İKİZLER BURCUNDA YENİ AY

Yeni Aylar zannedersiniz ki yeni başlangıçlar içindir.

Bugün gerçekleşen yeni ay yaşamdaki tüm enerjileri ikiye bölüyor ve İkizler’in gezegen yöneticisi geri giden Merkür’ün, Satürn’den aldığı zorlu kare açısı bu dönemde içinde bulunduğunuz durumlar ile ilgili net kararlara varmanızı zorlaştırıyor.

Yeni Ay gökyüzünde hiç ışığın olmadığı karanlık zamanlardır. Duygular belirsiz ve akışkandır. Size engel olduğunu düşündüğünüz tüm duygular yenilenme ve canlanma enerjisini içinizde uyandırır.

Sizi koşullanmış gerçekliğinizden çalarak ve hiç bilmediğiniz yeni ve farklı zihinsel bir farkındalığa taşır.

İkizler, Merkür gezegeninin yönetiminde olan bir burç olarak ismindeki ve glifindeki anlam, birbirine benzemeyen iki farklı karakterin bir arada var olabilmesini sembolize eder ve Astrolojide veri transferinin temsilcisidir. #messengerofthegods

Astroloji’de fikirlerin yazılı, sözlü veya hareket yoluyla açık ve özgür biçimde diğer kişiye aktarılmasını anlatır.

Fransız Yazar Marcel Proust der ki “Eğer gerçekliğe uymak zorunda değilse, zihinsel faaliyet kolaydır.” – İkizler Yeni Ayı’nda zihinsel faaliyet içinde olmak hepimiz için gayet kolay olacaktır.

İkizler Yeni Ayı hızın ve iletişimin gezegeni ☿ Merkür’ün burcu olarak bize başladığımız şeyleri devam ettirmek adına “kalbimizdeki gerçeğe” ne kadar sahip çıktığımızı sorgulayacaktır.

İkizler burcu, iki farklı enerjinin eş zamanlı işleyen dualitesini temsil eder, iki farklı enerjiyi bir noktada “bütün” hale getirir. Yaşamın tümü tamamen iki farklı karakterde enerjinin (➕)(➖) bir araya gelerek bütünü oluşturması ile meydana gelir. Gündüz, geceden farklıdır ama gece ve gündüz beraber ancak bir tam günü oluşturur. ☯️

Gece olmasa gündüzün ne olduğunu anlayamayız, kötüler olmasa iyilerin farkını bilemeyiz. 🤡

Yaşamdaki farklı kutuplar yani dualiteler bize gerçekleri deneyim üzerinden gösteren yaşamın kozmik araçlarıdır.

İkizler burcunun ana stratejisi deneyimdir, sağlıklı merak ve hayret duygusuna erişmektir.

Bu yeni ayda, İkizler hızı ile her şeyi yeterince anladıklarını ve duyduklarını düşünerek zihinsel faaliyetler üzerinden yeni kararlar almak isteyenler ‘Kalbi Kırıklar Ülkesine’ zorunlu bir davetiye çıkaracaktır.

Geri hareketi devam eden İkizler burcunun yöneticisi Merkür’ün, Satürn’den aldığı kare açısı bu dönemde bizi ağzımızdan çıkacak sözlere ve vermek istediğimiz yeni kararlara karşı uyarıyor.

Bu yeni ayda alacağınız kararlar 14 Haziran’da Yay burcunda gerçekleşecek dolunayda, Merkür’ün düz harekete geçmesi ile değişkenlik gösterecektir.

İkizler yeni Ay’da verdiğiniz sözler ya da aldığınız kararlar şuan’ın yüzeysel gerçekliğine uygun gibi gözükse de,  dolunay zamanına yaklaştıkça durumun içsel ve yüzeysel gerçekliği değişecektir.

İkizler her zaman ona sıkıntı verebilecek ya da konforunu bozabilecek olan gerçeklerden uzak durmak üzerine geçerlilik süresi olmayan kararlar almakta ustadır.

Bu İkizler’in durumun nedenini ya da konunun içindeki dualiteyi ve karşıtlıklarını iyi anladığındandır. Bunu öyle kolay yapar ki kendi dahil olmasını istediği her şeye karşı zihinsel olarak herkesi inandırır. Sanki “gerçekliğin” etrafına sözcüklerden ve akıl oyunlarından bir ağ örerek ona ulaşmayı önce kendine zorlaştırır. Aldığı kararlar daha önce ispatlanmamış veya deneyim üzerinden daha gerçekleşmemiş şekilde yüzeydedir.

Ve alınan kararlar sadece o An’ın ‘yüzeysel ihtiyaçlarına’ bağlı olarak alınabilir.

Sonuç olarak İkizlerin yüzeysel ihtiyaçlarına bağlı kalarak aldığı kararlar genelde yasamın derinliğinden ve zihnin kalbe hizmet etmesi gereken içsel detaylarından yoksundur.

