İkizler burcu merküryen ☿ güneş tutulması

 

Yeni Ay zamanında birbirine kavuşum yapan yaşam ışıkları (Güneş ve Ay) Kadersel Ay düğümü noktaları ile kavuşum yaptığında tutulmalar gerçekleşir. Güneş Tutulmaları kaderi yeniden yazan ve değişimleri hayatımıza getiren enerjilere sahip olduğu kadar, özgür irademizin bize verdiği tercih hakkı ile gelecek kaderimizi kendimizin belirlediği bir etki yaratabilir.

Güneş fiziksel bedenimizi ve egomuzu, Ay ise duygusal bedenimizi ve hislerimizi temsil ettiğinden, İkizler Burcu Güneş Tutulması’nda ortaya çıkacak olan enerjiler duygularımızın ve egomuzun ihtiyaçlarını kadersel diyebileceğimiz bazı deneyimler üzerinden birbirine bağlayacaktır.

Geri hareket halindolan Merkür’ün, tutulma ile yaptığı kavuşum bu dönemde iletişim ve sosyal medya üzerinden toplayacağımız her bilginin göreceliği ile karşılaşmamıza neden olabilir.Net, dürüst ve açık iletişimin kaderimizi değiştirebileceği bu tutulmanın en önemli gerçeğidir.

“Şüphecilik ahlaki bir erdem olarak değer görecektir.”

Bu dönemde yaşama sorduğu sorular ile yüzleşme cesareti gösteren toprak burçları, (Boğa – Başak – Oğlak) alacağı her cevabı kabul etmeye gönüllü olan su burçları, (Akrep – Balık – Yengeç) zamanı yalnızca anda yaşayan ateş burçları (Koç – Aslan – Yay) ve esnek davranarak yeryüzünde sanki gökyüzündelermiş gibi süzülebilen hava burçları (Terazi – Kova – İkizler) tutulmadan en yüksek faydayı sağlayacaklardır.

İkizler Güneş Tutulması’na sarılan Merkür, yanılsamanın gerçekliğini ve hayalleri temsil eden Neptün gezegeninden zorlu açılar alıyor. Bu tutulmada ileri bir tarihe yönelik aldığınız ya da verdiğiniz herhangi bir sözün geçerliliği, 23 Haziran’da sona erecek Merkür geri hareketi sonrasında farklı olacaktır.

Yazılı ve sözlü aldığımız/verdiğimiz tüm sözlere karşı dikkatli olmak, anlaşmalar ve bazı şeylerin zamanlaması ile ilgili esnek davranabilmek, değişken enerjiye sahip olan İkizler’in yaratacağı tutulma üzerindeki etkisinin yıkıcı taraflarını en iyi şekilde kontrol altına almamızı sağlar.

Yaşamınızda bir başlangıç yapmak için ihtiyacınız olan yeniliği hayatınıza davet ederken, güneş tutulmasına güvenerek acele etmeyin. Önümüzdeki dönem için kalıcı olmasını istediğiniz yenilikleri, Merkür’ün geri hareketinin sonra ereceği 23 Haziran’a kadar erteleyin ya da bu dönemi kendinize bir deneme — yanılma zamanı hatta bir tecrübe olarak hediye edin.

İkizler burcu, her zaman ona sıkıntı verebilecek olan gerçeklerden uzak durmak adına kendini kalabalık bir zihnin arkasına saklayarak karar almakta ustadır.

Bunu durumun ya da konunun içindeki karşıtlıkları iyi anladığından yapar. İçinde bulunduğu durumun ya da konunun etrafına zihinsel olarak öyle bir ağ örer ki, kendi yarattığı bu bu göreceli hakikate, kendi dahil herkesi inandırabilir.

Yani aslında “doğrunun” etrafına sözcüklerden oluşan zihinsel bir ağ örerek “gerçekliğe” ulaşmayı zorlaştırır. Aldığı kararlar ispatlanmış olgulardan çok, o anki yüzeysel ihtiyaçlarına bağlıdır.

Bu tutulmada derinlikten ve detaylardan yoksun zihinsel yanılgılarla dolu bir karara varmak, tutulmanın ve geri hareket halinde olan Merkür’ün — hayaller gezegeni Neptün’den aldığı yaklaşan zorlu açısı yüzünden kaçınılmaz olabilir.

Hatırlamalıyız ki; fikirler ve doğrular birbirinden ayrı olgulardır.

1959 senesinde Britanyalı Filozof Bertrand Russel’ın BBC’de yayımlanan röportajında gelecek nesillere taşınmasını istediği bir söz vardır.

