Size 2024’ten haber getirdim.

Bu yazımı yayınlamak için aslında uzun süredir bekliyorum!

Güneş’in bugün Kova burcuna geçmesiyle gözlerimi 21 Ocak 2024 tarihinde gerçekleşecek olan Plüton’un Kova burcu transitine diktim.

Değişen dünyanın ve gelen yeni çağın habercisi olan bu dönem, yaşamlarımızı tamamen dönüştürecek bir etkiye sahip olacak.

Güneş asi bir mucit olan Kova’ya geçtiğinde evrensel titreşimler bizi zihinsel olarak teknolojiye, insanlığın evrimine ve gelecek hakkında düşünmeye yönlendirir.

Kova çağı, Güneş’in Kova burcundaki transitine benzer bir şekilde hepimizi toplumsal olarak teknolojik ve kültürel yönde değiştirecektir.

Dijital teknolojilerin gelişimine bizi adapte olmaya zorlayan korona virüsü, yalnızca fiziksel bir virüs değildir aynı zamanda zihinsel bir virüstür.

Tüm dünya olarak evlerimize ve dijital dünyanın içine çekildiğimiz bu dönem yalnızca bir başlangıç! 

Adını Digitalizm koyduğum bir akımın başlangıcındayız.

Kova burcunun geleneksel yöneticisi olan Satürn’ün, 29 Nisan 2022’ye kadar sürecek olan Kova burcundaki transiti ile dijital dünyada hali hazırda olan tüm sistemler gün geçtikçe hepimizi zihinsel olarak bilgisayarlar, tabletler, televizyonlar, aklınıza gelebilecek tüm teknolojik ve dijital aletler üzerinden ele geçirecek.

Önümüzdeki Kova enerjisinin getireceği yeniliklere ve düzene bizi hazırlayacak olan bu dönem, dünyamızın global olarak genişlemesine hizmet edecek olsa da, aslında ruhumuz siber bir saldırı altında kalmış olacak.

Kova burcunun modern yöneticisi Uranüs’ün 2026 senesine kadar sürecek olan Boğa burcundaki transiti, insanlık için çok önemli evrimsel bir etkiye sahiptir.

Boğa burcu hepimizin bildiği gibi #astroloji ‘de toprak burçlarının ilkidir. Fiziksel bedenin yaşamak için ihtiyaç duyduğu kaynaklar ve değerler #boğaburcu  üzerinden ifade bulur.

Amacı, yaşamın içinde kendini güvende hissedebileceği somut değerler oluşturmak ve bunları korumaktır. Boğa burcunun astrolojide fiziksel güvenliğimizi ve evren ile olan ilişkimizi temsil etmesi 5 duyu organımız üzerinden gerçekleşir.

Yaşamı fiziksel olarak algılamamıza hizmet eden toprak enerjisi GÖRME, DUYMA, DOKUNMA, TATMA ve KOKU duyularımız üzerinden fiziksel gerçekliğe dönüşmektedir.

Kova’nın modern yöneticisi Uranüs, Boğa burcunda evrimsel olarak duyu organlarımıza zarar verecektir. Çünkü şu an bile yaşadığımız korona virüs saldırısı yüzünden tat alma ve koku alışkanlıklarımız hem maskelerden hem de virüsün yan etkilerinden dolayı kaybolmaya başlamış durumda! 

Aşılara her gün birer yenisi eklenmekte ve bu salgının ortasında büyüyen tüm çocuklar fiziksel ve zihinsel olarak dışarda zaman geçirmekten ve okula gitmekten bile hoşlanmıyor haldeler.

Zamanın evrimsel akışı sanki duyularımızı duyarsızlaştırmak için bizimle kazananı olamayan bir rekabet içine girdi bile!

Bizi git gide dijital ve teknolojik dünyanın içine çekecek olan bu dönemin fütürist yapısına adapte olabilmemiz için SEVGİ, FARKINDALIK ve DUYARLILIK aslında en ihtiyacımız olan şeyler!

Yenilik ve bilinmeyeni, imkansız gördüğümüz bazı evrimsel değişimler üzerinden kabul ederken aynı zamanda duyularımıza ve duygularımıza sahip çıkmamız gereken bir döneme giriyoruz.

Yaşam hiçbir zaman olmadığımız biri gibi davranmamıza yeterince izin vermeyecektir; duyuların kaybı zamanla ruhumuza sahip çıkmamızı zorlaştıracaktır. 

Ve insanlığın evrimi DIGITALIZM üzerinden büyük bir sınava tabi tutulacaktır.

 

Ayşe Zeynep Açıkalp, StarZcope 2022