Yay Burcu 🌝 Ay Tutulması HoroZcope Yorumları

 

Yay ve İkizler aksı üzerinde bugün gerçekleşen Ay Tutulması, aslında 6 aylık süreye yayılacak olan yoğun bir Dolunay etkisidir.

Hayattaki anlam arayışımızı, yaşama ve kutsal bilince karşı sorgulayan Yay Tutulması, kendi hayat görüşümüz üzerinden geleceğimizi yaratmamıza yardımcı olacak deneyimleri özgür irademiz ile inanmayı tercih ettiğimiz değerler üzerinden hayatımıza getirecektir.

Dolunay zamanında birbirine karşıt açı yapan yaşam ışıkları (Güneş ve Ay) Kadersel Ay düğümü noktaları ile kavuşum yaptığında tutulmalar gerçekleşir.

Ay Tutulmaları Astroloji’de kaderi yeniden yazan ve değişimleri hayatımıza getiren enerjilere sahiptir.

Tutulmayı gerçekleştiren Güneş ve Ay’ın bulunduğu takım yıldızları, ortaya çıkacak olan enerjinin niteliğine dair bize bilgiler verir.

Ay tutulmaları, dolunaylar gibi sonlanmalar ve bitişler getirir. Dolunayın transit ay düğümleri ile yaptığı kavuşumu bu bitişlerin kadersel temalarını ortaya çıkarır.

Yay burcunun kişisel doğum haritalarımızda kestiği ev ve yay burcundaki gezegenlerimiz yaşama karşı olan inancımızı nasıl oluşturduğumuzu anlatır.

İnançlarımız ve evrensel değerlerimiz bu ev üzerinden sorgulanır.

Yay burcu Ay Tutulmasının haritanızda gerçekleştiği evin yaşamınıza yansıyan konularını, tutulmanın gerçekleştiği burcun ihtiyaçlarına göre karşılamak, önümüzdeki kadersel temalara sahip olan bu dönemi özgür irademizle en doğru şekilde yönlendirmemize yardımcı olacaktır.

Yay burcu Ay Tutulmasının konumuna göre hazırlanmış aşağıdaki listede,
Güneş burcunuz hangi eve denk geliyorsa, önümüzdeki süreçte gündeminiz o evin temsil ettiği konular hakkında olacaktır.

1.EV – YAY ♐︎ Kişilik Evi
2.EV – AKREP ♏︎ Para ve Özdeğer Evi
3.EV – TERAZİ ♎︎ İletişim, Kardeşler, Akrabalar
4.EV – BAŞAK ♍︎ Ev, Aile ve Yuva Evi
5.EV – ASLAN ♌︎ Aşk, Çocuklar ve Yaratıcılık Evi
6.EV – YENGEÇ ♋︎ Sağlık ve Gündelik Sorumluluklar Evi
7.EV – İKİZLER ♊︎ Aşk ve İkili İlişkiler Evi
8.EV – BOĞA ♉︎ İçgüdüsel farkındalık, Kredi, borç veya başkasına ait maddi kaynaklar Evi
9.EV – KOÇ ♈︎ İnançlar, Eğitim ve uzak ülkeler Evi
10.EV – BALIK ♓︎ Kariyer ve Statü Evi
11.EV – KOVA ♒︎ Hedefler, Sosyal Çevre ve arkadaşlar Evi
12.EV – OĞLAK ♑︎ Bilinçaltı farkındalıklar, sorun ve sıkıntı Evi

Yay burcu Ay Tutulmasının, transit Ay düğümleri ile yaptığı kavuşum, gelecek kaderimizi özgür irademizle belirlediğimiz bir dönemi yansıtmaktadır.

Yaşamın bize verdiği kadersel tercih hakkı ile tutulmanın kişisel doğum haritamıza yansıyan konularını kişisel inançlarımızla ve değerlerimizle ortaya koymamız gereken bir etki içindeyiz.