“Herhangi bir konuyu öğrenirken veya herhangi bir felsefeyi incelerken kendinize sadece şunu sorun: Gerçekler nedir ve gerçeklerin ortaya koyduğu doğru nedir? Asla başka yola sapmayın, başka bir şeye inanmayı isteseniz bile veya başka bir inancın sosyal etkisinin daha iyi olacağını düşünseniz bile sadece ve sadece gerçeklerin ne olduğuyla ilgilenin.” (Röportajın tamamına yazının sonunda ulaşabilirsiniz.)

Gerçeklik ve doğruluk İkizler Güneş Tutulması’nın ana konusu olacaktır.

Güneş Tutulması’nın geri hareket halinde olan Merkür ile kavuşumu, kendinize ve yaşamınızdakilere doğru soruları sorarak, aradığınız tüm cevaplara ulaşabileceğiniz bir iletişim kapısını aralayacaktır. Fakat unutulmamalıdır ki bu kapının ardındaki tüm bilgiler, Merkür geri hareketi sona erdikten sonra değişiklik gösterebilir.

Merkür gezegeni yönetiminde olan İkizler burcu tutulmasını sizin için bu dönemde röportaj yapacak bir muhabir gibi görebilirseniz, vicdanınızın sesi bu durumda iyice yükselecek ve sizi tecrübe üzerinden öğreneceğiniz bir deneyim alanına yönlendirecektir.

Yapmanız gereken en önemli şey doğru soruları doğru kişilere sormak ve hakikati somut bilgiler üzerinden takip etmektir. Merkür geri hareketi sona erene kadar başlatmak istediğiniz tüm yeniliklere deneyim üzerinden adım adım yürüyebilmektir.

İkizler burcu Güneş Tutulması ile yaptığımız bir seçimle bizim için iyi olabileceğini düşündüğümüz diğer opsiyondan vazgeçmek zorunda kalacağımızı hissedebiliriz. Bu durum, tutulmanın İkizler burcunda aradığı ortaklık ve birlik bilinci dolayısıyla zihinsel ve ruhsal bir bütünlüğe vararak sağlam bir karar vermemizi ve istediğimiz gibi bir başlangıç yapmamızı imkansız hale getirebilir. İkizler burcu her zaman iki seçim arasında kalarak başlangıç yapmak için tek bir karara bağlı kalmak zorunda olmaktan yakınır.

Çünkü İkizler burcu için, yaşamdaki her şey zıddı ile bir bütün olduğu sürece var olur.

İkizler burcu Güneş Tutulması’nda, kararsızlığın da bir karar olduğunu hatırlamak gerekir.

Kararsızlık veya varsayım üzerinden alınan her karar aslında bir kadercilik değil midir?

İkizler burcu değişken yapısı ile farklı iki enerji arasında geçiş yapmakta ustadır. İkizler’in seçim yapması zordur, diğer opsiyonu kaybetmemek için kararsız kalır ve yaşamın kararsızlığa yaklaşımı her zaman kadersel olacaktır.

Bu güneş tutulmasında verdiğiniz sözler ya da sizinle ilgili alınan kararlar önümüzdeki 1 sene içinde tecrübeleriniz üzerinden şekillenecektir.

Herhangi bir şey ile ilgili başlangıç yapmak İkizler burcu Güneş Tutulması’nda kolay gibi görünse de bunu devam ettirmek her zamankinden zor olacaktır.

Bu tutulmada eksik bilgi veya yüzeysel algı ile tecrübe olmadan çıkılan her yol, aslında yaşamı kendi gerçeklerine sığdırmak isteyenler için dolaylı bir yalan sayılır.

Yaşamın yanlış anlaşılmaya yatkın birden çok varyasyonu vardır. Size engel koyan tecrübesiz düşünceler konfor alanında kalmak isteyen zihniniz yüzünden kalbinizi de zora sokabilecek bir etki yaratabilir. Kendini sabote eden ve kendi doğruları tarafından zehirlenmiş bir zihnin, yaşamın mutlak doğruları içerisinde sığınacağı tek konfor alanı yalnızca kalbinin sesi olabilir.

Kalbin, zihninizle sizin aranızda kalan ve size fısıldayan kelimeleri vardır.

Kalp sözcüklerle konuşmaz, sadece senin ve senin duyabildiğin başka bir ses sistemi vardır: İnsanın kendi gerçekliğinin sesi.

Kalbin, seninle senin aranda kalan kalben sözleri mevcuttur.

İşte onlar değiştirebileceğin geleceğindir. Sonunda kalbinin sesini dinlediğin yerden, dışarıdan gelen hiçbir bilginin gücünün yetmeyeceği gerçekler, sadece kalbin en derininde saklı kalanlardır.

