bakım yapmayı unutmadığınız sürece dilekleriniz gerçek olacaktır.

TERAZİ

ÖNÜNÜZE ÇIKAN ENGELLERLE PAZARLIK YAPMAYIN.

Başak Yeni Ay’da yapılacak olan anlaşmalar ya da başkaları için verilmesi gereken kararlar Terazi burcunun öncelikleri arasında olacaktır. Bu dönemde dengeyi bulmak adına içinde bulunduğunuz yazışma ve konuşmalar sırasında kendinizi açık ve net olarak ortaya koymanız, önünüzdeki dönemde ortaya çıkabilecek problemlere karşı sizi koruyacaktır.

AKREP

NİYET, HER ZAMAN SONUCU BELİRLER.

Başak Yeni Ayı ile birlikte yaşamınızda uzun süredir değişmesini istediğiniz koşullarınızı tekrardan yapılandırmak adına yeni başlangıçlar yaşayabilirsiniz. Bu dönemde ortaya koyacağınız her enerji, dönüşüm enerjisi ile başınızı döndürecek. Ne dilediğinize dikkat edin; yaratmak istediğiniz enerjinin size ve başkalarına fayda sağlaması için elinizden geleni yapın. Bu dönemde ekeceğiniz her tohum, niyetiniz ile büyüyerek size gelecek vaat edecektir.

YAY

SORUMLULUK VE HEDEFLERİNİZE ODAKLANIN.

Başak Yeni Ay’ın önünüze getirdiği problemlere gerçekçi ve uygulanabilir olumlu çözümler ile yaklaşarak Yeni Ay’ın üzerinizde yarattığı yükü hafifletin. Bugünün işini yarına bırakmadan kendiniz için hazırlayacağınız bir yakın gelecek planı bu dönemde çok işinize yarayacaktır.

OĞLAK

HEDEFİNİZE GİDEN YOLU SAĞLAM BİR İNANÇ SİSTEMİ ÜZERİNE KURUN.

Başak Yeni Ay, toprak elementine ait yapısı ile bu dönemde Oğlak burçlarının diledikleri şekilde yapılanmasına hizmet edecektir. Uzun süredir beklettiğiniz hedeflerinizi harekete geçirmeniz için harika bir başlangıç zamanı içerisindesiniz. Bu dönemin bereketli enerjisini en faydalı şekilde kullanmanız adına hedeflerinizi sağlam bir sisteme ya da inanca bağlayarak hareket etmeniz tüm hayallerinizi gerçek yapacaktır.

KOVA

DOĞRU OLMAK YERİNE GERÇEKÇİ OLUN.

Futurist Kova hedeflediği yolda önüne çıkan bazı engellerin yarattığı problemleri görmezden gelerek hayal ettiği gelecek vizyonuna doğru ilerlemek ister. Bu Yeni Ay’da Kova burcu, problemlerine karşı geliştirdiği çözümlere gerçekçi bir mercek üzerinden bakabilirse ancak o zaman doğru yolda olduğundan emin olabilir.

BALIK

GERÇEKLER İLE HAYALLERİ AYIRIN.

Başak Yeni Ay’ın hayaller gezegeni Neptün ile yaptığı karşıt açı, gerçekleri bir illüzyon içinden değerlendirme ihtimalimize karşı bizi uyarıyor. Bu dönemde hedeflerimize ve üstümüzde biriken sorumluluklarımıza gerçekçi bir bakış açısıyla yaklaşarak, ayağımızı yere bastıracak çözümler üretebiliriz. Bu yaklaşım uzun dönemde ortaya çıkabilecek birçok hayal kırıklığının önüne geçmemizi sağlayacaktır.

Illustrated & written by Ayşe Zeynep Açıkalp, StarZCope 2020