BYE BYE MERKÜR KOÇ RETROSU!

2 Nisan 2024 tarihinden beri devam eden Merkür geri hareketi bugün sona eriyor. Koç burcunda bulunan Merkür’ün geri hareketine başlamadan önceki bulunduğu pozisyona dönerek doğal hızını kazanması 14 Mayıs’a kadar sürecek olsa da yarattığı içsel gerilim zamanla yerini farklı bir gelişimsel sürece bırakacaktır.

Bir gezegen geri hareketine başladığı sırada yaşadığımız içsel gerilim sürecine farkındalık ve bilinç ile tepki verdiysek, hayatımızda gelişen durumlara etki edecek bir süreç başlatmış oluruz.

Gezegenlerin geri hareketi sırasında, kişisel doğum haritalarımızdaki bazı gezegenlerimiz tetiklenir. Ve böylelikle içimizdeki bazı şeyler de kalıcı şekilde değişir. Artık geri hareketin başladığı zamandaki insandan farklı bir insan oluruz. Geliştirdiğimiz farkındalık ve aldığımız ilhamlar sonsuza kadar bizimle kalırlar.

Bir insan gerçekleşen geri hareket sırasında, kendi içine dönerek yaşadığı olaylara karşılık yapıcı cevaplar bulabildiyse, bu yanıt zamanla süper kahramanların sonradan kazandığı güç etkisi gibi kendini gösterir. Ve biz herhangi bir çaba harcamadan sonsuza kadar kişiliğimize yerleşir.

Geri hareket teorisinde, popüler kültürü uyarmak için bazı “astrologların” sosyal kaos yaratmak için kullandığı dil, insana endişe ve evham veren içerikler oluşturmak üzerinedir. Rastgele ve kişisellikten uzak olan bu öngörüler astrolojinin yanlış kullanımı olarak, müdahale edemeyeceğimizi düşündüğümüz bazı etkiler altında kalmamıza sebep olabilir. Fakat insanın evrim süreci ve farkındalığı bu kadar basit ve sıradanlaştırılmış değildir.

Her şey belli bir amaca yönelik olarak bize hizmet etmek ve tekâmül sürecimizde bize yardımcı olması için vardır.

Farkındalığımızın yarattığı ortam kanalıyla, özümüz transit etkileriyle dakika dakika gelişerek hayatımızda anlamlı ve kalıcı değişimler yaratabilir.

Merkür’ün ya da herhangi bir transit gezegenin bizi etkileyebilmesi ancak bilinç dışı ve istemsiz bir durum içinde olduğumuzda geçerlidir.

Farkındalık bize bu algıyı kazandıracak ve gezegen etkilerini kontrol altına almamızı sağlayacak olan tek deneyimdir. Bu süreç ise bilinç ve irade gerektirir.

Gezegen etkilerini bilirsen, gezegenlerini sen yönetirsin. Gezegen etkilerini bilmezsen, gezegenler seni yönetir.

İşte bu kadar basit! Bye Bye Merkür Geri Hareketi!

Sevgiyle,

@starzcope
#onlybelieversleftalive

Artwork and written by

Zeynep A.  StarZcope 2024