Okuyacağınız tüm burç yorumları, her tutulmada farklılık gösteren bir zodyak haritası üzerinden değerlendirilir ve tutulma yorumlarını yazan astroloğun bilgeliğine, sizinle kurduğu iletişim diline, astroloji ve astronomi bilgisine bağlı olarak değişir.

Yay Burcu Ay Tutulması HoroZcope Yorumlarını önce yükselen burcunuza göre daha sonra Güneş ve Ay burcunuza göre okumanızı tavsiye ederim.

 

♈︎ KOÇ

Yay burcu Ay tutulması yaşamınızda sonlanması gereken konu başlıklarını ortaya çıkarıyor. Tutulma mevsiminde yaşayacağınız sonlanmalar vizyonunuz ve yaşam hedeflerinize göre değişkenlik gösterebilir. Yay burcu tutulması, sizden artık vadesi dolmuş ve yaşamınızı gereksiz yere meşgul eden şartları iyileştirebilmeniz adına bazı düzenlemeler istiyor. Uzun vadede sürdürülebilir olmasını istediğiniz şartlarınız için niyetinizin ve inançlarınızın farkında olun. Astroloji’de Yay burcunun evi olan 9.evinizde gerçekleşen tutulmanız, yaşama karşı olan inancınızı ve vizyonunuzu gelecek hedeflerinize göre yapılandırmanıza yardım edecektir.

 

♉︎ BOĞA 

Toprak burcu olan Boğalar, doğaları gereği her zaman somut konulara odaklanır. Fakat Yay burcu Ay Tutulması’nın ateşli etkisi, maddi kaynaklarınız ile ilgili durumları sabit tutmak adına bir mücadele içine gireceğinizin haberini veriyor. Yay burcu ile başlayan bu tutulma mevsiminde, ortaya çıkacak olan tüm maddi konulara karşı sert bir tutum içinde olmadan belli bir esneklik duygusu ile yaklaşarak önlem alabilirseniz, canınızı sıkan tüm koşulları fırsata çevirebilirsiniz.

 

♊︎ İKİZLER

Kime güveneceğiniz ve nasıl güveneceğiniz karşı aksınız olan Yay burcunda gerçekleşecek Ay tutulmanızın konusu olacaktır. Aşk ve ikili ilişkiler evinizde gerçekleşen Ay tutulması sırasında yaşamanızda ihtiyacınız olan ilk şey güvendir ve bu güvenin sizi nereye götürmesini istediğinize karar verebilmenizdir. Zihninizi, ilişkinizdeki istekleriniz ve ihtiyaçlarınız üzerine yoğunlaştırın. Evrimsel olarak baktığımızda her insanın birbirine güvenmeye ihtiyacı vardır fakat kendi çıkarları ve art niyetleri için sizi kullanmak isteyen insanlara karşı kendinizi savunmasız bırakmayın. Burcunuzda transit halinde olan Merkür İkizler, doğru soruları açık ve net bir şekilde karşı tarafa sormanız sayesinde çarpıtılamaz gerçekleri su yüzüne çıkarmanıza hizmet edecektir.

 

♋︎ YENGEÇ

Yay burcu Ay Tutulması etkisi ile sağlık ve günlük yaşam koşullarında bazı engeller ile karşılaşabilirsiniz. Fakat bu engellere olumlu açıdan bakıldığında uzun vadede size daha iyi hizmet edecektir. Kendini sanki bir kabuk gibi yarattığı konfor alanına sabitlemek isteyen Yengeç burçları tutulma mevsiminin getireceği yeni şartlara direnebilir. Yay burcundaki ateşli tutulma enerjisini kendi içsel kabuğunu genişletmek için kullanabilen Yengeçler, uzun süredir aradıkları refah duygusuna daha kolay ulaşabilirler.

