ASLAN BURCU 🦁 DOLUNAY

Bir Aslan’ın evi sirk değil, ormandır.🌴

Aslan Burcunda yarın akşam gerçekleşecek dolunay, Aslan ♌︎ Ay’ın, Kova Burcundaki ♒︎ Güneş ile karşıt açı yapması sonucu oluşuyor.

Aslan-Kova aksı astroloji’de bireylik ve grup karşıtlığını simgeler. Kova burcu bir grubun demokratik üyesi olmakta ısrar ederken, Aslan toplum önünde özünün ve bireyliğinin görülmesini talep eder. Aslan dolunay’ın Boğa burcundaki Mars ve Uranüs ile yaptığı zorlu açı, bu dönemde toplum içindeki rollerimize dikkat çekiyor.

İçimizde her önümüze gelen kükremek isteyeceğimiz bir duygu uyandırıyor!

Birey olarak sosyal alanlarımız içerisinde kendimizi ortaya koyma potansiyelimizi sorgulayacağımız Aslan dolunayın Uranüs ve Mars’tan aldığı yıkıcı olabilecek enerjisine farkındalıkla yön vermek çok önemlidir.

Tek ihtiyacımız olan, doğru yerde, doğru zamanda, doğru kişiye, doğru ölçüde kükremektir!

Aslan burcu Astroloji’de Güneş’in yönetici burcu olarak yaşam içinde yaratıcı enerjimizi nasıl kullandığımızı gösterir.

Özümüzü ve doğuştan sahip olduğumuz yeteneklerimizi özgürce nasıl kullanabileceğimiz öğretir.

Yeteneklerimiz ve özümüz toplum içindeki sosyal varlığımızı beslenmiyorsa, gün geçtikçe bizi başkaları için yaşamak adına duyarsız hale gelmiş sirk hayvanları haline getirebilir.

Yaratıcı gücümüzü özümüzün ihtiyaçlarına göre sosyal olarak yeterince ortaya koymadığımızda zamanla kendimizle olan ilişkimizde egosal problemler ortaya çıkar.

Yaşamda egomuzun karşısında duran muazzam güçler vardır, Aslanları bile Ormanlarından koparabilecek güçler, bizim tercihimizin dışında varlığını sürdürebileceğini bize düşündüren güçler… #üçmaymungücü

Üç maymun gücü bu Dolunay’da aklınızı başınızdan alabilir.

 

Aslında gerçek görünenin ötesindedir, ancak biz izin verdiğimiz sürece bu güçler bizi kendi suni sirkinin içine sürükler ve bizi onlar için dans etmemizi isteyen sirk aslanlarına çevirirler.

Bir Aslan’ın yeri sirk değil, ormandır.🌴

Orman’dan sirke giden yola bizi sokan ise toplum baskısı ve onaylanmak isteyen egomuzun gittiği yolu tamamen yanlış anlamasıdır.

Toplum tarafından bize verilen rollere uyum sağlamak adına içgüdülerimizden ve özümüzden vazgeçmekte sorun görmeyiz çünkü yaşamanın temel ilkeleri arasında kabileye uyum sağlama bize öğretilen ilk temel değerdir.

Bu yıkıcı kabile içgüdüsü demokratik bir birey olmak adına sahip çıkmamız gereken özgürlüğümüze zarar verir ve zamanla “ego” toplumda görünmez hale gelir.

Aslan burcunda gerçekleşen bu dolunay, bize yönetebileceğimiz tek krallığın kendi ormanımız olduğunu hatırlatarak bizi evimiz olan özümüze çağırıyor.

Kral veya Kraliçe olduğumuzu hissettiren dolunay enerjisi ve Orman’a geri dönüş yolunu gösteriyor.

Orman, Aslanın kimliğini ortaya koyabileceği en güvenli yaşam alanıdır. Çünkü ruhun egosal gelişimi yalnızca özümüzü cesaretle ortaya koyabileceğimiz içgüdüsel bir ormanda gerçekleşebilir. #starzcopeormanı

Aslan burcu dolunay’ın tüm burçlar üzerindeki etkileri için aşağıda devam eden tüm yorumlara Kükre! 🦁

Burca göre yazılan yorumları önce yükselen burcunuza sonra Güneş ve Ay burcunuza göre okumanızı tavsiye ederim.

Gökyüzündeki Aslan dolunayın en önemli özelliği ani değişiklikler ve beklenmedik olayların gezegeni olan Uranüs’ten ve savaş gezegeni Mars’tan aldığı sert açıdır.

Uranüs Boğa burcundaki konumu ile Aslan dolunaya yaptığı bu zorlu açı etkisi yaşamlarımızda uzun süredir sonlanması gereken olaylara şimşek hızında etki ederek beklemede kaldığımız, karar veremediğimiz ve görmezden geldiğimiz durumlar karşısında bize kadersel gibi hissettiren sonlanmalar yaşatarak hayatımızda kalıcı olmasını istediğimiz duygularımız adına isyankar bir devrim yaratıyor.

Kendimizi içinde görmeyi dilediğimiz gelecek ve hayatımızda kazandığımız farkındalıklar bizi varmak istediğimiz hedeflere götürmez. #üçmaymungücü aklınızı başınızdan alabilir. 🙉 #linkinbio

Bunu gerçekleştirecek olan içimizde hissettiğimiz doğruyu, sonuç ne olursa olsun ortaya koyarak kendi davranışlarımıza ve hayatımıza hükmedebilme gücümüz ve cesaretimizdir. #özgürirade

♌︎

StarZcope yorumları evrenseldir ve okuyucularını burçlarına göre ayırmadan herkesi kapsar. Aslan dolunay zamanındaki gökyüzünü yorumlar. Evrenin kozmik mesajını kişiye göre ayırmadan evrensel olarak ortaya koyar. Doğum tarihiniz, saatiniz ve doğum yerinizden oluşan kişisel doğum haritalarınız tek bir burçtan oluşmadığı için önce evrensel yorum yapılmaktadır.

Yaşamın tümü hepimize bu ateşli dolunayda sağlık, kolaylık, neşe ve ihtişamla gelsin!

Illustrated & written by Ayşe Zeynep Açıkalp, StarZCope 2021