AKREP BURCUNDA yenİ ay

Akrep burcu Astrolojide yeniden doğma kapasitemizin temsilcisidir, ölmek ve tekrar doğmak ile ilişkilendirilir. Doğadaki her şey Akrep burcu zamanı geldiğinde sonbahardan kışa geçer ve tekrar canlanmak adına kış uykusuna yatar.

♏︎ Yaşamak için ölmek, ölmek için yaşamak gereklidir. #killtolivetokill

Akrep yaşamın tüm gizemini araştıran ve bulduklarını ustaca ortaya koyan karakterdedir. Sıradanlık ve samimiyetsizlik Akrep’in zehridir.

♏︎ Zehir, ölümün yaşam karşısındaki zaferidir.

Tutkuyla yanan bir ruhu ancak deneyimler sakinleştirir. Akrep burcu glifi, gücü dışarıdan bakıldığında belli olan bir semboldür. Öldürücü, dönüştürücü ve yok etme potansiyeli gözükür haldedir.

Akrep Yeni Ay’da duygularınız ile baş başa kaldığınızda içinize gelen her hissi ciddiye alın ve aldırın. İçe dönük enerjilerin sizi ele geçirmesine izin vermeyecek şekilde kendinizi karşınızdakine dürüstçe ifade etmekten kaçınmayın.

Akrep Ay bu dönemde yaşamınızda ortaya çıkan konularda anladığınız şeyi dönüştürebilmeniz için önce sindirmenizi istiyor.

Eğer uzun zamandır olumlu hale getiremediğiniz, içinizde kalan duygularınız varsa bunlar bir süre sonra sizi zehirlemeye başlar. Akrep Yeni Ay enerjisi Boğa burcundaki Uranüs’ten aldığı zor açı dolayısıyla bu duyguları ortaya çıkaracak ve sizi görmezden geldiğiniz bazı zombilerinizle yüzleşmek zorunda bırakacaktır.

♏︎ Bir zombi ile iş birliği yapmak yerine önce onun ölü olduğunun farkına varın.

Yaşamınızda bazı konularda ruhunuzun yalanlarla nasıl zehirlendiğini, nereden zehirlendiğini ve kimin sizi en çok zehirlediğini anlamanız için size fırsat sunan Akrep temalarındaki yeni dönemin içindeyiz.

Akrep Yeni Ay’ın kişisel doğum haritanızda gerçekleştiği evin yaşamınıza yansıyan konularını, tutarlı bir dönüşüm bilinci ile kabul ederek karşılamak bu dönemi özgür iradeniz ile en doğru şekilde yönlendirmenize yardımcı olacaktır.

♏︎ Dönüşüm için irade, değişim için teslimiyet gerekir.

Dilinizden dökülecek sözleri yeniay‘da yok etmek için değil, daha iyi bir gelecek yaratmak ve hissettiğiniz olumsuz duygularınızı dönüştürmek için kullanmaya bakın!

Akrep her zaman bir acıyı bir güce dönüştürebilir fakat bunun için kendisi ile esaslı bir yüzleşme yapması gereklidir.

Akrep Yeni Ayı’nın kişisel doğum haritanızda gerçekleştiği ev, bu dönüşümü ve yüzleşmeyi nerede başlatacağınız hakkında bize bilgi verir. Yeni farkındalıkları ve dönüşümleri bu ev aracılığı ile yaşarız.

Akrep Yeni Ay konumuna göre hazırlanmış aşağıdaki listede yükselen burcunuz hangi eve denk geliyorsa, önümüzdeki süreçte yaşamınızda karşılaşacağınız zombiler ve dönüşüm süreciniz o evin temsil ettiği konular hakkında olacaktır.

1.EV – AKREP ♏︎ Kişilik Evi
2.EV – TERAZİ ♎︎ Para ve Özdeğer Evi
3.EV – BAŞAK ♍︎ İletişim, Kardeşler, Akrabalar
4.EV – ASLAN ♌︎ Ev, Aile ve Yuva Evi
5.EV – YENGEÇ ♋︎ Aşk, Çocuklar ve Yaratıcılık Evi
6.EV – İKİZLER ♊︎ Sağlık ve Gündelik Sorumluluklar Evi
7.EV – BOĞA ♉︎ Aşk ve İkili İlişkiler Evi
8.EV – KOÇ ♈︎ İçgüdüsel farkındalık, Kredi, borç veya başkasına ait maddi kaynaklar Evi
9.EV – BALIK ♓︎ İnançlar, Eğitim ve uzak ülkeler Evi
10.EV – KOVA ♒︎ Kariyer ve Statü Evi
11.EV –  OĞLAK ♑︎ Hedefler, Sosyal Çevre ve arkadaşlar Evi
12.EV – YAY ♐︎ Bilinçaltı farkındalıklar, sorun ve sıkıntı Evi

Astrolojide yeni girişimleri ve başlangıçları temsilen Akrep Yeni Ay’da uzun zamandır arzuladığımız hedeflerimiz için doğruluk ve bilinçle yeni adımlar atmaya hepimiz istekli olacağız. Tutku ve arzu duyduğumuz konularda yaşam içerisinde aksiyon almak bu yeni ayda daha kolay olacaktır.