 

♌︎ ASLAN

Yay burcu Ay tutulması, ateş elementine ait yapısı ile haritanızdaki en romantik alan olan 5. Ev konularını gündeme getiriyor. Sizi ateşli bir duygusal yoğunluğa sokabilecek olan bu tutulma mevsimi sırasında radarınıza takılan kişilere ve eğer bir sanatçıysanız içinize gelen ilhamlara dikkat edin. Önünüze çıkan fırsatlara cesaretli bir özenle yaklaşın. Yakın gelecek hedeflerinize, istek ve ihtiyaçlarınız üzerinden kolayca yön verebileceğiniz bir sürece girmiş bulunuyorsunuz. Zihniniz kalbinizin nefes aldığı yerdir, kalbinizde yer alan her şey zamanla aklınıza da yatacaktır. Yaratıcı gücünüzün ateşli enerjisini harekete geçirmenin en iyi yolu, içgüdülerinize güvenmektir, unutmayın!

 

♍︎ BAŞAK

Yay burcu Ay tutulmasında ev ve aile ile ilgili konular gündeminizde olacaktır. Konu aile veya aile üyeleri olduğunda Başak burçları davranışlarını kontrol altına almakta zorlanabilir. Tutulma sırasında karşınıza çıkan aile ve ev hayatınızı ilgilendirecek olaylara karşı acelece kolları sıvayarak durumu düzeltmek adına herhangi bir tepki vermeden önce bir adım geri çekilmek sizi rahatlatacak ve içinde bulunduğunuz durum ile ilgili perspektif kazanmanızı sağlayacaktır. Başak burçları Yay burcunda gerçekleşen tutulmada ev yaşamı ile ilgili rutinlerini bu dönemde sağlıklı şekilde tekrar yapılandıracaktır. Yeter ki siz kendinize nazik olun ve kalbinize güvenin.

 

♎︎ TERAZİ

Yay burcunun iletişim evinizde gerçekleştirdiği tutulma, başkaları için istediğiniz adalet ve dengeyi önce kendinize sunmanızı istiyor. Terazi bir hava burcu olarak iletişim kurma biçimlerinde ustadır. Tutulma mevsimi bu dönemde iletişim kurma şeklinizi deneyimleriniz ve inanç sisteminiz üzerinden bulunduğunuz ortamlarda ortaya koyabilmeniz adına size ilham verecektir. Düşünce ve fikirlerinizi sosyal ortamlarda ifade ederken dikkatli olun; tutulmanın yaratacağı gerilim ile dedikodulara ve doğruluğu ispatlanmamış bilgilere maruz kalabilirsiniz. Bu dönemde açık bir kalp ile vereceğiniz sözler bile yakın gelecek ilişkilerinizdeki tutumunuzu değiştirmenize neden olabilir.

 

♏︎ AKREP

Öz değer ve maddi kaynaklar evinizde gerçekleşen Yay burcu Ay Tutulmasında sizi gelecek hedeflerinizden uzağa düşürecek ve dönüşümünüzü engelleyecek bazı düşünceler ve korkularınız ile yüzleşmek zorunda kalabilirsiniz. Bir Akrep her zaman görünenin altındaki doğruyu aradığından ve gerçeklerle ilişkisi her zaman sağlam olduğundan bu yüzleşme ile ilgili bir sorun hissetmeyebilirsiniz. Fakat tutulma etkisi ile aklınızdaki tüm korkulara yapıcı bir şekilde cevaplar bulabilirseniz, gerçek olmasını istediğiniz tüm doğruları hayatınıza dahil edebilirsiniz. Yay burcu Ay tutulması tüm fikirlerinizi inançlarınız üzerinden dönüştürmenize hizmet ediyor. Maddi kaynaklarınız ile ilgili bir karar almak üzereyseniz geçmişin yıkıcı hatıralarından gelen inançlarınızı, bugünün ihtiyaçlarına göre yapılandırabilirseniz, geleceğe güçlü adımlarla yaklaşabilirsiniz.

