BOĞA 🌝 GÜNEŞ TUTULMASI

30 Nisan’da gerçeklesecek Boğa burcu Güneş Tutulması etkisi bir sene sürecek olan bir dönemin başlangıcıdır.

Boğa burcu fiziksel enerjimizi temsilen Astroloji’de özdeğer ve maddi kaynaklar evimizi yöneten toprak burçlarının ilkidir ve sabit niteliği ile yaşamdaki fiziksel güvenlik ihtiyacımızın temsilcisidir.

Fiziksel bedenimizin yaşamak için ihtiyaç duyduğu maddi kaynaklar ve manevi değerler yaşamda #boğaburcu nun kişisel doğum haritalarımızda yönettiği ev üzerinden ifade bulur.

Boğa burcunun Amacı, yaşamın içinde kendini güvende hissedebileceği somut değerler oluşturmak ve bunları sabit şekilde korumaktır. Önümüzdeki ortalama 1 sene boyunca, tutulmanın doğum haritalarımızda gerçekleştiği ev aracılığı ile Boğa temalarında hepimiz kadersel bir deneyim içerisinde olacağız.

Yeni ayın en az 5 katı büyüklüğünde etkisi olan Güneş Tutulması, ani ve beklenmeyen olayların gezegeni Uranüs ile yaptığı kavuşum etkisi ile bu dönemde yakın gelecek kaderimizi yeniden yazarak, duyusal ve fiziksel olarak sabit bir değişimin kök hücrelerini hiç ummadığımız bir şekilde yaşamlarımıza getiriyor.

Bu dönemde alacağımız yeni kararların etkisi bir sene boyunca devam edecek niceliğe sahiptir. Tutulma, Boğa burcu üzerinden uzun süredir bastırmış olduğumuz fiziksel enerjilerimizi ve yaşamdaki güvenlik ve konfor algılarımızı harekete geçirecektir.

Boğa burcu, toprak enerjisinin ve fiziksel gerçekliğin zodyaktaki ilk burcu olarak bu tutulma sırasında bizden kendi temalarına ait bazı temel değerler talep etmektedir.

Başlayan bu tutulma dönemi sırasında yaşamlarımızda istikrar ve konfor sağlamak adına sabit ve kararlı olabilirsek, karşımıza çıkan deneyimlere sabırlı, azimli, gerçekçi, güvenilir ve sadık tepkiler verebilirsek tutulma enerjisini en yüksek hayrımıza olacak şekilde yönlendiriyor oluruz.

Balık burcunda stelyum halinde bulunan gezegenler bilinçaltı ve derin bilgi arayışımızı bugünlerde sürekli uyarıyor. Mars, Venüs, Neptün ve Jüpiter’in kümeleşmiş Balık enerjisi; gerçeklik ve hayal arasındaki algılarımıza kaos yaratan enerjiler getiriyor.

Dengeyi bulmamız ve kendimizi dönemin şartlarına adapte edebilmek adına gerçeklik algımızın merceklerinin bu tutulma sırasında değişmesi gerekir. Yaşamın Boğa burcunu temsil eden maddi ve öz değer tarafında uzun süredir bir denge arayışımız varsa bu dengeyi ancak gerçek ile hayal olanı birbirinden ayırarak keşfetmemiz gerektiğini, 30 Nisan’da etkisi başlayacak olan bu tutulma dönemi net bir şekilde anlatacaktır.

Balık burcunda kümeleşmiş gezegenlerin, Boğa burcu Güneş Tutulmasına yaptığı açı ile ortaya çıkacak olan bilinçaltı odamızda kendimizi savunmak adına geliştirdiğimiz bazı gerçekler, bu tutulma etkisi ile yaşamın somut gerçekleri ve maddi değerleri ile uyuşmayacaktır. Bu durumda Uranüs etkisi ile aniden ortaya çıkacak olan deneyimler karşısında hayal kırıklığı yaşayabiliriz. Fakat bu hayal kırıklığının asıl nedeni gerçekleşmesi mümkün olmayan bazı hayallerimizi veya bilinçaltı odamızda sakladığımız korkuları gerçeklerden ayıramamızdan kaynaklanır.

Balık burcu bilinçaltı düşüncelerimizi temsilen gerçek yaşamda eylemlerimizi oluşturur. Bilinçsizce ortaya koyduğumuz eylemler bizim gizli kalmış düşüncelerimizin ortaya çıkmasına yardım eder.

Carl Gustav Jung’ın dediği gibi;
“Siz bilinçaltınızı bilince dönüştürene kadar, o sizin hayatınızı yönlendirecek ve siz ona kader diyeceksiniz.”

Boğa Güneş Tutulması sırasında deneyimleyeceğimiz olayların kaderimizi yönlendirecek Uranüs etkisi; aniden ortaya çıkan durumlara karşı ani tepki ve kararlar vermeye yatkın bir enerji üretmemize sebep olacaktır.

Sağlam ve ayakları yere basan Boğa enerjisi içinde bulunduğu durumlara müdehale ediliyormuş gibi hissettiğinden bu ani değişimden hiç hoşlanmayacak ve belkide iyi bir başlangıcın fırsatını konfor alanından çıkmamak adına kaçıracaktır.

Devamı yarın. 🕯

Illustrated and written by

Ayşe Zeynep Açıkalp, StarZcope 2022