Akrep Yeni Ayı’nın içsel olarak bizi hazırladığı bu yeni başlangıçları yaşamlarımızda aktif hale getirmeye olan hevesimiz, 19 Kasım 2021 tarihinde gerçekleşecek Boğa Dolunay sonrası daha da artacaktır. Dolunaya kadar görünenin arkasındaki gerçeğe odaklanacağız. Strateji uygulayarak hedefe ulaşmayı iyi bilen sabit bir burç olarak bir Akrep her zaman başlangıç yapmadan önce hedefini belirleyerek yolun sonunu görmeye niyet eder.

Akrep Yeni Ay’da hayatımızda başlamasına istek duyduğumuz deneyimler için bir yol haritası ve strateji gereklidir. AKREP BURCU YENİ AY İLK YARDIM KİTİ bu yüzden sizinledir.

AKREP YENİ AY İLK YARDIM KİTİ

1. KÖTÜ ALIŞKANLIKLARINIZI BIRAKIN

Artık size hizmet etmeyen, eskisi kadar arzu duymadığınız davranış biçimlerinizi ve alışkanlıklarınızı değiştirmek için bu Yeni Ay enerjisini iyi kullanın. Sigarayı bırakmak, gece yemek yemek, aşırı alkol tüketmek gibi günlük yaşamınızı ve hedeflerinize ulaşmanızı etkileyen alışkanlıklarınıza son verin. Size iyi gelmeyen bir alışkanlığınızın yarattığı aniden gelen bir arzu atağına sadece 15 dakika tahammül ederek son verebilirsiniz.

Sizi tetikleyen bir durum ile karşılaştığınızda dikkatinizi DEADS adı verilen bir stratejinin kullanımına çevirebilirseniz alışkanlığınızı zamanla ortadan kaldırabilirsiniz.

☆Delay (Ertele)

☆ Escape (Kaç)

☆Avoid (Kaçın)

☆Distract (Dikkatini dağıt)

☆Substitute (Yerine geçir)

2. HEDEFİNİZİ BELİRLEYİN

Yeni Ay başlangıçlar yapmak için mükemmel zamanlardır. Akrep burcunda gerçekleşen bu yeni ay enerjisini içinizde arzu ve tutku uyandıran bir hayalinizi hedefe dönüştürmek adına kullanın. Uzun süredir aklınızda olan bir türlü aksiyon alamadığınız ama ön hazırlığını yaptığınız hedefler için bir Akrep gibi yola çıkın. Hayalleriniz için yeni adımlar atarak, uzun zamandır arzu ettiğiniz hedefe karşı yol alın.

3. DENEYİMDEN KORKMAYIN

Deneyim bu yaşamdaki tek gerçekliktir. İnsan düşünce sistemini ancak kendi yaşadığı tecrübeler sayesinde oluşturduğunda gerçek bilgiye ulaşır. Denemeden bir ön yargıya varmayın, içinizden gelen bilgiyi ancak evrenin bilgisi ile birleştirebildiğinizde fikirlerinizi yaratabilirsiniz.

4. ACELE ETMEYİN

Dönüşümünüzü kendinizi gerçekleştirebileceğiniz yapıcı hedefler koyarak geliştirmek başarıya giden yolda anahtarınız haline gelir.

İyi şeyler hep zaman alır, kolay elde edilen kolay kaybedilir.

5. PLAN YAPIN

Plansızlık bir hedefe doğru ilerlemenin önündeki en güçlü engeldir. Detayları ve şartları doğru ayarlayın. Sizi hedefinize yakınlaştıracak olan ulaşılabilir ve gerçekçi mikro bir liste yaparak aksiyon alın. Önce yapabileceklerinizden başlayın. Plansız bir hedef, sadece bir dilekten ibarettir.

Bu Akrep Yeni Ayında, kış uykusuna yatan toprağınızın içerisine ne koyarsanız sonunda karşınıza o çıkacak.

Aklınız bir bahçedir,
Düşünceleriniz ise tohumun kendisi,
Ya çiçek yetiştirirsiniz
Ya da faydasız otlar
Yeni Ay’da kendinize sorun,
Çiçek dolu bir bahçemi istersiniz yoksa, faydasız otlarla dolu çorak bir bahçe mi isterdiniz ?
Siz karar verin.

Ekeceğiniz tohumunuza ❤️ kalbinizle bakmanız dileğiyle,

Sevgiyle,

 

Illustrated & written by Ayşe Zeynep Açıkalp, StarZcope 2021