yay burcu güneş tutulması

4 Aralık 2021 tarihinde Yay Burcunda bir Güneş tutulması var.

Astroloji’de evler gökyüzünün dünya çevresindeki günlük turudur, dünyanın kendi ekseni etrafında dönüşünü temsil ederek 12 takım yıldızının gök kubbesini oluşturur.

Yay burcu evrenin gök kubbesinde astrolojik olarak 9.eve denk gelir ve hepimizin haritasında yabancı kültürleri, uzak yolculukları, saf dünyevi bilgiyi, dini ve felsefiyi barındırır. Bize yaşamın farklı yönlerini, fiziksel ve zihinsel ufkumuzun dokusunu öğretir. Yüksek bilincimizi, inançlarımızı ve ideallerimizi esnetir. Deneyim üzerinden algılarımıza ve bakış açımıza yön verir.

“Deneyim” Yay burcunun hayat felsefesini, inançlarını ve doğrularını bulması için ihtiyacı olan en önemli disiplindir.

İstanbul saati ile 10:43’te gerçekleşecek yay burcu güneş tutulması evrene dair inançlarımızı ve vizyonumuzu sorgulayarak bizi değişken enerjisinin içine çekiyor.

Maceraya atılmak için içgüdüsel heyecanlar yaratıyor ve bizi ateşli enerjisi ile cesaretlendiriyor.

Yay burcunda tutulan Güneş ve Ay’ın, Balık burcunda bulunan hayaller ve idealler gezegeni Neptün’den aldığı kare açı, yaşamaya gönüllü olduğumuz deneyimlerin içerisinde mücadele içeren hayal kırıklıklarının da barınabileceğine dair bize uyarıda bulunuyor. Bu dönemdeki heyecan arayışımız bizi beklentilerimiz yüzünden kolayca dehşete düşürebileceğinden etkisi 1 sene sürecek olan bu tutulma etkisi sırasında alacağımız kararlarda dikkatli olmamız gerekir.

Kadersel ay düğümleri dediğimiz gök noktaları ile kavuşan yeni ay, karmik bir döngünün başlangıcıdır. Kişisel doğum haritalarımızda tutulmanın gerçekleştiği Yay burcunu kesen ev ve açı yaptığı gezegenler bize hayatımızın hangi alanında yeni bir sürecin başladığını gösterecektir. Eğer 4 Aralık tarihi civarı doğduysanız bu tutulma hayatınızda önemli bir yere sahip olacaktır.

Yay burcunda gerçekleşen güneş tutulması, önümüzdeki maceraların “kadersel” temalar içerdiğini düşündürse de, kaderimizi özgür irademiz ile yönlendirebileceğimiz gerçeğini göz önünde bulundurmamız gerektiğini hatırlatmak isterim.

Yay ♐️ Burcunda gerçekleşecek tutulmanın bizden istediği şey;

· Farklı bakış açıları geliştirmek

· Deneyim ile yaşadıklarımızı anlamlandırmak

· Bağımsız şekilde yeni perspektifler kazanmak

· İçsel ve dışsal yolculuklar ile yüksek bilgi ve inanmaya değer vizyonlar aramaktır.

Yay burcunun hoşa gitmeyen duygulara kayıtsız kalma ihtiyacı ile hareket ettiğimizde varolan problemlere gerçekçi olmayan, varsayımsal ve rasyonel olmayan çözümler yaratmış oluruz.

Bu iyi niyetli ve optimist çözümler kısa vadede işe yarar gibi gözükse de, uzun vadede problem yaratarak ruhsal büyümemizi engellemiş olur.

Yay burcunda bulunan Merkür’ün güneş tutulması ile yaptığı kavuşum enerjisi inanmak istediklerimizin ya da inanılsaydı kendimize faydalı olacağını düşündüğümüz şeylerin bizi kolayca yönlendirebileceği mesajını veriyor.

Bknz. Merkür Yay Burcunda

Tutulmayı ve yeni ayları çevreleyen ruhsal ve kadersel zamanlar, yaşamlarımızda yeni başlangıçlar ve temiz sayfalardır. Bu dönemde alacağımız yeni kararların, başlayacağımız yeni işlerin, ilişkilerin ve ortaklıkların önündeki engeller, yay burcundaki Ay, güneşten uzaklaşmaya başladıkça hız kazanacak ve 19 Aralık tarihinde gerçekleşecek İkizler burcundaki dolunay fazında okumuzu fırlattığımız hedeflerimizin sonuçları yaşamlarımızda görünür hale gelecektir.

Kutsal kitaplarda, mitoloji’de, tüm inanç sistemlerinin başlangıcı sırasında daima bir kaos vardır. Kaos, evrensel düzenin bir parçasıdır. İnanç sistemimizi özgür irademiz üzerinden geliştirebilmek için ihtiyacımız olan farkındalığı bize verir. Kaos olmasa doğru ile yanlış arasındaki farkı anlayamazdık.

Tutulmanın mücadele içeren ateşli enerjisini sağlıklı şekilde geliştirmemiz için ihtiyacımız olan değişimin yaşamlarımıza kaos halinde gelmesi bu dönemde bir tesadüf değildir.

