KOÇ BURCUNDA ♀︎YENİ AY

Koç burcu zodyak’ın ilk burcudur. Öncü enerji yapısı, hiçbir şeyi umursamadan kendini kolayca ortaya koyabilmesine yardımcıdır.

Girişken yapısı ile başlatma insiyatifini tüm Zodyak burçları arasında ilk olarak üzerine alan Koç, kişisel kimliğin ham halini dış dünyada olduğu gibi ortaya koyar. Bu yüzden benlik duygusu ve yaşama karşı ilkel diyebileceğimiz güdüsel yaklaşımları fazlasıyla gelişmiştir.

Koç burcu Yeni Ay, yaşamlarımızda hızlıca gelişen bahar tadında olayları beraberinde getiriyor.

İhtiyaç ve isteklerimizi bize yakınlaştıracak olan aleviyle, güneş misali kalbimizi ısıtıyor.

Hepimiz yaşamlarımızda baharın gelişi ile başlatma ve istemediğimiz şeyleri sonlandırma arzuları ile yanıp tutuşuruz.

Fakat isteklerimizi ve ihtiyaçlarımızı ortaya koyacak motivasyonu sağlamakta hele ki bu dönemde zorlanabiliriz.

Koç #yeniay kendimizi dilediğimiz gibi ortaya koyabileceğimiz harika başlangıç enerjileri barındırıyor. Ve bu başlangıçları ortaya koyabilmemiz adına ihtiyacımız olan motivasyonu çok önemli bir detay üzerinden yaratabileceğimizi söylüyor.

Olmadığımız biri gibi görünerek değil, kim olduğumuzu hatırlayarak, gerçek kimliğimize ve benlik duygumuza sahip çıkarak aksiyon almamızı istiyor.

Kendimizi olduğumuz gibi kabul edebilme kapasitemiz yaşadığımız olayları ve başkalarını kabul edebilme kapasitemiz ile genellikle aynıdır.

Kendimizi bütün hissetmediğimiz ve olduğumuz gibi kabul edemediğimiz sürece hayatımızda “bütün olma” hissine hiçbir zaman yaklaşamayız. “Kimlik” işte tam olarak bu bütün olabilme hissinden doğar.

Yaşadığımızı hissetmek ve yaşam içinde kendimize ait sahnede yerimizi almak adına Koç yeni ay bizden gerçek doğamızı ortaya koyabilmemiz adına cesaret ve farkındalık bekliyor.

Ve hatırlatıyor;

İstediğimiz şeyleri ancak kim olduğumuzu kabullenerek elde ederiz. #açıkalp

Hayatımızda yeni başlangıçlar istediğimiz yaşam alanlarımızı aktive edebileceğimiz ve motivasyonumuzu sağlamak adına ihtiyaç duyduğumuz değişimleri yaratabileceğimiz harika bir yeni ay bizi bekliyor!

Koç burcu yeni ayına kavuşum yapan aşk ve sevginin gezegeni Venüs kendimiz için uygun bulduğumuz değişimleri olması gerekenden daha hızlı şekilde yerine getirmemiz için içimizde bizi heveslendirecek ateşli bir etki yaratıyor.

Hayatımızda yeni başlangıçlar yaratmaya sebep bulmak, kendimizi motive edebildiğimiz sürece çok kolaydır.

Fakat onu devam ettirecek güce bizi kavuşturacak olan başlatma cesaretimiz değil, onu sürdürebilme cesaretimizdir.

Eğer Yeni Ay’da aktive edeceğimiz değişim ve başlangıçları “doğruluk” ve “süreklilik” temalarını aklımızdan çıkarmadan yaratabilirsek uzun vadeli bir gelecek planına adım atabiliriz.

Bazı şeyleri başladıktan sonra düşünmek yerine başlamadan önce karar vermek yaşama ve kendimize karşı güven duymayı öğretir.

Kendinize içinizde yeni bir başlangıç için alev alan ve hayatı yaşamaya değer kılacak olan bu deneyiminizin arkasında durup duramayacağınızı sorun.

