BUGÜN OĞLAK BURCUNDA ♑️ SENENİN İLK GÜNEŞ 🌝 TUTULMASI GERÇEKLEŞİYOr.

Güneş Tutulmaları Astrolojide kaderi yeniden yazan ve değişimleri hayatımıza getiren etkileri yaratan enerjilere sahiptir. Ay, Güneş ile Dünya arasına girdiğinde varoluş kaynağımızın ışığı kesilir ve Güneş Tutulması meydana gelir. Bilinçli farkındalığımız ve gündelik algımız gölgelenir.

Yüzyıllardan beri bir çok kültür tarafından takip edilen Güneş Tutulması, aslında başlangıçlar ve yenilikler ile ilişkili olan ve etkisi 1 sene sürecek büyük bir Yeni AY’dır. Eski Astrologlar bu yeni enerjiyi iktidarda olan Kralların ya da güçlü konumda olan kişilerin iktidardan düşeceğine inanıyorlardı. Yeni enerji eskiyi değiştirecek, Kral ölecek ya da değişecek ve yerküre üzerinde geniş alanlara yayılan tutulma gölgeleri bireylerden çok ulusları ve grupları etkileyeceği söylenirdi.

Tutulma Oğlak burcunda olduğundan ve aynı zamanda Oğlak burcunda bulunan Satürn ve Plüton gezegenlerinin tam olarak arasında gerçekleştiğinden yaşayacağımız değişimlerin etkilerinin bireysel olduğu kadar da toplumsal olduğunu söyleyebiliriz. Oğlak burcu Astrolojide iş, kariyer hayatı, dünyevi başarı ve sosyal statünün burcudur. Çalışkan ve başarıya odaklı olan Oğlak burcu için kendini güvende hissedeceği bir yapı kurmak ve geleceğe yatırım yapmak hayattaki en önemli şeydir.

Oğlak burcu için sosyal statü sahibi olmak bu hayattaki en önemli şeydir, her şey saygı görmek, yönetmek ve kendini kanıtlamak içindir. Burcu temsil eden dağ keçisi sembolü sürekli dağların tepelerine tırmanarak kendine daha iyi olanaklar arar. Oğlak’ın sürekli sahip olduğundan fazlasını istemesindeki en büyük sır, içinde ona daha iyisini hak ettiğini söyleyen kendi sesidir.

Oğlak, Zodyak burçlar kuşağının onuncu burcu olarak büyük bedeller ödediğimiz kariyer ve sosyal statü evi olan onuncu evi yönetir. Hiç kimse gücün getirdiği bedelleri ödemenin ne olduğunu bir Oğlak kadar iyi algılayamaz. Hedefine koyduğu dağa tırmanmak ve başarıya ulaşmak bir Oğlak’ın vazgeçilmezidir.

Peki Oğlak Burcunda Tutulan Güneş bize neler ifade etmektedir?

2019 senesinin başında 1 senelik sürece yayılabilecek güçteki bu güneş tutulması ile karşılaşmak bir tesadüf müdür dersiniz? Kaderimizi yeninden yazabilmek sadece Güneşle Ay’ın elinde midir? Oğlak enerjisinden bahsediyorsak bu güç toplumdaki rollerimiz aracılığı ile bizim elimizdedir. Oğlak burcu yaşamak için ihtiyacımız olan kaynaklarımız ile ilgili olduğundan, bu Güneş Tutulmasında sahip olduğumuz kaynaklarımıza düzen ve disiplin getirmek en temel görevimizdir. Kendimizi hayal ettiğimiz noktada bulmak adına yeni başlangıçları destekleyen bir tutulma yaşıyoruz.

Bu tutulmada en önemli olan şey kendimize bireysel olarak bir hedef koyarak donanımlarımızı hedefimize göre disipline edebilmektir.

Hedefsiz bir Oğlak, tembel bir Oğlaktır.

Dağın tepesine ulaşmaya çalışırken hep yolda kalır.

Düşer ya da aç kalır.

Dağın zirvesini gözüne kestirmiş bir Oğlak ise hırslı ve sabırlıdır.

