boğa burcunda ay tutulması

19 Kasım’da Boğa burcunda gerçekleşecek Ay Tutulması ile beraber maddesel dünyadaki güvence arayışımız ciddi bir şekilde ortaya çıkacaktır.

Super dolunay olarak adlandırabilieceğim Ay tutulması, boğa burcundaki konumu ile hareket almak ve ilerlemek için aradığı toprak enerjisini dünyevi yaşamda bulmaya çalışıyor. Bu dönemde yavaşlamak ve enerjimizi yapıcı bir düzen içinde, bize istikrar ve kararlılık sağlayacak olan işlere yöneltmek, dönemin yoğun ve ağır enerjisini pratik şekilde kullanmamıza yardım edecektir.

Dolunay zamanında birbirine karşıt açı yapan yaşam ışıkları (Güneş ve Ay) Kadersel Ay düğümü noktaları ile kavuşum yaptığında tutulmalar gerçekleşir.

Ay Tutulmaları Astroloji’de kaderi yeniden yazan ve değişimleri hayatımıza getiren enerjilere sahiptir.

Tutulmayı gerçekleştiren Güneş ve Ay’ın bulunduğu takım yıldızları, ortaya çıkacak olan enerjinin niteliğine dair bize bilgiler verir.
Boğa ve Akrep burcu aksı üzerinde gerçekleşecek Ay Tutulması, aslında 6 aylık süreye yayılacak olan yoğun bir dolunay etkisidir.

Dünyanın Güneş ve Ay’ın arasına girmesi ile gerçekleşen Ay Tutulmaları, dolunay’ın gökyüzündeki göz alıcı ışığı duygularımızın üzerine tutarak, bastırdığımız duyuşsal ve bilinçaltı enerjilerini açığa çıkarır.
 Boğa Ay Tutulmasının, transit halinde olan ay düğümleri ile yaptığı kavuşum, özgür irademizin bize verdiği kadersel tercih hakkı ile gelecek kaderimizi kendimizin belirlediği bir etki yaratacaktır.

Kararsızlık ve varsayım üzerinden alınacak olan her dolaylı karar aslında bir kaderciliktir.

Boğa burcunda gerçekleşen Ay Tutulması, fiziksel gerçekliğin tekil halini ve ihtiyaçlarını takip ederek özgür iradesi ile bir karara varabilenler ile içinde dönüşüm adına oluşan baskı yüzünden,
 fiziksel ve dünyevi hakikatleri görmezden gelerek, özgür iradesini yaşama teslim edenler arasında gerçekleşecektir.

BOĞA BURCU HoroZcope by StarZcope

koç: Boğa burcunda gerçekleşen ay tutulması sizden fiziksel kaynaklarınızı korumanız ve yapılandırmanız adına yaratıcı enerjinizi harekete geçmenizi talep ediyor. Koç burcunun cesareti, yaratıcı enerjisinin kaynağıdır. Toprak burcunda gerçekleşen tutulma sırasında fiziksel enerjinizi ne kadar iyi yönlendirebilirseniz kendinize o kadar güvenebileceğiniz koşullar ile karşılaşacaksınız. Yakın geleceğinizin maddi koşullarını yapılandırmak adına bu dönemde önünüze bakın, karşınıza çıkan fırsatlara şaşıracaksınız.

boğa: Hakikatlerin olağanüstü güçteki dönüşüm enerjisini içinizde hissedin. Boğa burcu konfor alanından çıkmamak adına kendisine acı veren gerçekleri görmezden gelebilir fakat bu tutulma sırasında yaşayacağınız olanlar benliğinizde size bir deprem hissi veren farkındalıklar yaratıyor. Şahit olduğunuz bu gerçekliği ne kadar çabuk kabul ederseniz o kadar hızlı dönüşebilirsiniz.

ikizler: Boğa ay tutulması sırasında yaşayacağınız olaylar, bilinçaltınızda gizlenen ve kendinizle yüzleşmekten kaçındığınız tüm gerçekleri ortaya çıkacaktır. 12. evinizde gerçekleşen tutulma, astroloji’de kalbimizin evi olan bilinçaltımızdır. Kalbimizden geçen her söz bilinçaltı tarafından dinlenir. İkizler, bu dolunay’da kendi bilinçaltını duyabildiği kadar dönüşüm enerjisini yükseltecektir.

yengeç: Harekete geçmek adına uzun süredir can çekişen Yengeçler aradıkları güvenli sularda yeni kabuklarına yer açabilirler. Boğa burcunda gerçekleşen ay tutulması hayallerinize ve ihtiyaçlarınıza giden yolda size yeşil ışık yakıyor. Artık almak istediğiniz aksiyonlarda harekete geçebilir, gelecek hedeflerinize doğru yeni bir keşfe çıkabilirsiniz. Yeni kabuğunuzu yapılandırmanın en iyi yolu bu tutulmada kendinizi gelecek hedeflerinize kitlemeniz olacaktır.

