OĞLAK BURCUNDA ♇ PLÜTONİK YENİ AY ♑︎ 🌚

Çalışkan Oğlak burcu Astrolojide iş, kariyer hayatı, dünyevi başarı ve sosyal statünün burcudur.

Kendini güvende hissedeceği bir yapı kurarak geleceğe yatırım yapmak, sosyal statü ve saygı kazanmak bir Oğlak için hayatta en önem verdiği şeydir.

Her şey saygı görmek, yönetmek, kendini kanıtlamak ve yaratmak istediği düzeni korumak içindir. Toprak grubu burçlar arasında yer alan #oğlakburcu , yaşamlarımızı biçimlendiren, yapı kuran özelliği ile toplumsal statü ve hedeflerimizi gerçekleştirmemizde en büyük rolü oynar.

Oğlak burcu için sorumluluk almak ve plan yapmak yaşam amacıdır. Ancak bu şekilde yaşamda kendini güvende hissedebileceği bir dağın tepesine ulaşır.

13 Ocak 2021’de gerçekleşecek Oğlak Yeni Ay, yeniden doğum ve ölümün dönüşüm gezegeni Plüton ile bir kavuşum yapıyor.

Oğlak #yeniay , öncü yapısı ile yaşamda yeni adımlar atarak, yeni yapılar kurmak için başlatma ve yatırım yapmaya dair tüm Oğlak enerjilerini harekete geçiriyor.

Fakat bu enerjinin içinde #yeniay ile kavuşan bir Plüton varsa, hiçbir şey başlattığınız bu enerjiden sonra bir daha eskisi gibi olmayacaktır.

Plüton, #astroloji ‘de korkutucu bir üne sahiptir. Çünkü #plüton enerjisi eğer doğru şekilde yapıcı bir amaca doğru yönlendirilmez ise yaşamımızda dönüşmesi gereken alanları gözünü kırpmadan yok edebilir.

Oğlak Yeni Ay’ın Plüton ile kavuşum gerçekleştiren yoğun enerjisi, duygusal ihtiyaç ve isteklerimize, gelecek hedeflerimiz üzerinden ulaşabilmemiz adına yaşamda artık dönüşmesi gereken alanlarda almamız gereken sorumluluklar ve yapmak zorunda olduklarımız ile ilgilidir.

Yaşamdaki hedeflerimize yakınlaşmak adına bir noktada hayallerimize, ilişkilerimize, davranışlarımıza, hayatımıza düzen getirmek durumunda kalırız.

Hedefimize giden yolda eğer isteklerimize ulaşmak istiyorsak, yaşamın bizden talep ettiği alanlarda yapılanmamız gerekir.

En doğru ve sağlıklı yapılanmayı ancak kendi bilinçli tercihlerimiz ve aksiyonlarımız üzerinden kurabiliriz.

Hayatımızda dönüşmesi gereken alanları ve alışkanlıklarımızı fark edebileceğimiz, bizi gelecek hedeflerimize ulaştıracak aynı zamanda geçmişin artık çürümüş olan köklerinden kendimizi temizleyebileceğimiz bir Yeni Ay etkisi altındayız!

Boğa burcuna geçen Mars gezegeninin, Kova burcundaki Satürn ile yaptığı zorlu açı, gerçekleşmesini istediğimiz bu dönüşümlerin önüne bazı engeller çıkarabilir.

Önemli olan, hedefine ve aklına koyduğu dağa tırmanan bir Oğlak gibi davranabilmektir.

Başarının zorlu ve uzun basamaklarını çıkarken her zaman önümüzdeki ilk adıma odaklanabilmektir!

Oğlak Yeni Ay, kişisel doğum haritanızda hangi evinize doğuyorsa, hayatınızda aksiyon almanız ve dönüşmeniz gereken yer bu evin temaları üzerinden gerçekleşecek demektir.

Bu Yeni Ay’da en önemli olan şey kendimize bireysel olarak bu ev konuları üzerinden bir hedef koyarak donanımlarımızı bu hedefe göre disipline edebilmektir.

Amaç; insanın kendi “varlık bilincini” ortaya koymak adına hedef olarak belirlediği bir alana duygusal ya da maddi olarak yatırım yaparak tatmini aramasıdır.

Kişisel doğum haritanızda, Oğlak Yeni Ay’ın gerçekleştiği ev, yaşamınızda disipline olmanız ve dönüşüm enerjisini aktive etmeniz gereken ev konularınız hakkında bilgi verir. Bu evin taleplerini, Oğlak burcunun ihtiyaçlarına göre karşılamak, önümüzdeki dönüşüm sürecini özgür irademizle en doğru şekilde yönlendirmemize yardımcı olur.

Oğlak burcu Yeni Ay Zodyak Haritasını doğum gününüz, doğum saatiniz ve doğum yerinizden oluşan Kişisel Doğum Haritanızdaki gezegen konumlarınız ile karşılaştırmak en sağlıklı öngörüyü verecek olsa da HoroZcope by StarZcope Oğlak Yeni Ay etkilerini önce yükselen burcunuza daha sonra Güneş ve Ay burcunuza göre okumanızı tavsiye ederim.

Okuduğunuz tüm burç yorumları, her yeni ay veya dolunay’da farklılık gösteren bir zodyak haritası üzerinden değerlendirilir ve bu yorumları yazan astroloğun bilgeliğine, sizinle kurduğu iletişim diline, astroloji ve astronomi bilgisine bağlı olarak değişir.

Paylaştığım “Oğlak burcu Yeni Ay Zodyak Haritası” üzerinden kendiniz hakkında anladığınız yorumları, yayınlayacağım Oğlak Burcu Yeni Ay HoroZcope by StarZcope yorumları ile birlikte okuyarak değerlendirmek sizi bir Kova Çağı anlayışına götürecektir.

Digital yayınların artacağı bu dönemde öğrendiklerinizi, okuduklarınızı ya da duyduklarınızı kendi aklınızın ve varlık bilincinizin kanıtsal gerçekleri ve deneyimleri ile birleştirebilmek, kendini tekrar eden gelecek gibi gözüken bir geçmiş yerine sizi şu anın farkındalığına getirecektir.

Kova Çağının ya da Oğlak Yeni Ay’ın yaşamlarımıza gerçekten bir dönüşüm getirmesini istiyorsak, bizi gelecekte tutan hayallerden ya da geçmişin çürük köklerine doğru uzanan eski deneyimlerimizden ve zihnimizde yanlış kodlanmaya hazır bilgilerden arınmamız gereklidir. #datainfinito

Şu anın farkındalığı, Kova Çağındaki bir dağın bizi geleceğe ve hedeflerimize odaklayacak ilk adımı gibidir.

Ve bizi hedeflerimize bu Kova Dağı üzerinden ulaştıracak olan kendi özgür irademizle aldığımız kararlar, bilinçle yaptığımız başlangıçlar ve bireysel tercihlerimiz olacaktır.

Bu Yeni Ay’da içinde bulunduğunuz durum ile ilgili yaşamınızın hangi alanında yapılanmak ve disipline olmak durumunda olduğunuzu bilirseniz, Yeni Ay’ın dönüşüm dolu enerjisine bilinçle yön verebilirsiniz.

Yaşamın tümü hepimize bu dönüştürücü Oğlak Yeni Ay’da sağlık, kolaylık, neşe ve ihtişamla gelsin!

Illustrated & written by Ayşe Zeynep Açıkalp, StarZCope 2021