BOĞA BURCUNDA URANYEN DOLUNAY

Dolunay enerjisi, Uranüs ile yaptığı kavuşum ile beklenmeyen ve aniden gelişen olayları beraberinde getiriyor. İlk toprak elementi olan Boğa burcunda yarın gerçekleşecek dolunay, transit Uranüs ile yaptığı kavuşum doğadaki deprem enerjisini aktive ediyor. #izmir

Boğa burcu toprak burçlarının ilkidir. Gerçekçi, sabırlı ve kararlıdır. Sabit yapısı ile astroloji’de fiziksel enerjiyi sembolize eder. Fiziksel bedenimizin yaşamak için ihtiyaç duyduğu güvenlik ve değerler Boğa burcu üzerinden ifade bulur.

Amacı, yaşamın pratik düzeni içinde kendini güvende hissedeceği somut değerler oluşturmak ve bunları korumaktır.

Dolunay’ın Uranüs ileyaptığı kavuşum fiziksel varlığımızın koruma alanlarını tehdit ediyor. Aktif olan deprem enerjisi ve artan #covid vakaları ile kolektif olarak etkilendiğimiz bu dönemde, üzerimize düşen sorumlulukları yerine getirmemiz çok önemlidir. Uranyen Boğa Dolunay enerjisi, yazın ve sıcakların gelmesi ile kaybolan toplumsal sorumluluk bilincini tekrardan hatırlatıyor.

Sessizlik, sakinlik ve huzurda her zaman konfor hissi bulan Boğa enerjisi ile bu dolunay’da bütünleşmek ve fiziksel bedenimizin korunma ve güvenlik alanlarını belirlemek en yüksek faydamıza olacaktır.

Evren, güneş ve ayın birbirine yaptığı titreşimden etkilenerek kendi ihtiyaçlarını ortaya çıkaracak şekilde harekete geçer.

Boğa burcunda gerçekleşen dolunay fiziksel bedenimizi dinlememiz gereken alanlara ışık tutuyor.

Çünkü ancak bedenimizi dinleyerek ruhumuz ve aklımız arasındaki dengeyi doğa’da sağlıklı şekilde kurabiliriz.

Ruh, beden ile bağlantı kurduğunda tüm çakralarımız çalışır ve yaşam ile iş birliği yaparak varlığımızın yaşam içerisindeki görünmez ve duyulmaz taraflarını görünür ve duyulur hale getiririz.

Ruh, beden tarafından duyulduğunda canlanır.

Çünkü artık ruh görmezden geldiğimiz solgun ve kısık bir ses değil, sorduğumuz soruları cevaplayan ve bize öğütler veren kendi içsesimizdir.

İçimize dönebilmek adına yalnız kalmak kolaydır; zor olan buna ihtiyaç duyduğumuz anı kavrayarak o anı kendimiz için yaratmaktır.

Hepimiz anlık, kısa ve öğretici olan bu deneyimin içerisindeki bu sessizlikte kendimizi bulabiliriz.

Eğer yaşamımızda bu anlara yeterince sahip değilsek zamanla kısıtlayıcı bahaneler ve özürler ile içsel hayatı görmezden gelir ve soluklaşırız.

Sanki ruhu, bedeni içerisinde olmayan zombiler gibi oluruz.

Yalnız kalmak ve içe dönmek yaşamlarımızda incelemek istediklerimize dair bilgi edinmemizin tek yoludur. Kendimizi senenin bu hasat zamanında fiziksel ve ruhsal olarak koruma altına almak, içine gireceğimiz dönemin yaratıcı gücünü en doğru şekilde yönlendirmemize yardım edecektir.

Sorumluluklarımızı ve gitmek istediğimiz hedefin getirileri karşısında nasıl davranmamız gerektiğini sorguladığımızda bile yaşama karşı güven duygumuz yükseltebiliriz.

Yeniden canlanmak ve yeniden doğmak adına yalnızlık sadece bir adımdır.

Bedene dönerek, misafir olduğumuz fiziksel gerçeklikte kendimizi koruma altına almak bu dolunay’da aktif olan “dönüşüm”enerjisinin tek şartıdır.

Hepimize farkındalık yaratan, huzur ve güven veren harika bir dolunay enerjisi dilerim.

Illustrated & written by Ayşe Zeynep Açıkalp, StarZCope 2020