URANYEN YENİ AY

Gökyüzünde Boğa burcunda yeni bir ay var. Boğa burcu astrolojide toprak burçlarının ilki olarak, fiziksel bedenimizin yaşamak için ihtiyaç duyduğu kaynaklar ve değerleri anlatır. Amacı, yaşamın içinde kendini güvenli hissedebileceği somut değerler oluşturmak ve bunları korumaktır. Boğa Yeni Ayı yaşamda kendimizi güvende hissetmemiz için ihtiyacımız olan fiziksel savunmayı, hayatımızın hangi alanında yapacağımız ile ilgili bize farkındalık kazandırıyor.

Yeni Ay’ın ♅ Uranüs ile yaptığı kavuşum açısı nedeniyle Boğa Ay, Uranyen şekilde dile geliyor. Yaşamlarımıza ani ve beklenmedik bir şok etkisi ile dahil oluyor.

Yaşamımızdaki güvenlik hissimizi tehdit eden durumlara, kişilere ve duygulara karşı savunma mekanizmamızı harekete geçiren Boğa Yeni Ay, Kova burcuna geçen Satürn gezegeninden aldığı sert açı ile yaşamlarımızdaki sağlam olmayan, bozguna uğramış ve çarpıtılmış yapıları önümüze Uranyen şekilde çıkan gerçekler üzerinden dile getiriyor. Ve bizden yaşayacağımız durumlara karşı bilinçaltı bir samimiyet ile yaklaşmamızı talep ediyor.

Astrolojide Uranüs prensibi her zaman potansiyelimizi ortaya koymamıza engel olan durumlardan özgürleşmemiz ile ilgilenir. Bu Yeni Ay’da özümüzü bağımsız olarak ifade etmek kısa vadede bir şok etkisi yaratsa da uzun vadede ihtiyaçlarımıza düzen ve disiplin getirecektir.

Bu Yeni Ay etkisi ile ulaştığımız “özgürleşme” hali başta yanlış anlaşılabilir ve kendimizi ifade etmemize engel olan tüm durumları önümüze getirebilir. Fiziksel varlığımızın limitlerinin engellendiği ve 4 gün sürecek olan sokağa çıkma yasağı Satürn’ün Yeni Ay üzerinde yarattığı etkidir.

Yeni Ay’ın Satürn gezegeninden aldığı sabit nitelikli sert açı fikirlerimizi ve hislerimizi hiçbir esneme alanı bırakmadan

“subjektif bir gerçeklik” ile ortaya koymamızı kolaylaştırıyor.

Boğa burcunun uzun süreli çabalar sonucunda elde ettiği fiziksel ve manevi gücünden ödün vermek isteyemeyen sabit bir yapısı vardır. Kendini sabote ettiğini bildiği davranış biçimlerine bile sağlıklı olan alışkanlıklarına sahip çıkıyormuş gibi tutunur.

Hepimizin içinden geçtiği bu virüsyen engelli gerçekler döneminde, fiziksel olarak bizi besleyen tüm alışkanlıklarımıza tekrardan düzen getirmek durumunda kaldığımız günlerdeyiz.

Boğa Yeni Ayı’nda önümüze çıkan ya da çıkabilecek engeller üzerinden planlama yapmak; istikrar yaratmak adına günlük rutinler oluşturmak, maddi güvenlik alanlarımıza sahip çıkmak ve ruhsal değerlerimiz üzerinden farkındalığımızı geliştirmek önem kazanacaktır.

Bu engelli gerçeklik dönemi bir gardiyan gibidir. Sanki içine girdiğimiz takdirde yutulacağımızı hissedeceğimiz, sürekli savunmada kalmamızı gerektirecek bir deneyim alanının efendisidir.

Fakat gerçeklikten kaçtığımız her yerde, yanılgı hep peşimizdedir.

O bize hapishane gibi gelen yer gerçekliğin kendisidir, çünkü gerçeklik zaten hoş olmayan bir durumla baş etmektir. Ve bizim hapishane zannedip savunmada kaldığımız bilinçaltımızdaki o alan, aslında bizi yaşamda en çok savunmasız ve korunmasız bırakan şey olan kendi gerçeklerimizdir.

Boğa burcu Yeni Ayı bizi yaşamda savunmasız bırakan ve bize potansiyelimizi geliştirmemize engel koyan gerçeklerimizle yüzleştiriyor. Kendimizi bu yeni düzenin içerisindeki somut hayatta koruyabilmemiz adına, önce korkularımızın ve engellerin bulunduğu zihnimizin bir bilinçaltı odasına giriş yapmamızı istiyor.

Bu bilinçaltı odası aslında bir hapishane gibidir, bize kendimiz dahil kimsenin girmesini istemediğimiz bir oda hissi verir.

Bu odadan ya hep kaçar ya da odaya girmemek için savunma olarak kendimize yalan söyleriz; hatta çoğu zaman odanın varlığını görmezden gelebileceğimiz davranış biçimleri geliştiririz.

Boğa Yeni Ayı’nda bilinçaltınızın korku odasına girmekten korkmayın. Odaya girin ve gerçeklik koridorundan geçip önce kabule gelin.