aslan: Kariyer ve hedefleriniz evinde gerçekleşen boğa ay tutulması, bu dönemde büyük değişimleri arzulayan Aslan burçlarını sakinliğe ve pratikliğe davet ediyor. Önünüze çıkan yatırım ve iş ile alakalı konularda acele ve öfke ile karar vermeden önce durum ile ilgili değerlendirmenizi kendi isteklerinize göre değil toprak enerjisinin fiziksel gerçeklerine uygun şekilde yönlendirebilirseniz bu dönemin kazananı siz olursunuz.

başak: “Ne yöne gidersen git – doğu, batı, kuzey ya da güney- çıktığın her yolculuğu içine doğru bir seyahat olarak düşün! Kendi içine yolculuk eden kişi, sonunda arzı dolaşır.”Seyahat ve yüksek bilincinizi temsil eden 9. evinizde gerçekleşen ay tutulması, evren bilincinize ve inançlarınıza düzen getirmek adına sizi bazı deneyimlere davet ediyor. Ani karar almadan önce ortaya çıkan durumlara karşı hazırlıklı olun. Karşınıza çıkan durumları onarmak yerine önce gözlem yapın ve boğa toprak enerjisinin beklentilerinizi yerine getirmesini seyredin!

terazi: Boğa burcunda gerçekleşen ay tutulmasında mutlak denge; zarafet dolu ve erdemli olmaktır. Terazi burcu herhangi bir anlaşmazlık durumunda her zaman uzlaşma adına diplomatik önerileri ortaya koyan taraftır. Bu tutulmada diplomatik olmak yerine gerçekleri konuşun. Tanıklık ettiğiniz her olayı önce kendinize karşı adaletinizi koruyarak ortaya koyun. 8. evinizde gerçekleşen boğa ay tutulmasının dönüşüm enerjisini yaşadığınız olaylar karşısında hükmünüzü ilk önce kendi adaletiniz için kullanarak aktive edebilirsiniz.

akrep: Burada ve şimdi gerçekleşmesini istediğiniz bir amaç için ortaya koyacağınız tüm enerjiler karşıt burcunuz olan Boğa burcunda gerçekleşen dolunayda sizi ve ilişkinizi dönüştürecektir. İlişkiler evinizde gerçekleşen dolunay’da partnerinizden her şeyi kendi başınıza yapmaya çalışmak yerine yardım istemeniz yaşamda aradığınız güvenliği kurmanızı kolaylaştıracaktır.
yay: Yaşamdaki beklentilerinize fiziksel bir düzen getirecek boğa ay tutulmasının sizden gelecek ideallerinize dünyevi sınırlar çizmenizi talep ediyor. Yaşama pratik bir bakış açısı ile yaklaşarak elinizdeki donanımların ve potansiyellerin farkına vararak günlük yaşam koşullarınızı şu anda sahip olduğunuz kaynaklar üzerinden değerlendirmeniz gelecek vizyonunuzu onaracaktır.

oğlak: Aşk ve yaratıcılık evinizde gerçekleşen, ay tutulması sizden aksiyon ve cesaret talep ediyor. Yaşamdaki hedeflerine onu yakınlaştıracak olan yolu her zaman iyi bilen bir oğlak, bu tutulmada kendi istek ve ihtiyaçlarını ortaya koymaktan çekinmeyecektir. Yaratıcı enerjinizi harekete geçirerek ve yaşamın derinliklerindeki ilkel enerjinizi ortaya çıkararak bu yoğun ve ağır toprak enerjisine istediğiniz gibi yön verebilirsiniz.

kova: Geçmişin ve henüz yaşanmamış geleceğin vizyonu şu an 
sizin için karanlık olsa da, boğa ay tutulması hedeflerinizi gerçekleştirmeniz için özünüze dönmenizi ve konfor alanınızdan çıkmanızı talep ediyor. Geçmişin üzerinizde yarattığı baskı, gelecek için sağlıklı bir vizyona sahip olmanızı sağlayacaktır.

balık: Boğa Ay Tutulmasını yaşamın maddi tarafında yaratmak istediğiniz geleceğe sizi yönlendirecek olan bir yol olarak düşünün. Önümüzdeki bu 6 aylık süreçte hedeflerinizi gerçekçi bir şekilde tekrar yapılandırmanız ve sizi maddi dünyanın gerçekleri ile yüzleştirecek sağlam dostlarınıza ve aile yakınlarınızdan yardım almanız en yüksek hayrınıza olacaktır.

 

Illustrated & written by Ayşe Zeynep Açıkalp, StarZcope 2021