Bu Yeni Ay’da verdiğiniz ya da sizinle ilgili alınan kararlara dikkat edin.

İkizler burcu değişken yapısı ile iki enerji arasında yüzeysel olarak geçiş yapmakta ustadır. Tercih edilebilecek diğer opsiyonu da bildiğinden onu kaybetmemek için İkizler’in seçim yapması genelde kararsızlığı yüzünden yaşamın onun adına aldığı başka bir kararla sonuçlanır. Herhangi bir şey ile ilgili başlangıç yapmak bu Yeni Ay’da kolay gibi gözükse de bunu devam ettirmek her zamankinden zor olacaktır.

“Eksik Bilgi” veya “Yüzeysel algı” ile çıkılan her yol aslında yaşamı kendi gerçeklerine sığdırmak isteyenler için dolaylı bir yalan sayılır. ⭐️ #opps

Yaşamın yanlış anlaşılmaya yatkın birden çok varyasyonu vardır. Size engel koyan düşünceleriniz ve yeterince bilmedikleriniz konfor alanında kalmanız için kalbi daima zora sokar. Kendi kendini sabote eden bu “engelli” gerçeklikler içerisinde sığınılacak tek konfor alanı yalnızca kalbinizin içsesidir.

Zihniniz ve kalbiniz arasında kalan ve aklınızın kalbinize fısıldayan kelimeleri bazen yaşamdaki tek gerçekliktir. 🌬

Yeni bir başlangıç yapmak adına sadece bildiklerimiz üzerinden giderek olayları akılla kendimize ve başkalarına zihinsel aktivite üzerinden anlaşılır hale getirmeye çalışmak, durumlara yüzeysel bakmamızı kolaylaştırır. Daha Gerçekleşmemiş bir gelecek için deneyim olmadan zihinsel karar almak kolaydır. Fakat zihinsel bilgi deneyime dönmeden alınan kararlar hep zaman kaybıdır.

Zihinsel bilginin, İçsel bilgiye çevrilebilmesi ve kabul edilebilmesi için bir tek kalp katalizör işlevi görür. ❥

Her gerçeğin 2 yönü vardır. Yaşamın dualite üzerine kurulu gerçekler kulübünde oyu geçen tek üye bu iki yönü de içinde barındıran bütünlüktür.

Bilme eylemi öyledir ki, ne kadar bilsen de üzerine daha çok öğrenebilirsin.

Bildiklerini yenileri ile evirir, çevirir, ehlileştirir ve değiştirebilirsin.

Fakat Değişmesini istediklerini sadece aklınla bilemezsin. #thinkwithyourheart

Kalp sözcüklerle konuşmaz, sadece senin ve senin duyabildiğin başka bir ses sistemi vardır insanın kendi gerçekliğinin. Seninle – senin aranda kalan kalpten sözleri mevcuttur.

İşte onlar değiştirebileceğin geleceğindir. Sonunda kalbinin sesini dinlediğin yerden, dışarıdan gelen hiçbir bilginin gücünün yetmeyeceği gerçekler sadece kalbin en derininde saklı kalanlardır.

O yüzden dışarı çıkarılması ve deneyim üzerinden uygulanması şarttır.

Yoksa yaşamanın ne anlamı kalır?

Kafanın içindeki sesler evrimleşir, etkilenebilir veya yer değiştirilebilir.

Ama kalbindeki ses sen duyana kadar orada yeşerir. 🌱

Bir ağaç olup seni devirene kadar,

İçinde kalbinden bir çiçek açtırana kadar seni evirir. 🌳 #evolvinginvolveseliminating

Kafandaki sesler anlaşılır hale gelene kadar sadece açık bir kalp aklın sesini içselliğe çevirebilir. #açıkalp ❤️

O da senin tek gerçeğindir.

İkizler, iki farklı enerjinin eş zamanlı işleyen ikiliğini temsilen, iki ayrı enerjiyi tek bir noktada “bütün” olarak kılabilir.

Bunu birbirinden gece ve gündüz kadar farklı olan iki enerjinin kesiştiği noktayı tam olarak anladığı yerden rahatlıkla yapar. 😎

O dualitenin efendisidir. Bu yüzden zihinsel faaliyetlerin ötesine geçmeyi dilediğimiz bu dönemde “yenilik” için hazır olduğumuzu düşünsek bile, geri giden Merkür sırasında hızlı başlangıçlar üzerinden kararlar almak için acele etmemekte fayda vardır.

Merkür geri hareket etkisi bu haftasonu sona erdiğinde bugün ki gerçeklik zamanla etkisini yitirebilir ve bir anda zihnimizden bile kaybolabilir. Bu Yeni Ay’da başladığınız şeylere dikkat edin. Kalıcı olmasını istediğiniz yenilikler için bu Yeni Ay’ın çokta harika bir zamanlaması olduğunu düşünmeyin.