Gerçekler, içinden geçtikçe sizi özgür kılacak bir koridor gibidir.

Geçmesi zor, çıkması acı vericidir. Ama sonunda sizi gitmeniz gereken korku odasında rahat ettirir.

Tercih sizindir ve kendiniz için doğruyu yapmak her zaman aynı yapıcı sonucu verir.

Boğa Yeni Ayı bizi alışkanlık ve rutin haline getirdiğimiz yalanlarımızın bilinçaltı odasına götürüyor ve gerçekliğin taşınması ağır olan yönü ile bizi yüzleştiriyor. Uzun süredir idare etmeye çalıştığımız; kimse anlamasın, duymasın ve bilmesin diye kendimizden sakladığımız tüm gerçeklerimiz ve yanılgılarımız 07 Mayıs’ta Akrep burcunda gerçekleşecek Dolunayda parlayacaktır.

Bu Yeni Ay’da bilinçaltı korku odasına girerek gerçekler üzerinden biraz planlama ve sağlama yapanlar Dolunay’da ışıklar altında oturacaklardır.

Boğanın sağdan sola taşınması zor olan mermer bir masa gibi olan sabit niteliği toprak elementinin yapısından gelir. Alışkanlıkları ve rutinlerinin temsil ettiği her yerde sabit kalma hevesindedir. Değişmesi gerektiğini bilmesine rağmen uzun süre aynı şekilde kalarak alışkanlıklarını ve kaynaklarını korumak ister, kendine artık iyi bile hissettirmeyen bir alışkanlığı konfor zanneder. Bildiği ve alıştığı ne olursa olsun hiç bilmediği bir düzene tercih eder. Ve bazen kocaman mermer bir masayı yerinden oynatmanın tek yolu onu parçalara bölerek yok etmektir, üzerine ağır bir şeyin düşmesi gerekir. Mesela Boğa burcunda gerçekleşen Yeni Ay ile iş birliği yapan bir Uranüs’ün. ♅💥

Gerçeklik olmadan Boğa sabit kalamaz, bir masa havada duramaz. O yüzden o masa yerinden oynamak durumundadır, değişmek için dönüşmek şarttır.

Boğa burcunu konfor alanı olarak gördüğü bilinçaltı korku odasından çıkarmanın tek yolu orada kalabilmek adına kendine yarattığı engelli gerçeklikleri yok etmektir.

Yaşamda kendimizi olduğumuz gibi ifade etmek için hatırı sayılır bir gerçekliğe ihtiyacımız vardır. Gerçekler çoğu zaman içimizde problem yaratır. Çözülmesi, ıslah edilmesi ve değişmesi gereken problemler zinciridir gerçeklik. Bu yüzdendir ki gerçeklerle yaşamak bir çoğumuza göre zaten hep zordur.

Fakat, hayatı nasıl yaşaman gerektiğini yalnızca o gerçekler üzerinden öğrenirsin. Yaşamdaki en zor anlar o gerçeğe, objektif olarak cesaretle bakabildiğimiz zamandır.

“Bir insanın en zor zamanı kendisiyle yüzleşmeye cesaret ettiği o bilinçaltının korku odasına girdiği andır.”

Unutmayın; “Gerçeklerin sabrımızı tükettiği yer yanılgılarımızdır.”

Yanılgılarımızı kabul etmek acı verir fakat bizi bir sonraki potansiyelimizin en yakın haline getirir. Yaşamda bir sonraki formuna kavuşmak için ölmesi gereken bazı alışkanlıklarımız vardır. Bunlar hayaldir, yalandır, dolandır ve hep acıtır.

Zaman bu varsayımlarla, illüzyonlarımızla ve somut gerçeklerimiz ile yüzleşme zamanıdır.

Gerçek sessiz ve basittir, içinize ferahlık hissi verir.

Bu Yeni Ay’da bilinçaltı korku odanıza girin, gerçeklik koridorunu takip edin.

Önce kabulü sonra çözümü arayın.

Yaşamda her şey yaşadığımız olaylara nasıl tepki verdiğimiz ile ilgilidir. Her şey bir anda kontrolden çıkabilir fakat davranışlarını kontrol edebilen birey her zaman yaşamının kontrolünü elinde tutacak ve kendini yaşamda savunabildiğini hissettirecektir. Bu dönem kötü alışkanlıklarımıza karşı bir nevi perhiz dönemidir.

Boğa burcu Yeni Ayı’nın yaşamdaki en lezzetli yemeği yaşamda bizi savunmada bırakmayacak olan “gerçeklik” olduğunu unutmayın!

Ya göründüğünüz gibi olun, ya da olmak istediğiniz gibi görünün.

Aynaya daha çok bakın, bilinçaltı odanıza girmek için kendi gözlerinizin içine dalın. Kendinizde gördüğünüz şey hakkında ne hissediyorsanız onu itiraf etmekten, paylaşmaktan, konuşmaktan korkmayın. Ya da bir gün patlamaya razı kalın.

Sevgiyle ve güvenle!

Yaşamın sizi tüm virüsyenlerden, maskesiz şekilde, merhametle koruması dileğiyle!

StarZcope, Ayşe Zeynep Açıkalp © 2020