BUGÜN ASLAN BURCUNDA ♌︎ BİR AY TUTULMASI 🔴 GERÇEKLEŞİYOR.

Güneş ve Ay tutulmaları her zaman birbirini takip eden kozmik olaylardır. Tam Ay tutulması, Güneş tutulmasının öncesinde ya da sonrasında gerçekleşir. İki hafta önce Oğlak Burcunda tutulan Güneş’ten sonra bugün Aslan Burcunda bir Ay tutulması meydana geliyor. Ay tutulması, Güneş ve Ay’ın birbirine karşıt olduğu Dolunay zamanında meydana gelir. Dolunay hayatımızdaki bitişleri ve hasat zamanını temsil eder, bize tekamül sürecimizde yardım eder.

Dünya, Güneş ve Ay’ın arasına girdiğinde dünya karanlığa bürünür ve Ay Tutulması oluşur. Varlığımızın gölgede kalan tarafları ile bizi yüzleştiren Ay Tutulmaları kadersel etkilere sahiptir. Yaşamlarımızda farkındalık kazanmamız gereken alanlara Dolunay ışığını tutarak bizi kişisel gelişimimiz için içgüdüsel olarak uyarır. Duygularımızı Dolunayda fazlaca hissetmemizin nedeni evrenin titreşimlerinin gökyüzünde gözüken Ay kadar bizi uyarmasından kaynaklanır.

Aslan Burcu Astrolojide gücü, cesareti ve öz disiplini temsil eder. Krallar ve Kraliçelere layık özellikler Aslan burcu üzerinden anılır. Aslan burcunun cesaret ve kararlılığı engellendiğinde bile iradesini koruyor olması, gücünden ve kendine olan güveninden kaynaklanır. Korkularımızın ve gölge yönlerimizin üstesinden gelmemiz için ihtiyacımız olan güvenin ve soğukkanlılığın temsilcisidir. Isı, ışık ve yaşam kaynağımız olan Güneş’in yönettiği tek burçtur.

Güneş burcumuz, Astroloji haritasında egoyu ve bireyselliği simgeleyerek, hayata karşı irademizi, tutumumuzu ve yaratıcılığımızı nasıl kullanmamız gerektiği ile ilgili bize bilgi verir.

Peki Aslan burcunda Tutulan Ay yaşamlarımızda ne ifade etmektedir?

Gökyüzünde tutulan ayın en önemli özelliği ani değişiklikler ve beklenmedik olayların gezegeni olan Uranüs’ten sert aldığı açıdır. Uranüs, Güneş’in Ay Tutulmasının hemen öncesinde geçiş yaptığı Kova burcunun modern yöneticisi olarak bu tutulmadaki etkisini hepimize gözle görülür şekilde hissettiriyor. Yaşamlarımızda uzun süredir sonlanması gereken olaylara şimşek hızında etki ederek beklemede kaldığımız, karar veremediğimiz ve görmezden geldiğimiz durumlar karşısında bize kadersel gibi gelecek sonlanmalar yaşatarak içimizde devrim yaratıyor.

Kendimizi içinde görmeyi dilediğimiz gelecek ve hayatımızda kazandığımız farkındalıklar bizi varmak istediğimiz hedeflere götürmez. Bunu yapacak olan doğruyu sonuç ne olursa olsun yapmak üzerine kendi davranışımıza hükmedebilme gücümüz ve cesaretimizdir.

Kendisi ve davranışları üzerinde iradesi olmayan birey toplumda her zaman başkalarının tercihleri ve hedefleri arasında kaybolur.

Aslan Burcunda Tutulan Ay, birey olarak farkındalığımızı kendimize çevirerek aldığımız aksiyonların yaşamımızı nasıl etkilediğine dair bize farkındalık kazandırıyor.

Ve hatırlatıyor; “ Hayat, yaptığımız tercihlerin toplamıdır.” Yaşamdaki tüm tercihler birey olarak kendi öz irademize bağlıdır.

Bu Tutulma sırasında vereceğimiz kararlar, kaderimizi yaratmamıza sebep olan davranış biçimlerimizdir.

