Bugün gökyüzünde Uranyen bir dolunay gerçekleşiyor!

Kova Dolunayı yöneticisi olan Uranüs’ten aldığı zorlu açı nedeniyle yaşamlarımızda ani şekilde gelişen, kriz veya öfke deneyimlerini beraberinde getiriyor.

Dolunay’ın yarattığı etkiyi yaptığı kare açı ile patlayıcı hale getiren Uranüs, yaşamlarımızda uzun zamandır birikmiş enerjilerin ani şekilde ortaya çıkmasını kolaylaştırıyor.

Kova Burcu Astrolojide 11. Ev olan gelecek planlarımızı ve gelecekte kendimizi içinde hayal etmek istediğimiz yaşam amaçlarımızı yönetir. Kova’nın sembolündeki ♒︎ su dalgaları insan yaşamına yön veren rasyonel bilginin ve gelecek ideallerimizin işaretidir.

İnsan şimdide, şu anda yaşar ve bunu görmezden gelen bireyler zamanla hayal kırıklığına uğrar.

Çünkü futurist bir Kova için “gelecek” her zaman şu an alınacak kararlardan ibaret olan bir yaşam alanıdır.

Temeli bugüne dayanan gelecek farkındalığı bizi ideallerimize ulaştıracak en temel yapı taşıdır.

Yaşam, yaptığımız tercihlerin toplamıdır.

Kova dolunayının yöneticisi olan Uranüs’ten aldığı zorlu açı, bizi aniden gelişen olaylar üzerinden beklentilerimizin kolayca hayal kırıklığına uğrayabileceği mesajını veriyor.

Ve bizi içimizde panik etkisi yaratan deneyimlerin içine çekiyor.

Bireyliğimizin gelişimi ve gelecek ihtiyaçları için mücadele vereceğimiz bir dolunay enerjisi etkisi altındayız.

Uranüs’ün Boğa burcundaki tutumu her zaman alışkanlıklarını bozmamak üzerinedir, çünkü Boğa burcu değişimi sevmez. Dolunay’ın yarattığı yoğun enerji ile Uranüs, hayatımızda değişim isteyen enerjilere tepki olarak kendimizi normalden daha isyankar şekilde dile getirmemizi kolaylaştırıyor.

Aynı zamanda bireysel olarak yaşamda kendimizi ifade edebilmemiz adına bu enerjiyi yaratıcı olarak nasıl kullanmamız gerektiğine dair bize içgüdüsel bir yol da gösteriyor.

Yeniden yaratmak için bazen yıkmak gerektiğini hatırlatıyor.

Başarılı olmak için bazen tüm umutlarımızı başa sarmak, farkındalığımızı daha sağlıklı ve heyecan verici bir gelecek yaratmak adına kullanmak bu dolunayda bir “tercih” ya da bir “zorunluluk” haline geliyor.

Kova burcu hedeflerine ulaşmak adına sabit yapısıyla senelerce aynı düzen içinde kalarak mesafeli ve soğuk bir şekilde yoluna devam etmek ister.

Fakat bir #kovadolunayı gelir ve fark ederiz ki her şey zaten çoktan değişmiştir.

Yaşamla bağlantı kurmadan ve yeni sorumluluklar almadan gelecek adına bazen devam edemeyiz.

Görmezden gelmeyi alışkanlık haline getirdiğimiz değerlerimiz ve artık işe yaramayan, alışılagelmiş bozuk düzenimiz bu dolunay enerjisi ile bir gölge gibi bireyliğimize ve özgür irademize görünür hale geliyor..

Gerçek anlamda özgür olabilmek için bazen yaşamımızda gerçekle bağlantısı olmayan yaşam alanlarımızdan kopmamız gerekebilir.

Günlük hayatımızda bize anlam ve ilham veren bazı kaynaklar bir gün gelir ve size yetmez hale gelebilir.

Yaşamın sürekli değişen döngüsü içinde sağlam yapılar kurabilmek için Kova burcunu temsil eden bireysel ihtiyaç ve isteklerimizi, gelecekte görmek istediğimiz en iyi versiyonumuz adına yine yalnızca kendimiz tekrardan yapılandırabiliriz.

Astroloji’de duygularımız ve ihtiyaçlarımız “Ay” tarafından yönetilir.

Kova burcunda gerçekleşen dolunay yaşamdaki bireysel özgürlüklerimiz ve ihtiyaçlarımız için bir direniş gibidir.

Hatta belki de bir diriliştir.

Bilinç altımızdaki dengesi bozulan değerlerimiz ve hayallerimiz kendilerine ait özel alanlar için üst bilincimiz olan egomuzla bir anlaşmaya varmak istemektedir.

Geçerliliğini kaybetmiş fakat korumaya ısrarla devam etmek istediğimiz bazı “değerlerimizden” taviz vermeden kendimizi hayalini kurduğumuz bir geleceğin içinde göremeyiz.