O yüzden dışarı çıkarılması ve deneyim üzerinden uygulanması şarttır.

Yoksa yaşamanın ne anlamı kalır?

Kafanın içindeki sesler evrimleşir, etkilenebilir veya yer değiştirilebilir.

Ama kalbindeki ses, sen duyana kadar orada yeşerir.

Bir ağaç olup seni devirene kadar,

İçinde kalbinden bir çiçek açtırana kadar seni evirir.  #evolvinginvolveseliminating

Kafandaki sesler anlaşılır hale gelene kadar sadece açık bir kalp, aklın sesini içselliğe çevirebilir. #açıkalp

O da senin tek gerçeğindir.

Yeni bir başlangıç adına yalnızca inanmak istediklerimiz üzerinden giderek, yaşadığımız olayları kendimize ve başkalarına zihinsel olarak uydurmaya çalışmak, geri hareket halinde olan Merkür’ün konumundan dolayı durumlara yüzeysel olarak bakmamızı kolaylaştırır.

Daha gerçekleşmemiş bir gelecek için, deneyim ve tecrübe olmadan zihinsel bir karar almak neptünyen umut bahçesinde her zaman kolaydır. Özgür irademize kader diyerek bu bahçeden umutla geçebilme şansımız vardır. Ancak zihinsel hayal kırıklığı, umutlarımızla kadersel olarak çatışadabilir.

Zihinsel bilgi, deneyim üzerinden içselleştirilmeden alınan kararlar, hep zaman kaybıdır. Neptün gezegeninin güneş tutulmasına yaptığı zorlu açı, bu dönemde esneklik olmadan alınan her kararı hayal kırıklığına uğratacaktır.

Zihinsel bilginin, içsel bilgiye çevrilebilmesi için yalnızca deneyimlere açık olan bir kalp katalizör işlevi görebilir. ❥

Her gerçeğin 2 yönü vardır. Yaşamın dualite kanunu üzerine kurulu gerçekler anayasasından oyu geçecek olanlar, bu iki yönü de birbirine bağlayan doğruluk ve birlik bilincine sahip olan kişiler olacaktır.

Bilme eylemi öyledir ki, ne kadar bilsen de üzerine daha çok öğrenebilirsin.

Bildiklerini yenileri ile evirir, çevirir, ehlileştirir ve değiştirebilirsin.

Fakat değişmesini istediklerini zihninle, tecrüben olmadan tahmin edemezsin.

 

İkizler Güneş Tutulması;

Gerçekliğin ve doğrunun tekil ve mutlak halini takip ederek özgür iradesi ile bir karara varanlar ile içinde kaldığı ikilemden dolayı tercih hakkını yaşama bırakan kaderciler arasında gerçekleşecektir.

· Karar vermeden önce karşısındakini iyi dinleyenler

· Eksik ya da çarpık bulduğu bilgiler varsa varsayım yapmadan dürüstçe ve açık bir şekilde karşısındakine sorular sormayı ihmal etmeyenler,

· Yüzeysel veya çarpıtılmış gerçeklerden, doğruları ve yanlışları “evrensel yaşam” kanunlara göre kalpleri ile ayırabilenler,

· Gerçeğin ve doğruluğun göreceliği arasında yapacağı her seçimi sadece kendi özgür iradesi ve tercihi ile gerçekleştirenler,

· Somut gerçekleri, soyut yanılsamalardan ayırabilenler,

İkizler Burcu Güneş Tutulması etkisini en verimli şekilde kullanacaklardır.

İkizler Güneş Tutulması’nın haritanızda gerçekleştiği evin yaşamınıza yansıyan konularını, İkizler burcundaki Ay’ın ihtiyaçlarına göre karşılamak, önümüzdeki kadersel temalara sahip olan bu dönemi özgür irademizle en doğru şekilde yönlendirmemize yardımcı olacaktır.

Bu dönemde; denenmiş yöntemler ve esnek faaliyetler rasyonel aklımızı tecrübe ile yönlendirmemiz için en çok işe yarayacak olan zihinsel güvenlik alanlarımızdır.

Kendi içinde bölünmüş bir zihin ayakta duramaz. #açıkalp

İletişimsel eylemlerin fazlaca olacağı İkizler Güneş Tutulması’nda, bütünsel bilgiyi evren yasalarına ve rasyonel aklın gerçekliğine uygun şekilde kullanmanızı dilerim…!

 

Illustrated & written by Ayşe Zeynep Açıkalp, StarZcope 2021

Bertnard Russel Röportajı (1952) – BBC