Saatlerce zirveye giden yola bakarak matematik yapmaktadır.

Yiyeceği yemeği, basacağı taşı tekrar tekrar saymaktadır.

Oğlak burcunda Tutulan Güneşin ilk sözcüğü “Hedef” ’tir.

Hedef yoksa başarı ulaşılmaz hale gelir.

Gökyüzünde Toprak enerjilerini bir araya getiren gezegenler en yüksek dünyevi faydalarımız için çalışıyorken aynı zamanda kafamızı karıştıran enerjilere dikkat etmemiz gerekiyor. Yay burcu yöneticisi olan Jüpiter yaşamlarımızda esnemeye ve büyümeye dair heveslerimizi çoğaltacak etkilere sahip olsa da, Balık burcundaki hayaller ve yanılgılar gezegeni Neptün’den sert açı alıyor. Hedefimize giden yolu bir nevi varsayım bulutu ile kapatıyor. Varmak istediğimiz yolu görüyor fakat tam da göremiyoruz. Ama geri de dönmüyoruz. Sadece beklememiz gereken anın farkına vararak sadece duruyoruz. Sis geçene kadar bekliyoruz.

Gerçekle hayal arasındaki farkı algılarımız ve deneyimlerimiz kadarıyla hissediyoruz. Koyduğumuz hedeflere ilerleyebileceğimiz kadarı ile başlıyoruz. Gözümüzün gördüğü yere kadar gidip, ilerisi yoksa bekliyoruz. Koç burcuna geçen Mars enerjisi, bizi ileri gitmek için ihtiyacımız olan ateşi içimize koysa da, bu kadar toprak enerjisi üzerinden hız almak, bizi gerek sis yüzünden gerekse acele ettiğimizden yarı yolda bırakabilecek enerjiler yaratır. Bu tutulmanın 1 senelik sürece yayılacak olan enerjisini hatırlayarak sakin kalın, önce hedefinizi yaratın. Ve bu süreci size kolay hale getirecek olan insanlarınıza ve kaynaklarınıza sahip çıkın.

Hedefinize varmak için sahip olduğunuz donanımlar ile sahip olmadıklarınız arasındaki gerçeğin farkına varın. Bu gerçekler sizi hedefinize götürecek olan tabela görevi görürler. Neye sahip olmadığınızı bilmek bazen neye sahip olduğunuzu bilmekten daha önemlidir. Sınırsız gözüken evrende Güneş Tutulması ile kavuşum yapan Oğlak burcu yöneticisi Satürn, fiziksel ve bilimsel olarak evrenin yasalarına göre çalışmamızı ister. Engellerin ve limitlerin farkında olmamızı ister. Görünen gerçekler üzerinden ayaklarımızı yere sağlam basmamızı ister. Kendi üzerinde bile halkaları ile kurduğu otorite ve disiplini bizim de kendi yaşamlarımızda kurarak varoluşun gerçeğinde kalmamızı ister.

Varmak istediğimiz hedeflerimizde bizi sınırlayan gerçeklerin farkında olmadan varsayımlar üzerinden yola çıkarsak (hava durumuna bile bakmadan yol alırsak) ya ıslanır ya da yolda kalırız. Ama gideceğimiz yola güveniyorsak yolda kalsak bile yeniden başlarız. Sınırlar her zaman dışarıdan gelecek olan etkilere karşı bizi korur, Oğlak Güneş Tutulmasında sınırlar olmadan gideceğimiz hedefi tanımlamak yorucudur. Dengemizi kaybettirecek ve hayal kırıklığına uğratabilecek etkileri mevcuttur. Dengeyi kaybettiğimizde durmamız gerekir. Doğru zamanda durmak tekrar devam etmek için hem zaman hem güç kazanmamıza yardım edecek bir armağandır. O yüzden bizi sınırlayan gerçekliklerin farkına varmak hep zaman kazandırır.

Yaşamda hedefe giden yolda Einstein’ın sözünü kendimize hatırlatarak devam edelim,

Hayat bisiklete binmek gibidir, dengede durabilmek için sürekli ilerlememiz gerekir.