Hiç ulaşamayacağımız bir yarına takılı kalmak, gelecekte yaşamanın en büyük tehlikesidir.

Albert Eistein’ın dediği gibi :

“Delilik, aynı şeyi tekrar tekrar yapıp farklı sonuçlar beklemektir.”

Şu anın ötesini görebilen özel bir mercekle yaşama bakan #fütürist Kova Burcu, bu dolunayda kendimiz için istediğimiz geleceğin farkındalığını bize sunmaktadır.

İdeallerimizin ve değerlerimizin üzerinden var olan alışılagelmiş yapıları ve sınırları reforme ederek bizi kendimiz için en sağlıklı olan geleceğe taşır.

Uranyen dolunay enerjisi şimdiye kadar sürekli tekrarladığımız ve bir hedefe ulaşamadığımız yapıları teker teker gözden geçiriyor.

Tarafsızca ve özgürce yaşamda hareket edebilmemiz adına bizden daha fazla bireysel alan istiyor. Sürekli aynı yerlerden olaylara bakarak, aynı sistem içinde duyarsızca umutlarımıza ulaşmayı bekleyerek ancak belli bir mesafeden imkansız bir geleceğe bakabileceğimizi hatırlatıyor.

İçimizdeki geleceği yaratmak için bizi eyleme geçirecek olan bir dolunay enerjisi içerisindeyiz.

Kova burcu modern yöneticisi olan ve yaşamlarımızda şimşek etkisi yaratan Uranüs gezegeninin tutulmaya yaptığı sert açı dolayısıyla ortaya çıkacak etkiler ani ve kontrol edilmesi zor olan enerjileri aktive edecektir.

Bu dolunayın yaşamlarınıza olan etkisini anlamak için Uranüs’ün içinizde yarattığı farkındalığa gözlerinizi dikin. Bu farkındalığı yani “şimşek etkisini” o enerjinin içerisindeyken hissettiğinizde titreşen ruhunuza kulak vermeyi unutmayın.

Kova Burcunun yönettiği 11. ev aynı zamanda Astrolojide Arkadaşlıklar evi olarak bilinir. Buradaki “arkadaş” sözcüğünün bildiğimiz anlamda dostlukla bir ilişkisi yoktur. İçine dahil olduğumuz “toplumsal grubun” yaşam hedeflerimizi bize yansıtan ve yakınlaştıran bireylerini temsil etmektedir.

Yaşamın bizim için anlamını bulmak adına bize farkındalık ve ilham verecek bir çevreye ihtiyaç duyarız. Kendimiz için istediğimiz geleceğin sembolü olan bu çevredeki insanlar, kendi amaçlarımızı ortaya koyabilmemiz adına bize destek olmalıdırlar. O yüzden kiminle arkadaşlık edeceğimize ve hangi sosyal grubun içinde barınmak istediğimize yalnızca kendimiz karar verebiliriz.

Kova dolunayında kişisel ilişkilerimizde yaşayacağımız deneyimler “sabit” olarak varsaydığımız bazı ilişkilerin bozulmasına sebep oluyor. Etkisi şimşek hızında gerçekleşecek olan bu enerji sırasında yapabileceğimiz en uygun eylem yaşadığımızı sindirebilmek ve kabul etmek adına kendimize biraz alan ve zaman kazandırmak olacaktır.

İçimizde güdüsel olarak agresif bir şekilde eylem yapmayı isteyen tepkilerimizi aniden gelişen olaylar üzerinden ortaya koymadan önce kendimize ait sakin kalacağımız bireysel anlar yaratmak — doğada yürüyüş yapmak, denizi ya da ayı seyretmek, meditasyon ya da yoga yapmak, kitap okumak yaşadığımız enerjiyi doğru şekilde hissedebilmenin en nazik yolunu oluşturmamızda yardımcıdır.

Dolunay’ın yarattığı bu bireysel devrimi yaşamsal bir deney olarak değerlendirirsek bu deneye kendimizi hazırlayabileceğimiz bir devrim alanına ihtiyacımız vardır.

Yaşamın alıştığımız değerlerinden geri çekilerek yalnız kalabileceğimiz ve hayat amacımızı değerlendirebileceğimiz sakin ve sessiz bir alan bize kendimizi iyi hissettirecek ve karşılaşacağımız zorlukları tekrar düşünerek yapılandırmamızı sağlayacaktır.

Bazen ileri gitmek için yürümek istediğimiz yolu tekrar gözden geçirmemiz, bize düşündüğümüzden daha çok zaman kazandırır. Hedefimize doğru çıktığımız yolda durup nefes almak ve yola “doğru” yerden devam ettiğimize emin olmamız adına en büyük yardımcı zamandır.

Bunun için bazen modası geçmiş yapılardan veya gelecek hayallerimizden taviz vermekten başka yolumuz yoktur. İçinde bulunduğumuz durumu değerlendirmemiz gereken, yaşamlarımızda şimşek etkisi yaratan bir farkındalık dolunayı ile devrim alanında yani deney alanı olan yaşamlarımızda bu sefer kendimizle baş başayız.

