AKREP BURCUNDA DÖNÜŞÜMSEL
YENİ AY

Gökyüzünde Akrep burcunda bir Yeni Ay gerçekleştiğinde evrende yeni bir dönüşüm ve değişim süreci başlamış demektir.

Akrep burcu Astroloji’de yeniden doğma kapasitemizin temsilcisidir, ölmek ve tekrar doğmak ile ilişkilendirilir. Doğadaki her şey Akrep burcu zamanı geldiğinde tekrar canlanmak adına kış uykusuna yatar. Sonbaharı, Kışa döndüren Akrep mevsimi, yaşamdaki dönüşümün dengesidir.

Akrep burcu kişisel doğum haritalarınızda hangi evinize ve gezegenlerinize ev sahipliği yapıyorsa bu Yeni Ay’da iç dünyanız oradadır.

Akrep burcunun sabitliği ve gücü, yaşamın tüm gizemini korkusuzca ortaya koyabilmesine, gerçekler ile yüzleşebilmesine ve onları kabul etme kapasitesine bağlıdır.

Bu Yeni Ay’da, uzun süredir suyun altında kalan görünmez gerçeklerimiz bir Akrep asaletinde ortaya çıkıyor. Akrep burcunun önümüze koyduğu gerçekler, kullanım süresi geçmiş alışkanlıklarımızdan arınmamız adına dönüşüm enerjisini içimizde aktive ediyor.

Dönüşmek için her zaman kendimizle gerçekçi bir yüzleşme yapmamız şarttır.

Kişisel gelişiminiz ve tekamülünüz adına, içinizde yüzleşmeye gönüllü olduğunuz eskimiş değer ve doğrularınızı kabul etmek onları dönüştürmeyi istemeniz kadar önemlidir. Değişim kapasiteniz yaşamda ne kadar hızlı ise dönüşümünüz o kadar çabuk gerçekleşir.

Kendi eski versiyonunuzu yok etmeye gönüllü olduğunuz yer, sizi daha iyi versiyonunuza dönüştürmek adına siz hazır olduğunuz an ‘da oradadır.

Eylül başından beri Koç burcunda devam eden Mars geri hareketi Akrep yeni ay ile birlikte sona eriyor.

2020’nin duraksayan dramları, aksiyon ve savaş gezegeni Mars’ın düz hareketine dönmesi ile birlikte hızlanıyor. Bu kış döneminin yepyeni bir başlangıç olduğuna ve dönüşümlere hazırlanmamız gerektiğine dair bizi uyarıyor.

Akrep Yeni Ay’ın, hayaller ve ideallerin buğulu gezegeni Neptün’den aldığı olumlu açı ile bu dönemde uzun zamandır görmeyi dilediğimiz bir rüyanın “gerçek versiyonu” ile karşılaştığımızı hissedebiliriz.

Neptün gezegeninin, hayaller ile gerçekleri ayırt etmemizi zorlaştıran bir gündüz rüyası yaklaşımı vardır. Akrep burcu ise her zaman görünenin arkasındaki gerçeklikle ilgilidir.

Akrep Yeni Ay, bu dönemde yapacağımız başlangıçlarda Oğlak burcundaki gezegenlerden aldığı yapıcı destek ile daha önce imgelerimizde ve algımızda gerçekçi bir karşılığı olmayan bu rüyalara karşı bizi koruyor.

Oğlak burcundaki Satürn, Jüpiter ve Plüton tüm kütlesel toprak enerjisini üzerimize yansıtıyor. Ve bize rüya gibi gelen bu başlangıçlara karşı bilinç ve farkındalık kazanmamızı sağlıyor.

Mesela ıssız bir adada yaşayan ve hayatında hiç gemi görmemiş yerliler hayatlarında ilk defa, denizde bir gemi gördüklerinde bunun bilinçleri üzerinde bir karşılığı olmadığından, baktıkları şeyi gözleri göremez. #blindfolded

Ve denizdeki baktıkları şeyin onları o ıssız adadan kurtaracak bir gemi olduğunu anlamazlar.

Akrep burcunda gerçekleşen Yeni Ay, Oğlak burcundaki Satürn, Jüpiter ve Plüton’dan aldığı yapıcı etki ile yaşamlarımızın ıssız alanlarına bir farkındalık gemisi gönderiyor.

Daha önce algımızda ve bilincimizde olmayan kütlesel bir enerjiyi bilincimizin farkındalığı içine koyuyor ve bizi ilk defa gördüğümüz bu nesne ile yüzleşmeye teşvik ediyor.

Yeni Ay’ın baştan çıkarıcı “başlangıç” enerjisi ile karşı karşıya kaldığımızdan, onun ne olduğunu hemen algılayamıyoruz.

Çünkü farkındalık için zaman gerekir, bu Yeni Ay’da önünüze çıkan başlangıçları dikkatlice değerlendirerek enerjiyi doğru yapılandırmanız gerekir.

Bazen içinde bulunduğumuz bir durumu gerçekten görebilmek için, kendimizden şüphe etmek ya da içinde bulunduğumuz durumu geçiştirmek yerine baktığımız yere, bir daha bakmamız gerekir.