 

♐︎ YAY

Gerçek bir son aslında yeni bir başlangıçtır. Burcunuzda gerçekleşen Ay Tutulması siz gelecek hedeflerinize gözünüzü dikseniz de karşınıza bazı engeller çıkartıyor. İnanmak istediğiniz değerlere engel koyan kişiler ve düşünceler ile bu dönemde karşılaşabilirsiniz. Geleceğe doğru yöneltmek istediğiniz arzu ve isteklerinizi herhangi bir bağlılık olmadan özgürce ortaya koyabilmeniz adına kendi inanç sisteminizde nelerin değişmesi gerektiğinin farkındalığında olun. Yaşamınızda kafanızı karıştıran durumlar varsa, sizi korkularınızdan arındıracak içsel deneyimlere en çok ihtiyacınız olan dönemdesiniz. Tüm ilişki dinamiklerinizi değiştirecek bu tutulma mevsimi, geleceğinizi yalnızca kendi deneyimleriniz ve tercihleriniz üzerinden yapılandırabileceğinizi bir kez daha size hatırlatıyor.

 

♑︎ OĞLAK

Yay burcunda gerçekleşen Ay tutulmasının değişken ve ateşli yapısı bilinçaltı arzularınızın değişimine sebep olacaktır. Oğlak burcu toprak elementine ait yapısı ile kalıcı ve sürdürülebilir şeylere değer verir fakat bu tutulmanın ruhani yapısı elle tutulur olmayan inançlarınız ve farkındalıklarınız ile ilgilidir. Tutulmaların kaos ve değişim getirdiği bir gerçektir fakat geleceğe sağlam adımlarla yürümenizi sağlayacak olan kendinize olan inancınız ve güveninizdir. İçine girdiğiniz tutulma mevsiminde kendinizden uzak tuttuğunuz mistik yönünüzle iletişime geçebilirseniz hayalini kurduğunuz geleceğe emin adımlarla yaklaşabilirsiniz.

 

♒︎ KOVA

Havada değişim kokusu var! Sosyal çevreniz ve gelecek hedeflerinizi mercek altına alan Yay burcu ay tutulmasının yaşamınıza getirdiği değişiklikler, çevrenizdeki statükoyu sarsabilir. Öncesi ve sonrası arasındaki değişim sınırını yalnızca farkındalığınız ve inançlarınız üzerinden çizebilirsiniz. Farkındalık ve inançla gelecek hedeflerinize yaklaşabilmeniz için büyük resmi görmeye çalışın. Yay burcu ay tutulmasının sosyal yaşam alanlarınızda kaos yaratabilecek etkisi ile alınganlık yaparak kendinizi ulaşılmaz hale getirmeyin. Burcunuzda transit halinde olan Satürn, yaşamınızda aradığınız ahengi yeniden kazanmanız adına değişimin değişmeyen gerçekliğini hatırlatıyor. Dönüşüme direnmek artık bu dönemde bir tercih haline geliyor.

 

♓︎ BALIK

Kariyer ve statü evinizde gerçekleşen Yay Burcu Ay tutulmasında zihninizi hayallerinize değil, hayallerinizi gerçeklere yönlendirin. Balık burcunun daha oluşmamış bir geleceğe bağladığı beklentiler hayal kırıklığı yaşamasına neden olabilir. Bu tutulma dönemi hiçbir zaman yapacağınızı düşünmediğiniz adımlar atmanıza neden olabilir. Değişikliklere hazır olun! Bu değişiklikler ister iş değişikliği ister kariyeriniz ile ilgili beklenmedik bir haber getiriyor bile olsa, niyetiniz ve çabanız sizi koruyacaktır. Dik durun ve becerilerinize güvenin! Bu tutulmada daha önce hiç yaşamadığınız bir deneyim yaşayabilirsiniz. Gözlemde kalmak yerine harekete geçmek içinde bulunduğunuz dönemi sağlıklı bir şekilde yönlendirmenize hizmet edecektir.

 

Illustrated & written by Ayşe Zeynep Açıkalp, StarZCope 2021