BALIK BURCUNDA 🐳 YENİ AY

Astroloji’de zodyak’ın son burcu olan Balık sembolünde birbirine bağlı olan iki balığın ters yöne doğru yüzdüğünü görebiliriz. Aynı benzerliği #yingyang ☯ sembolünde görmemiz de tesadüf değil!

Yingyang felsefesine göre yaşam iki kutupludur ve birbirine göre karşıttır.

Alçalan (yin) ve yükselen (yang) olarak iki zıt kutubu ifade eden iki olgu birbirine karşıt olmasına rağmen tamamlayıcıdır. İkisi de birbirinin enerjisine sahiptir ve bir kutup alçaldığı zaman diğeri yükselir. Böylelikle denge oluşur.

Balık burcundaki sembolüde bize aynı şeyi anlatır.

Yeni Ay Balık bilinçaltı ve derin bilgi arayışımızı uyarıyor. Yeni Ay gerçekleşmeden hemen önce başlayan Merkür geri hareketi Gerçeklik ve Hayal arasındaki algılarımıza kaos yaratan enerjiler getiriyor.

Dengeyi bulmamız adına gerçeklik algımızın mercekleri değişiyor. Hayatımızda uzun süredir bir denge arayışımız varsa bu dengeyi ancak gerçek ile hayal olanı birbirinden ayırarak keşfetmemiz gerektiğini hatırlatıyor.

Bizim gerçekliğimiz, bazen yaşamın gerçekleri ile uyuşmaz ve hayal kırıklığı yaşarız. Bu hayal kırıklığının asıl nedeni hayallerimizi gerçek varsaymamızdan kaynaklanır. Balık burcu bilinçaltı düşüncelerimizi temsilen gerçek yaşamda eylemlerimizi oluşturur. Bilinçsizce ortaya koyduğumuz eylemler bizim gizli kalmış düşüncelerimizin ortaya çıkmasına yardım eder.

Carl Gustav Jung’ın dediği gibi;

“Siz bilinçaltınızı bilince dönüştürene kadar, o sizin hayatınızı yönlendirecek ve siz ona kader diyeceksiniz.”

Balık bilinçaltını temsilen kadere teslim olmayı diğer burçlardan daha konforlu bulan bir burç olarak tüm duygularını ortada yaşar. Bu Yeni Ay’da hepimizin kontrol dışına çıkan bilinçaltımızı doğru yönetmemiz gerekir. Fakat tüm gökyüzü okyanus gibiyken bu pekte kolay değildir.

Gerçeklik algımızın yıkandığı bu yeni ay etkisinde bizi yeni umutlara, farkındalıklara götürecek olan kendi eylemlerimizdir.

Yaşamın içinde dengesini kaybettiğiniz tüm enerjilerinizde dengeyi kurarak hayalleri gerçeklere dönüştürmeniz dileğiyle!

Ayşe Zeynep Açıkalp, StarZCope 2019