Bir Akrep içgüdüsü ile bu Yeni Ay’da sezgilerinin götürdüğü yere gidenler, yeni bir farkındalığın içinde kendilerini bulacaklardır.

Bu farkındalık, Akrep’in su elementine ait enerjisi ile derin ve serin dipsiz bir kuyu gibidir. Bu su’da yüzerken, eğer içgüdüsel lenslerinizi takmazsanız, duygularınızın sizi götürdüğü yerlerde kaybolur, karanlıkta ışıksız kalırsınız.

Yeni ay’da duygularının içgüdüsel ışığını takip edenlere aydınlık başlangıçlar sunuluyor.

Duygularınızı içgüdülerinize odaklayarak yaşamda daha iyi görebileceğinizi unutmayın.

Ruh, ışığı bulamadığında karanlıkta çıktığı yolda kaybolur.

Bu yaşamda güvenebileceğiniz tek ışık ise, size en yakın yerde olan, samimiyeti ve gerçekliği sadece sizin sorumluluğunuzda olan kalbinizdeki sezgilerinizdir.

Sezgilerimizi takip etmek ve ortaya çıkan sonuçlar ile yapıcı bir yüzleşme gerçekleştirmek, içinde bulunduğumuz durumu kabul etmemizi ve yeni başlangıçlar yapmamızı kolaylaştırır.

Fakat bazen baktığımız şeyi daha önce hiç görmemişsek Akrep Yeni Ayı sayesinde uyanan temel içgüdülerimiz tam da bu noktada devreye girerek bakmamız gereken yerin neresi olduğunu kalbimizde hissettirecektir.

Kalbinden gelen fısıltıyı zihnindeki gürültüden dolayı duyamayanlar, karanlıkta görmek için gözlerini kapamaları ve sezgilerine odaklanarak kalplerine daha dikkatli bakmaları gerekir.

Çünkü her gün, yeni güne uyanan ve gemileri orada görmeye devam eden yerlilerin zihinleri gibi bilincimiz ancak zamanla gördüğü kütlesel gerçekliğe alışır.

Siz içinizdeki geminin orada olduğunu söyleyen fısıltıyı takip edin! Daha önce hiç görmemiş olmanız onun orada olmadığı anlamına gelmiyor!

Denizde daha önce hayatında hiç görmediği cismin ne olduğunu anlamayan ada yerlileri misali, Akrep Yeni Ay’ın baktıkça görmeye alışacağımız gizli mesajını görmek için biraz odaklanın!

İçgüdüsel Zoom lenslerinizi duygularınızı takip etmek için kullanın.

Odaklanmak, bakmak değil, gerçekten görmek için aktif bir eylem geliştirmek demektir.

Aklınızın veya karmaşık bir zihnin arkasına saklanan gerçekliği görmek için; bakmaktan fazlası gereklidir.

Kafanızı nereden çevirme isteğiniz uyanıyorsa, oraya bakarak bu sezgisel yeni ay’da hislerinizi takip edin. Kafanızı geriye çevirmeye çalıştığınız yer neresi ise, kalbiniz aslında en çok oraya bakmak istiyor demektir.

Ve aynı zamanda yaşamınızda aslında en çok bakmak istediğiniz o yere doğru, içgüdüleriniz sizin dikkatinizi çekmeye çalışıyor demektir.

Bakmak ve görmek birbirinden farklıdır.

Bakmak için; gördüğünüz gerçeği kabul edebilme kapasitesi, görebilmek için ise cesaret ve odaklanma gerekir.

Bu Yeni Ay’da içgüdüleriniz nereye bakıyorsa, henüz bir şey görmediğinizi düşünseniz bile sezgilerinizi takip edin.

Sezgilerinizin sizi götürdüğü yere yine de bakmaya devam edin.

“Şüphe duyduğunuz bir gerçeklik ile yüzleşmek, onunla birlikte yaşamaktan daha kolaydır.” #açıkalp

Akrep yeni ayı içinde sakladığı mesajı bulamayanlar, 30 Kasım tarihinde İkizler burcunda gerçekleşecek Ay TuTuLMASINDA, gerçeğin sanki tanrı tarafından gönderilmiş hali ile zaten yüzleşeceklerdir.

İçinizdeki akrep dalgalarının üzerinde, bu yeni ay’da asaletle duran gemileri görmek için önce onlara bakmaya cesaret edin.

Akrep ay’da içlerindeki pembe fili arayanlar gibi, onlara gözüken sezgisel gemilerini bulanlar, hayatlarında hiç görmediği yeni başlangıçlarla karşılaşacaklardır.

Akrep Yeni Ay’da en karanlık geceyi bile aydınlatacak olan içgüdüsel sezgi gözlüklerinizi takıverin ve kalbinizin götürdüğü yolu takip edin.!

Ruhunuz oradadır.

Aydınlıkta onun yanındadır.

Akrep Yeni Ay’da yeni başlangıçlarda buluşmak ve görülmeye değer olan tüm güzellikleri yolun sonunda bulmak dileğiyle…

Tutkuyla, Sevgiyle ❤

Illustrated & written by Ayşe Zeynep Açıkalp, StarZCope 2020