Hayatın içinde pek çok seçenek ve o seçeneklere yönelik olarak aldığımız kararlar vardır. İlk seçeneğimiz ne ise her zaman sonraki kararımızı belirler. Aslan burcunda gerçekleşen dolunayın bizden istediği şey irademizi bir sonraki kararımızı destekleyecek olan bir tercih yaratması için kullanmamızdır. Bu tercih bizi kendimizi Güneşin geçiş yaptığı, tutulan aya karşıt açı yapan Kova burcu temaları ile güdüler. Gelecekte kendimizi toplum içinde birey olarak görmeyi arzu ettiğimiz yerimizi bu tutulmada alacağımız kararlar ile ortaya koymamızı ister.

Bu Tutulma sırasında vereceğimiz kararlar, kaderimizi yaratmamıza sebep olan davranış biçimlerimizdir.

Gelecek tam olarak burada ve şu anın içine gizlenmiş tercihlerimizdir. Uranüs gezegeninin tutulma üzerindeki etkisi ile anın içinde aniden ortaya çıkan bir seçim sunar ve kaderimizin yönetimini bir Aslan Kral / Kraliçe gibi ellerimize verir. Burada farkındalık kazanmamız gereken detay, ne ile karşı karşıya olduğumuzu bilerek gelecekte hangi tarafa doğru gitmek istediğimizdir.

Gerçek ile Varsayım arasındaki fark nettir, varsayım henüz gerçekleşmemiş bir gelecek, gerçek ise elimizde tuttuğumuz geçmişimize dayanan deneyimlerimizdir. Başımıza gelenleri olduğu gibi kabul etmek bizi macera dolu bir yola çıkararak varsayımda kalmamızı sağlar ve bu bir tercihtir. “İrade” bu macera dolu yolda varmak istediğimiz noktaya doğru yapacağımız manevra ve geleceğimizi belirleyecek olan erdemimizdir.

İradesini kullanarak; bu dolunayın içimizde kırmızı alarm yaratan ışığında manevra yaparak yol alanlar, Yay burcunda kavuşum yapacak olan Astrolojide en büyük iki iyicil olan Venüs ve Jüpiter kavuşumuna, Koç burcundaki Mars’ın yapacağı üçgen açı ile tekrar yeni bir bakış açısına sahip olacak ve umutla yaşamlarında yaptıkları manevranın gururu ile yol almaya neden bulacaklardır. İradeyi yaşamın tercihlerine bırakanlar bilinmezliğin engin sularında kaybolmamak için yeni engeller ile karşılaşacaklardır.

Kendini yönetemeyen insan, kaderini yönetemez.

Karanlık sularda zamanın sonsuz derinliğine kendimizi teslim etmek bir kader değil tercihtir.

Her şey niyet ve sevgi ile başlar, tekrar dünyaya gelmek için hayal kırıklığı ve keder ile son bulur. Doğduğumuz an ağlamaya başlamamız bu yüzdendir. Sonsuzluk, ölmeyi tercih ederek yeniden doğma kabiliyetimizdir.

Aslan Burcunda Tutulan Yeni Ayın yaşamın içinde bize manevra yapabilmemizi kolaylaştıracak insan olmanın en büyük iki erdemi olan irade ve sabır ile donatmasını dilerim.

StarZcope yorumları evrenseldir ve okuyucularını burçlarına göre ayırmadan herkesi kapsar. Tutulma zamanındaki gökyüzünü yorumlar. Evrenin kozmik mesajını kişiye göre ayırmadan ortaya koyar. Doğum tarihiniz, saatiniz ve doğum yerinizden oluşan kişisel doğum haritalarınız tek bir burçtan oluşmadığı için önce evrensel yorum yapılmaktadır.

Burca göre yazılan yorumları Yükselen burcunuza göre sonra Güneş ve Ay burcunuza göre okumanızı tavsiye ederim. Sorularınız için info@starzcope.com ‘a mail atabilirsiniz.

Ayşe Zeynep Açıkalp, StarZCope 2019