Kişisel hedeflerimizi engelleyen ve zamanımızı harcamamıza neden olan insanların ve durumların farkında olmak bu dolunayın en net mesajıdır. Bireysel olarak gelecek planlarımızı kapsayan yaşam alanlarımızın bizden talep ettiği değişimi gerçekleştirmemiz için bizi harekete geçirecek olan bu dolunay enerjisi ile bir çok düzen bozulacak ve zaman içinde yeniden ve daha iyi bir şekilde Ekim ayına doğru (geri giden Satürn, Jüpiter, Neptün, Plüton gezegenleri düz hareketine geçtiğinde) tekrar yapılanacaktır.

Hayatınızda hedeflerinizi gerçekleştirmeniz adına sizi baskı altında hissettiren değerler ve isyan içinde olan içsesiniz bu dönemde size fazlasıyla hizmet edecektir.

19 Ağustos’ta gerçekleşecek olan Aslan Yeni Ayı;

Yaşama karşı bireysel duruşunuza yönelik olarak sizden bir yenilik ve değişim talep edecektir.

Dolunay sırasında yarattığınız eylemler veya ortaya çıkan olaylar kendinizden taviz vermeniz gereken yaşam alanınızın farkına varacağınızı gösterir. Tepkinizi ortaya koymadan önce rasyonel şekilde 19 Ağustos’ta gerçekleşecek Yeni Ay’a kadar düşüncelerinizi ve hislerinizi önce “tek başınıza” değerlendirmeniz dolunayın yoğun enerjisini kontrol edilebilir şekilde yönlendirmenize yardımcı olur.

Bu değerlendirme sırasında kendimizden vereceğimiz her taviz aslında bir tercih haline gelir.

Son olarak, Kova Burcu klasik astrolojide Satürn tarafından yönetilir. Satürn gezegeni yaşamın içinde varlığımızı sürdürebilmemiz adına ihtiyacımız olan bilgeliği, engelleri ve disiplinleri temsil eder. Kova burcunda bu engeller Satürn gezegeninin yönettiği diğer burç olan Oğlak’ın yaşama karşı geliştirdiği geleneksel yaklaşımından farklıdır.

Yaşamımızda hedeflerimize ulaşmak adına önceden yarattığımız disiplinler zamanla modası geçmiş değerler haline gelerek gitmek istediğimiz yolda bize engel oluşturur. Satürn’ün Oğlak burcundaki geri hareketi sırasında bu disiplinlere düzen getirmek her zamankinden daha kolay olacaktır.

Kova Dolunay enerjisinin yöneticisi Uranüs’ten aldığı yıkıcı olabilecek etkiyi kontrol altına alabilmek adına özet olarak;

· Yaşam hedeflerinize ulaşmanızı zorlaştıran bu disiplinlerin ve engellerin farkına varmak ve sakin kalmak

· Yaşadığınız olaylara fevri bir tepki vermeden önce kendinize tek başınıza geçireceğiniz zamalar yaratmak

· İhtiyaçlarınızı sağlıklı bir şekilde ifade edebileceğiniz başka bir zaman yaratabilmek adına bulunduğunuz durumdan ya da ortamdan ayrılmak

· Dolunay’ın yarattığı etki ile amaçlarınıza uymayan kişi ve durumların üzerinizde oluşturduğu baskıyı azaltmak adına zaman kazanmak

· Hayatınızda artık demode olmaya başlamış bu değer, ideal ve hedeflerin yerine koyabileceğiniz, kendinizi ifadenizi besleyecek ve bireyliğinize daha özgür bir yön verecek yeni yapı ve kalıplar oluşturarak bunları geleceğe götürecek çözüm önerileri yaratmak

· Kova burcunun yaşama karşı geliştirdiği mucit yaklaşımı kullanarak sizden reform isteyen yaşam hedeflerinizi bir ‘icat’ gibi görerek, kendinize yeni bir algı sistemi yaratmak

· Ortaya çıkardığınız yeni farkındalık ve yaklaşımları, geleneksel değer ve sistemler üzerinden yaşamlarınıza adapte edebilmek adına eylemde bulunmak gerçekleşen dolunay etkisine doğru şekilde yön vermemizi kolay hale getirecektir.

Kova Burcu dolunayının hayatınızda yarattığı etkiye yön vermek adına meraklı bir şekilde karşınıza çıkan engelleri ve isyanları, sakinlik ve olgunluk ile üstesinden gelmeye niyet edin.

Yaşamınızda gerçekleşmesini istediğiniz hedefleri aynı durumların içinde kalarak göremeyeceğinizi kendinize hatırlatın.

Yarını, bugünden bize yaklaştıracak ve sizi yerinizden zıplatacak kadar hevesli aynı zamanda sakin ve yapıcı eylemlerde bulunmanız dileğiyle…

Korkmayın, önce yaşayın.

StarZcope, Ayşe Zeynep Açıkalp © 2020