Ancak bu şekilde bir hareketlilik ile kendi ihtiyaçlarımızın ve isteklerimizin farkına varabiliriz. Gerçekten ne istediğimize yalnızca inançlarımız üzerinden şekil verebiliriz. Yaşamlarımızdaki kaosa nasıl düzen getireceğimizi deneyim üzerinden öğrenmeden ve bu deneyimlerin ortaya çıkaracağı olaylara teslim olmadan dönüşemeyiz.

Yay burcunun sembolü olan ♐️ yukarı bakan Ok glifi gelişimi ve değişimi ifade eden gökyüzündeki yıldızlara yönlendirilmiş hedefini kendimizin belirleyeceği bir oktur.

Bir oku hedefine fırlatabilmek için önce yay üzerinde geriye çekmemiz gerekir.

Hayatın bize deneyimlerle meydan okuması, bizi gererek istediğimiz hedefe doğru ilerlememiz ve istemediğimiz koşulları değiştirebilmeye niyet etmemiz içindir.

Yay burcu güneş tutulmasının iyi niyetli enerjisini kullanarak, hedef aldığımız zor bir merkez üzerinde önümüze çıkabilecek olan engelleri görmezden gelirsek, gelişim için okumuzu fırlattığımız yer bizi düz hareketine yeni dönen Neptün’ün hayal kırıklığına uğrattığı yerden başka bir hedef olmaz.

Tutulma enerjisinin okunu hedefimize fırlatmadan önce rüzgarın yönünü ve şiddetini varsayımda bulunmadan, kadere teslim olmadan tayin etmek, aslında nereye gideceğimizi ve ne hızda gideceğimizi belirlememize yardımcı olacaktır.

Unutmamalıdır ki, rüzgar zaman içerisinde daima bilinmez bir şekilde heran yön ve hızını değiştirebilir.

Hedefimize doğru okumuzu fırlatmadan önce esnek olmaya, rüzgarın estiği yönü, kendi hissetmek istediklerimizden ayırarak; oku hedefe fırlatmadan önceki ihtiyaçlarımıza karşı duyarlılık geliştirmeye özen gösterirsek, içimizde esen rüzgar, hedefe giden okumuzun yolunda bize rehberlik ederek ruhsal büyümemize katkıda bulunacaktır.

İşte bu yüzden, seçtiğin hedefi tutturmak için elinden geleni yapmalı, ona daima saygı ile bakmalı, hürmet göstermelisin: Anlamını idrak etmeli, ona ulaşmak için gösterdiğin çabayı, yaptığın onca talimi, başvurduğun sezgilerini unutmamalısın. #paulocoelho

Yay Güneş Tutulması sırasında yaşayacaklarımız karmik etkilere sahip olduğundan, bu dönemde yaşayacaklarımız bize kendi doğrularımızı inançlarımız üzerinden bulmamıza ve kendi yaşam felsefemizi deneyimlerimiz üzerinden yaratmamıza yardım edecektir.

Yaşamda her şey tahmin edilebilir olduğunda güvenle ve kendimizden emin bir şekilde yol alabilir, belirlediğimiz hedefe istediğimiz şekilde ve ne zaman istersek okumuzu fırlatabileceğimizi düşünebiliriz.

Fakat yaşamın kendisi bir rüzgar gibidir, tahmin edilebilir değildir.

Yaşamdaki enerjiler ruhumuza içsel ve dışsal olarak iki yolda akar.

İçsel enerjilerini kullanarak yaşayan insanlar gözlem yaparak ve varsayımda bulunarak yaşamı içeriden dışarı doğru yaşar. Hedefleri kendi içlerindedir, ok ve kiriş ise yaşamın kendisindir, kaderseldir.

Dışsal enerjileri kullanarak yaşayanlar ise deneyim üzerinden yaşar, deneyimin verdiği bilgiyi ve hissi kullanarak ruhları dışarıdan kendi içlerine doğru akar. Hedefleri vizyonlarında saklıdır, yaşamdaki hedeflerine ait olan ok ve kirişin yönünü belirleyecek olanın yalnızca kendi isteklerinden ve hedeflerinden oluşmadığını iyi bilirler.

Bu dönemde içsel ve dışsal olarak hedefinizi ne tarafa doğru yönlendirmeniz gerektiğine karar verecek olan özgür iradenizden ve niyetlerinizden oluşan okunuzdan gözlerinizi ayırmayın. Dışsal hava durumunu takipten geri kalmayın.

Yay burcu Güneş Tutulmasında;

Okumuzun kirişinin yönetimini kendi ellerimize alalım, kirişi ne kadar germemiz gerektiği ile ilgili farkındalık içinde olalım,

Hedefimize doğru kararlı bir şekilde duralım ve niyetimizle temas kuralım,

İçsel ve dışsal anemometrelerimizi farkındalıkla çalıştıralım,

Rüzgara karşı dans ederek, ahenkle hedeflerimize doğru inançla yol alalım.

Yay güneş tutulmasında; hedeflerinizin, inançlarınız ve niyetleriniz üzerinden yolunu bulmasını aynı zamanda rüzgarın ve yerçekiminin en yüksek hayrınıza olacak şekilde sizinle yol almasını dilerim.

Illustrated & written by Ayşe Zeynep Açıkalp, StarZcope 2021