İKİZLER BURCU MERKÜR GERİ HAREKETİ VE İLK YARDIM KİTİ

Bugün başlayan İkizler burcu Merkür geri hareketi 23 Haziran’a kadar sürecek olsa da yarattığı içsel ve dışsal gerilim zamanla yerini farklı bir gelişimsel sürece bırakacaktır.

İkizler burcunda bulunan Merkür’ün geri hareketine başlamadan önceki bulunduğu (24 derece İkizler) pozisyona dönmesi 8 Temmuz tarihini bulacaktır. Ve 12 Temmuz’da Yengeç burcuna geçecektir. Merkür’ün 4 Mayıs’ta İkizler burcuna geçmesi ile kış uykusundan uyanan Hermes bu dönemde zihinsel olarak hepimizin başını döndürüyor.

İkizler yönetici gezegeni Merkür Astroloji’de iletişim ve haberleşmeyi temsilen, zihinsel olarak evreni nasıl algıladığımızı ve yaşamda karşımızdaki ile kurduğumuz iletişimi nasıl yansıttığımızı anlatır.

Hermes, gökyüzündeki gezegenlerinin postacısı olarak bilinir. Astroloji’de Merkür gezegeni ile temsil edilir.

İkizler; fikirlerin ve düşüncelerin – yazılı, sözlü veya hareket yoluyla açık ve özgür biçimde diğer bir kişiye aktarılmasını temsil ettiğinden, Hermes burada arketip olarak kişiselleştirilmiş, gezegenlerin ve tanrının habercisi olarak tanımlanmıştır.

İkizler Merkür transiti boyunca kendimizi yönlendirebileceğimiz sağlıklı bir zihinsel faaliyet içinde olmak ve düşüncelerimizi anlaşılır şekilde karşımızdakilere aktarabilmek çok önemlidir. Kendi kendimizin postacısı olmak bu dönemin enerjilerini yönlendirmemize en büyük yardımı sağlayacaktır.

İkizler burcunun ismindeki ve glifindeki anlam, iki farklı enerjinin eş zamanlı işleyişini temsil eder. Bu iki enerji yalnızca deneyim üzerinden “bir” kılınabildiği sürece bütün haline gelebilir. İkizler Merkür transiti sırasında vereceğimiz kararların ve arkasında durmak istediğimiz sözlerin düalitesi bu dönemde kafamızı karıştıracaktır.

Bizi evrensel olarak doğruluğa ve gerçeklere yönlendirmesini istediğimiz doğrularımız ve değerlerimiz, Merkür İkizler transiti boyunca herkes için görecelidir. Çünkü herkesin yaşamdaki zihinsel algısı ve gerçeklik anlayışı doğuştan sahip olduğu akıl mercekleri üzerinden değişkenlik gösterebilir.

12 Temmuz’a kadar sürecek olan Merkür İkizler transiti sırasında aslı olmayan bilgi akışı ve kanıtlara dayanmayan verilerin dağılımı kolay olacağından dönemin olumsuz olabilecek etkilerinden kendimizi korumamız gerekir.

“İkizler Merkür İlk Yardım Kiti” dönemin yıkıcı olabilecek etkilerini kontrol almamıza yardımcı olacaktır!

Bir gezegen geri hareketine başladığı sırada yaşadığımız içsel gerilim sürecine farkındalık ve bilinç ile tepki verebilirsek, hayatımızda gelişen durumlara etki edecek ve kaderimizi değiştirebileceğimiz bir süreç başlatmış oluruz.

Gezegenlerin geri hareketi sırasında, kişisel doğum haritalarımızdaki bazı gezegenlerimiz tetiklenir. Ve böylelikle içimizdeki bazı şeyler de kalıcı şekilde değişir. Artık geri hareketin başladığı zamandaki insandan farklı bir insan oluruz. Geliştirdiğimiz farkındalık ve aldığımız ilhamlar geri hareket sonrasında sonsuza kadar bizimle kalırlar.

Bir insan gerçekleşen geri hareket sırasında, kendi içine dönerek yaşadığı olaylara karşılık yapıcı cevaplar bulabildiyse, bu yanıt zamanla süper kahramanların sonradan kazandığı güç etkisi gibi kendini gösterir. Ve biz herhangi bir çaba harcamadan sonsuza kadar kişiliğimize yerleşir.

Geri hareket teorisinde, popüler kültürü uyarmak için bazı “astrologların” sosyal kaos yaratmak için kullandığı dil, insana endişe ve evham veren içerikler oluşturmak üzerinedir. Rastgele ve kişisellikten uzak olan bu öngörüler astrolojinin yanlış kullanımı olarak, müdahale edemeyeceğimizi düşündüğümüz bazı etkiler altında kalmamıza sebep olabilir. Fakat insanın evrim süreci ve farkındalığı bu kadar basit ve sıradanlaştırılmış değildir.

Her şey belli bir amaca yönelik olarak bize hizmet etmek ve tekâmül sürecimizde bize yardımcı olması için vardır. 

Farkındalığımızın yarattığı ortam kanalıyla, özümüz transit etkileriyle dakika dakika gelişerek hayatımızda anlamlı ve kalıcı değişimler yaratabilir.

Merkür’ün ya da herhangi bir transit gezegenin bizi etkileyebilmesi ancak bilinç dışı ve istemsiz bir durum içinde olduğumuzda geçerlidir.

Farkındalık bize bu algıyı kazandıracak ve gezegen etkilerini kontrol altına almamızı sağlayacak olan tek deneyimdir. Bu süreç ise bilinç ve irade gerektirir.

Gezegen etkilerini bilirsen, gezegenlerini sen yönetirsin.

Gezegen etkilerini bilmezsen, gezegenler seni yönetir.

İşte bu kadar basit!

Merhaba Merkür Geri Hareketi!

 

Illustrated & written by Ayşe Zeynep Açıkalp, StarZCope 2021


İkizler Merkür Geri Hareketi İlk Yardım Kiti potansiyel gelişiminizi engelleyebilecek ve bu geri hareket sırasında acil durumlarda meydana gelebilecek haberleşmeye veya bilgi almaya yönelik iletişim kazalarından sizi korumak için astroloji bilgilerinden ve sözcüklerden oluşan bir malzeme ve ekipman topluluğudur. StarZcope İlk Yardım Kiti davranışlarınızı bilinçle kontrol altına almanızı ve dönemin olumsuz etkilerinden sizi korumayı hedefler. Umarım en yüksek faydanıza olur!