Balık burcu, Zodyak’ın son burcu olarak tüm enerjilerin birleşimini, insanın ruhsal bütünlüğüne ulaşmasını, bilinçaltını temsil eder. Kendini somut ve maddi gerçekler yerine daima soyut ve ruhsal olana odaklar.

Bilinçaltı duyularımızı eylemlerimiz üzerinden duygusal olarak ifade etmemize hizmet edecek Balık Yeni Ayı’nda, derin bilgi arayışımız uyanacaktır.

Gerçeklik ve Hayal arasındaki farkı ayırt etmemiz, yeni aya kavuşum gerçekleştiren Balık Jüpiter’in büyüteç görevi gören mercek etkisiyle fazlasıyla zorlaşacaktır.

Kişisel doğum haritalarımızda Balık burcunun yönettiği evdeki yaşam alanlarımıza yansıyacak olan yeni ay dönemi, bize yeni bakış açıları, fırsatlar ve idealler sunuyor. Balık Jüpiter’in, yeni ay ile kavuşum yapan etkisi önümüze gelen her şeyi olduğundan daha büyük bir mercek üzerinden değerlendirmemize neden oluyor. Yaşamlarımızda sanki uzun zamandır fırsat beklediğimiz bir konuda büyük bir yemin, oltamıza takılması hissini içimizde uyandırıyor.

Kendimizi bilinçaltımızdan gelen bilgiler üzerinden sezgisel olarak ortaya koymak isteyeceğimiz bu dönem aynı zamanda Balık burcu temalarının yanıltıcı olabilecek etkilerini ortaya çıkaracaktır.

Ani ve beklenmedik olayların gezegeni Uranüs’ün, gezegenler arasındaki en büyük iyicil olan Jüpiter’e yaptığı olumlu açısı, bu dönemin önümüze çıkardığı fırsatları dünyevi sınırlar ötesi bir yaklaşım üzerinden görmemize neden olacaktır.

Uranüs Boğa’nın – Balık Jüpiter ve yeni ay kavuşumu üzerinden yarattığı etki, hayallerimizi  dünyevi olarak yapılandırmamıza yardım edecek fırsatları önümüze getiriyor.

Ve bir uyarıda bulunuyor!

Hayallerinize, hakikatler ve dünyevi gerçekler üzerinden sağlıklı sınırlar koyun!

Her şeyi hayallerinizdeki gibi görmek isteyen balık gözü merceklerinizi yalnızca istek ve hayallerinize odaklamayın.

Yeni ayın önünüze getirdiği fırsatları en iyi şekilde değerlendirmek adına sezgilerinizle mutlaka iletişime geçin. #kalbinebioltaat

Duygularımızı kontrol altına almaya çalışmanın her zamankinden zor olacağı bu yeni ay döneminde; hayalleri gerçeklerden, sezgileri varsayımlardan ayırabilmek, Jüpiter’in yeni aya yaptığı olumlu etkisi ile iyice zorlaşacaktır.

Bu dönemde kendinizi hayalleri üzerinden yapılanmak isteyen bir balık gibi düşünün; Uranüs’ün yeni ay üzerinde yarattığı etkiyi de aniden karşınıza çıkan bir oltaya takılmış hayalleriniz olarak imgeleyin.

Ne yapardınız?

Her balık gibi, oltadaki yeme bilinçsizce atlardınız.

Gözünüzün önündeki hayallerinizi temsil eden oltanın, sezgilerinizin üstüne geçmesine bir anlık heyecanla izin verebilirdiniz.

Karşınıza aniden çıkan yemin büyüsüne kapılarak, Balık gözlerinizin hayallerinizi gerçek kıldığından emin bir şekilde, risk aldığınızı hiç düşünmeden yemi midenize indirirdiniz.

Fakat yemi yuttuktan sonra sindirebileceğinize emin misiniz?

Balık burcunda gerçekleşen yeni ayın enerjisini en verimli şekilde kullanmak istiyorsanız, karşınıza aniden çıkan dönem fırsatlarını hakikatler ve dünyevi donanımlarınız üzerinden tekrar değerlendirmeniz gereklidir.

İçsesimizin bize fısıldadıklarının farkına varmak ve onları dinlemek, kendimizi hayaller yerine gerçeklere odaklayabilmemizin en iyi yoludur.

Eğer bu dönemde, hayal ötesi ideallere veya önümüze çıkan engellere bilinçli bir farkındalık ile tepki vermezsek; balık yeni ayda yuttuğumuz yemden 18 Mart’ta gerçekleşecek Başak Dolunay’da vazgeçmemiz gerekebilir.

GELECEK, HAYALLERİNİN GÜZELLİĞİNE İNANANLARA AİTTİR. #eleanorroosevelt

Dönemin gökyüzü hareketlerine bakacak olursak, bu hayaller bize sorumluluğunu üzerimize henüz almaya hazır olmadığımız bazı riskler getirebilir.

Balık Yeni Ay’da tüm korkuların yerini hayaller almıştır.

Gerçekliğe en yakın olan hayaller…

Sezgilerimizi gerçeklik ile birleştirebildiğimiz hayaller…

Neptün’ün illüzyon tuzağına düşmeyen balıklarını hayallerine ulaştırabilecek fırsatlar, yeni ay enerjisi ile görünür olacaktır.

Sezgilerimizin farkındalığı üzerinden ideallerimize bizi yakınlaştıracak olan eylemler, bilinçli bir farkındalık ile önümüze çıkan illüzyonları yok saymadan ve varsayımda bulunmadan takip edebilmekten geçer.

Sizi tuzağa düşürebilecek yemlerin içinizde uyandırdığı duygulara Balık Yeni Ay’da farkındalık getirin.

Önünüze çıkan yemi hiç düşünmeden anlık bir güdü ile yutmak yerine, balık gözü merceklerinizi gözünüzden çıkarıp bir kenara koyarak, netlik arayan bir bilinçle yeminiz üzerinde dünyevi aklınızın gerçeklerini gezdirin.

Bu dönemde almanız gereken kararlar bulanık bir suyun içinde gerçekleşiyorsa kalbinizi dinleyin, en derinden ve bilinçaltınızdan gelen kendi sesinizi sözcüklere çevirin.

Balık gözü merceklerinizin içgüdülerinizin önüne geçmesine ve sizi hayalleriniz üzerinden manipüle etmesine izin vermeyin.

O zaman yeni ay sanki içinizde doğacak ve tüm balıklar en büyük hayalleri arasında kendi için en doğru yolu en yüksek faydalarına olacak şekilde bulacaktır.

Ayşe Zeynep Açıkalp, StarZcope 2022