İkizler burcunda gerçekleşen Yeni Ay bizi iletişimsel olarak almak istediğimiz karalara ve vermeyi düşündüğümüz sözlere karşı bizi uyarıyor. Merkür’ün 3 Haziran’a kadar sürecek geri hareket etkisi bittikten sonra verdiğiniz ya da aldığınız bir söz ileriki zamanın ikizler burcu temalarındaki yüzeysel gerçekliğine uygun olmayabilir. 14 Haziran’da gerçekleşecek Yay dolunayında verdiğiniz kararın içsel gerginliği sizi farklı gerçekler ile yüzleştirerek canınızı sıkabilir.

İkizler her zaman ona sıkıntı verebilecek olan gerçekten uzak durmak üzerine yaşamında net olmayan kararlar almakta ustadır. Bunu durumun ya da konunun içindeki karşıtlıkları iyi anladığından öyle kolay yapar ki inanmak istediği her şeye kendi dahil herkesi inandırır. Sanki “gerçeğin” etrafına sözcüklerden bir ağ örerek ona ulaşmayı zorlaştırır. Aldığı kararlar ispatlanmış olgulardan çok o anki yüzeysel ihtiyaçlarına bağlıdır. Sonuç olarak genelde derinlikten ve detaylardan yoksun bir karara varır. Verdiğimiz ya da aldığımız “Eksik Bilgi” de aslında aldığımız kararın içindeki dolaylı bir yalan sayılır. #oops

Bu Yeni Ay enerjisinde aldığınız kararlara, duyduğunuz laflara, verdiğiniz sözlere dikkat edin. Enerjinin kendini açığa çıkararak devamını sağlaması ve kendini göstermesi kendinize zaman verin. 🐛

Biliyorsunuz ki Yeni Ay fazında gökyüzünde gece yıldızlardan başka herhangi bir ışık olmaz, yani gökyüzünde herhangi bir ışık göremezsiniz. Ay’ın yeni ay fazı gökyüzünde dolunaya doğru ilerledikçe bu dönemde başlattığınız enerjilerin sonuçları sizin için ancak görünür hale gelecektir. Bunu yaparken arada gece gökyüzüne bakarak, Ay’ın hangi fazda olduğunu kendi gözlerinizle kontrol edin. Zamanı takip edin.

Fikirler ve gerçekler birbirinden ayrı olgulardır. İletişim sırasında duyduğunuz bir fikir canınız sadece öyle istediği için size anlamlı gelebilir, fakat aynı zamanda gerçeği ve doğru olanı yansıtmayabilir.

Geri hareket halindeki iletişim gezegeni Merkür’ün, Satürn’den aldığı sert açısı nedeniyle bu yeni ay’da varsayımlar ve iki yüzlü enerjiler stres yaratabilir ,aklınızdan geçenlere ve ağzınızda çıkacak sözlere dikkat edin. Kalbinizle düşünüp, aklınızla konuşmak içinde bulunduğunuz durum her ne olursa olsun özgürce hareket almanıza hizmet edecektir.

Yeni başlangıçlarda ve yeni kararlar sırasında hangi seçimi yaparsak yapalım diğerini kaybetmek zorunda olmadığımız gerçeğini unutmayalım.

Kararsızlığında bir karar olduğunu hatırlayalım. 🙃

Konuşmadan önce karşımızdakini iyi duymayı ve eksik bulduğumuz bilgiler karşısında varsayım yapmadan karşımızdakine dürüstçe sorularımızı sormayı ihmal etmeyelim!

Çok bildiğini söyleyen insanların, aslında hiçbir şey bilmediğini unutmayın! 🤡

Dürüst şekilde sorulan sorular ve verilen cevaplar, neden sonuç ilişkisini sağlıklı şekilde kurmamıza yardım edecek kanıtlar bizi Yeni Ay enerjisinin içine çekecektir.

Asperger sendromu olan yalnız bir adamı anlatan “Adam” (2009) isimli filmde Harlan karakteri tarafından söylenen bir söz vardı, bu Yeni Ay yazısını yazarken zihnimden çıkmadı.

“Hayat yalancılarla dolu, insanın gerçek yalancılar ile sevilmeye değer yalancıları ayırt etmeyi öğrenmesi gereken bir an vardır.”

O anı kaçırmayın. ⭐️

Bu iletişimsel eylemlerin fazlaca olacağı Yeni Ay’da doğru ve bütünsel bilgiyle dürüst şekilde komünikasyonda kalacağımız, sevmeye değer bulacağımız yalanlar, yabancılar ve yalancılarla karşılaşmak dileğiyle…!

Illustrated and written by

Ayşe Zeynep Açıkalp, StarZcope 2022