BAŞAK BURCUNDA D🌝LUNAY

KIRILDIĞIN YERDEN KENDİNİ ONAR VE HAYAL ETTİĞİN GELECEK İÇİN YATIRIM YAP.

Başak burcu Astrolojide başkalarına karşı aldığımız sorumlulukları, iş hayatını ve sağlık konularını temsil eden altıncı evin yöneticisidir. Dünyevi gerçekler içerisinde pratik çözümler üreterek çok yönlü enerjisini dağıtır. Başak burcu kendini hizmet etmeye adamış bir münzevi olarak algılanır. Başkalarına kendi deneyimleri ve yapabilecekleri üzerinden rehberlik ederek sanki elinde sihirli bir değnek olan büyücü misali tüm karmaşaya düzen getirerek onların yollarını aydınlatır. Yaşamın onarılması gereken taraflarını bir Başak kadar fark edebilecek bir burç daha yoktur. Yaşamda çıkan arızaları fark ederek onları onarmak adına işe girişen, bozulmuş olan her şeyin pratikte tekrar çalışmasını sağlayan bir sorun yok edicisidir. Değneğini değdirdiği her şeye düzen ve şifa verir. Başak Burcu dolunayı hayatımızın aksayan, kırılan ve incinmeye açık olan taraflarını ortaya çıkarıyor. Gelecekte olmak istediğimiz kişiyi yaratmak adına onarmamız gereken yaşam alanlarımız ile ilgili bize farkındalık kazandırıyor.

Ve soruyor;

Korkularınızdan ve kırıklarınızdan arınmış bir şekilde sizi istediğiniz kişiye dönüştürecek bir değneğiniz olsa kendiniz için nasıl bir gelecek hayal ederdiniz?

Yaşamda bizden daha büyük olan kozmik enerjilerin içinde yaşarız. Dolunayda ortaya çıkan bu kozmik enerjiler evrenin bizim üzerimizdeki niyetini gözler önüne serer. Yaratmak istediğimiz dünyayı dünyevi gerçekler üzerinden değerlendirerek hareket etmek ve evrenin üzerimizdeki niyetini anlayarak yaşamlarımıza düzen getirmek tüm bu enerjilere yön vermemizi sağlar.

Sihirli değneğini dolunay ışığında bize gösteren evrenden ne dilerdiniz?

Kendi hayatınızın büyücüsü olsaydınız yaşamınızın hangi alanlarına hizmet ederek düzen ve rutin yaratmak isterdiniz?

Dünyayı algılayış biçimimizin hayatımızı değiştirdiği bir gerçektir. Bilgi ve zihin yaşamın süper güçleri arasındadır. Bu dönemde elde edeceğiniz bilgiler gelecekte istediğiniz rutini yaratabilmek adına temel yapı taşlarını oluşturacaktır. Büyücünün kendisi dönüşüme ve değişime aracı olur. Kozmik enerjiyi kendi vücudundan geçirerek bu gücü yeni bir gerçeklik yaratmak adına kullanır. Maddi ve manevi dünya arasındaki çizgi bir büyücü için her zaman zayıftır. Bu bize Hermetik bir özdeyiş olan “Yukarıda ne varsa, aşağıda o vardır” özdeyişini hatırlatır. 0 °Başak burcunda gerçekleşen dolunay yaşamlarımızda Bir büyücü görevi görüyor. Hayata arzuladığımız yerden devam etmemiz adına sonlandırmamız gereken enerjiler ile ilgili bize sihirli değneğini dokundurarak bilincimize farkındalık kazandırıyor.

Bilgelik ve sağduyu herhangi bir sorunun çözümü için bize hizmet edecek olan temel erdemlerdir. Bu erdemler aydınlanmaya giden yolda ihtiyacımız olan iç görüyü kazanmamıza yardım eder ve ancak pratik yaparak geliştirilir. Dış dünyadaki neden-sonuçların aslında iç dünyamızdaki deneyimlerden farklı olmadığını görmemizi sağlar.

Huzurlu bir yalnızlıkta geçireceğiniz zaman bu dolunay için çok önemlidir, içinizdeki büyücünün sesini duymanızı sağlar. Yaşamınızdaki aksaklıklar ile yüzleşerek, onarmanız gereken yerlerin farkındalığına varmanıza yardım eder. Yaşamlarımızdaki aksayan yerleri kabul etmek adına her zaman konfor ve güvene ihtiyaç duyarız. Başak burcuna münzevi denilmesi işte bu yüzdendir.

Münzevi toprak ana misali somut olarak yaratılmak istenilen şeylerin büyümesine yardım eder. Bu dolunayda ortaya çıkan sonuçlara düzen getirmek, göz ardı etmeyi alışkanlık haline getirdiğimiz gerçeklere karşı sorumluluk üstlenmek istediğimiz geleceği yaratmanın tek yoludur. Başak dolunayının Sihirli değneğinin sizi iyileştirmesini istiyorsanız bunu ancak evrenin niyetine karşı geliştirdiğiniz davranışlarınız üzerinden başarabilirsiniz. İnananlar ve gerçeği arayanlar ancak bu bilgeliğin ışığını taşıyarak yaşamlarına düzen getirebilir.

Aksi, kafa karışıklığı ve yönünü şaşırarak evrenin niyetine razı gelmek olan “Kaderciliktir”.

İçinizdeki büyücü içsel çaresizlik duygunuza hizmet ederek sizden olmadığınız birini yaratamaz. Bunu ancak kendiniz yapabilirsiniz.

Bitmez tükenmez bir biçimde körü körüne güvenebileceğiniz bir düzen aramak bu dönemde bizi hayal kırıklığına teslim eder. Dış dünyamızı düzenli ve üretken kılmadan oluşturmak istediğimiz her şey zamanla içimizde Sindirella masalındaki bal kabağına dönen araba etkisi yaratır.

Eğer sizde terliklerinizin parıl parıl parlayan bir ayakkabıya, balkabaklarınızın bineceğiniz bir faytona, üzerinizdeki yırtık paçavraların balo elbisesine dönüşmesini istiyorsanız bunların hepsini kendiniz yaratmalısınızdır.

Tüm acılar korkaktır. #stefanzweig

Bu hayatı nasıl yaşamayı dilediğimiz tüm kırgınlıklarımızdan daha güçlüdür. Bedenimizin her bir hücresine yerleşmiş olan yaşama isteği tüm acılardan ve yüzleşsek bile değişmeyeceğine inandığımız gerçeklerimizden daha üstündür.

Başak burcu dolunayının şifalı ve büyülü etkisinde istediğiniz geleceği yaratmanız dileğiyle…

Ayşe Zeynep Açıkalp, StarZCope 2019