Bunu devam ettirmek adına ne gibi yaşamsal donanımlara sahip olmanız gerektiği ile ilgili kendinize karşı net ve açık olun.

Yani kendiniz olun.

Yaşamla pazarlık yaptığımızda, ya da bazı şeylerin yalnızca olmasını istediğiniz şekilde varsayım yaparak ilerlediğimizde kozmik kalkanlarımızı kaybederiz.

Çünkü Ateş, sıcak ve kuru yapısı ile her yerde kendi formunu yaratabilir. Fakat bizler yarattığımız ateşin yapısına uygun doğru bir alan, koşul veya dağılmasına engel olacak bir yapı bulamazsak her şeyi küle çevirebiliriz.

Kendinizi yakmaya ya da başkasının ateşi ile yanmaya razı geliriz.

Ateşin sorumluluğunu üzerinize aldığınızda aslında bir tercih yaparsınız.

Varsayımların içinde hayatınızda yanmasını istediğiniz alevi söndürmepotansiyelini kendi elinizde tutmadan, yanık tutamazsınız.

Gerçekleşmesini istediğimiz, içimizi yakan “değişim” sürekli hale gelmedikten sonra ona değişim diyemeyiz.

Koç Yeni Ay’da ilk önce içinizdeki yanan enerjiyi kabul edin ve yaktığınız ateşin dumanını takip edin.

O dumanı kalbinizden geçirerek kendiniz için doğru olan bir yol yaratmaya cesaretle razı gelin.

Ateş nerede yanıyor olursa olsun onun sorumluluğunu üzerinize aldığınızda eğer kadersel bir rüzgar çıkmazsa yanmaya devam edecektir.

Eğer kendiniz için doğru olan yolu ya da ihtiyacınızı kaybederseniz, kamaşan duman dolu gözlerinizle yola devam etmeye çalışırsanız bir yerde her zaman başladığınız yere geri dönmek zorunda kalırsınız.

Çünkü yaşam, olmadığınız biri gibi davranmanıza hiçbir zaman yeterince izin vermez ve bizi tekrarlayan bazı enerjiler üzerinden sürekli teste tabi tutar.

Hele birde işin içinde kendi yaktığımız kontrolsüz alevler varsa, hayat boyu kendi yaktığımız ateşin yanan ormanlarında mahkum kalırız.

Yanmasını istediğimiz ateşe uygun bir alan yaratabilmek, yaktığımız ateşin sorumluluğuna sahip çıkmak demektir.

Kendimizi ihtiyaç ve isteklerimiz üzerinden olduğumuz gibi difade edebilmek Koç Yeni Ay’da bu yüzden çok önemlidir, fakat burada asıl amaç kendimizi ifade edebilmek olduğu kadar, ortaya koyduğumuz enerjiyi takip ederek, kontrol altına da alabilmektir.

Ateşin kontrol edilmediğinde her yeri küle çevirebilecek enerjisi gibi, yerinde durmak bilmeyen ve üretime dönmeyen bir enerji zamanla kendisini yok eder.

Varlığımızı yaşamda ortaya koymak ve kendimizi gerçekleştirebilmek adına maddesel dünyada bize iyi gelen başlangıçlar yapmak bu Koç Yeni Ayının enerjisinin sağlıklı şekilde ortaya koymamızı kolaylaştıracak harika etkiler yaratacaktır.

Koç burcundaki ateşli Yeni Ay enerjisinin hepimize yaşam enerjisi verecek gerçek ihtiyaç ve isteklerimize ulaşmamızı sağlayacak yangınlar getirmesini dilerim.

İçinizdeki yangına cesaretle bakabilecek ve gerekirse yanmaya razı olacak şekilde kendinize yaklaşmanız dileğiyle…

Kav ve Kıvılcımla,

Ateşle, barutla.

Illustrated & written by Ayşe Zeynep Açıkalp, StarZCope 2021