Sorumluluğu ve iş hayatını simgeleyen Oğlak burcu Güneş Tutulmasında hedeflerine varmak isteyenler için, sisli günlerde dengesini kaybedenlere yönelik bir Oğlak Burcu İlk Yardım Kiti hazırladım.

OĞLAK BURCU GÜNEŞ TUTULMASI
İLK YARDIM KİTİ

1- KENDİNİZE BU SENE İÇİN KARİYERİNİZİ YA DA YAŞAM STANDARTLARINIZI ETKİLEYECEĞİNE İNANDIĞINIZ HEDEFLER KOYUN.

Uzun zamandır ertelemekte olduğunuz hedeflerinize ve hayatınızı daha iyiye götürecek olan standartlarınız için yola koyulun. Hedefinize duyduğunuz inanç ve adanmışlık sizi doğru yollara çıkaracaktır fakat inanmadığınız bir şeyi bir süreden sonra kendinize bile savunamaz hale gelirsiniz, unutmayın. Karar vermenin kendi başına bir eylem olduğunu hatırlayın.

2- HEDEFİNİZE GİDEN YOLU PLANLAYIN.

Zaman planı yapın, sizi hedefinize ulaştıracak insanları etrafınıza toplayın. Hedefinize ulaşmak için sahip olduğunuz donanımların hesabını yapın. Maddi ve manevi olarak kendinizi yaptığınız plana hazırlayın.

3- BU YOLDA KARŞINIZA ÇIKABİLECEK ENGELLERİN HESABINI YAPIN.

Ulaşılabilecekleriniz üzerinden bir eylem planı çıkarın. Sizi hedefinize ulaştıracak olan, hedefi parçalara bölerek küçük hedeflerle başlayarak büyük hedefe doğru yol almaktır. Küçük hedefler ile adım adım hedefinize ilerlediğinizde karşınıza çıkabilecek olan problemler de daha kolay çözülebilir olur.

4- ÇIKABİLECEK OLAN ENGELLERE VE SINIRLANDIRMALARA YÖNELİK OLARAK GERÇEKÇİ ÇÖZÜMLER GELİŞTİRİN.

Gökyüzünde transit gezegenlerin karmaşası bizi bir oraya bir buraya savuracak, yolumuzu şaşırtacak ve sınırlayacaktır. Fakat siz gözünüzü yoldan ayırmayın, durmanız gereken bir yere vardığınızda farkına varın ve nefes almak için duraklayın. Başarıya giden tüm yollarda engel vardır.

“Eğer yürüdüğünüz yolda güçlük ve engel yoksa, bilin ki o yol sizi bir yere ulaştırmaz. #bernardshaw

5- VERDİĞİNİZ KARARLARA BAĞLI KALIN.

Hedeflediğiniz yolda verdiğiniz kararlara bağlı kalmak, size arzuladığınız sonucu yaklaştırır. Yanlış karar bile vermiş olsanız dövünmeye başlamak yerine deneyiminizden en olumlu sonucu çıkarmak adına bir şeyler öğrenin. Onu gelecekte daha iyi kararlar vermek adına değerlendirin. Ama görmezden gelmeyin. Yanlış da olsa o kararı ona sahip çıkarak değiştirin.

6- YOLDA ÇIKAN PROBLEMLERE KARŞI YAKLAŞIMLARINIZDA ESNEK OLUN.

Bir karar verdiğinizde o anda bildiğiniz yolun size göre en doğrusunu seçersiniz. Fakat başlangıçta size doğru gelen yol ona devam ettikçe şekil değiştirerek başka bir hal alırabilir. Ortaya engeller çıkar, varmak istediğiniz yol yarım kalabilir. Problemlere olan yaklaşımlarınıza saplanıp kalmayın, kendi bilmediğiniz fakat sizi sonuca ulaştırabilecek alternatif yollar arayın.

Yaşamın size sunduğu çözümlere karşı esnek kalın.

İstikrar ve güvenle,

Sevgiye uzanan tüm yollarda buluşmak dileğiyle,

Ayşe Zeynep Açıkalp, StarZCope 2019