Oğlak BURCU dolunay 🌝 İlk yardım Kiti

Oğlak burcunda gerçekleşen dolunay, duygusal ihtiyaç ve isteklerimize ulaşmak adına yaşamımızda almamız gereken sorumluluklar ve yapmak zorunda olduklarımız ile ilgilidir.

Yaşamdaki hedeflerimize ulaşabilmemiz adına bir noktada hayallerimize, ilişkilerimize ve davranış biçimlerimize düzen getirmek durumunda kalırız.

İsteklerimiz ve ihtiyaçlarımız karşısında yaşamın bizden taleplerini dinlediğimizde, hedeflerimize giden yolu ancak kendi aksiyonlarımız ve kararlarımız tarafından yapılandırabiliriz.

Çalışkan Oğlak burcu Astrolojide iş, kariyer hayatı, dünyevi başarı ve sosyal statüyü temsil eder. 

Kendimizi güvende hissedebileceğimiz bir yapı kurarak geleceğe yatırım yapmak, sosyal kimliğimizi geliştirerek, toplumda saygı kazanmak Oğlak dolunayı sırasında önem kazanacaktır.

Bu dolunay’da her şey saygı görmek, duygularımızı yönetebilmek ve yaratmak istediğimiz düzeni yapılandırabilmek adına geliştirdiğimiz içsel disiplinimiz ile ilgili olacaktır.

Oğlak burcu dolunayında kendimize dönerek hedeflerimizi ve kişisel ihtiyaçlarımızı tekrar sorgulamamız gereken bir an vardır.

Kişisel doğum haritalarınızda Oğlak burcunu yöneten ev konularınız ile ilgili alacağınız kararlar, dolunay sırasında oluşan durumlara vereceğiniz tepki veya cevaplar, yakın gelecekteki hedeflerinizi yapılandırabilecek etkiye sahiptir.

Yaşam, duygusal ya da fiziksel sorumluluklarını üzerinize almaya değen değerleriniz ile artık herhangi bir sorumluluk almaya kıymet bulamadığınız değerleriniz arasında kurabildiğiniz dengede yaşanır.  #açıkalp

Oğlak dolunayın konumuna göre hazırlanmış aşağıdaki listede, yükselen burcunuz hangi eve denk geliyorsa, önümüzdeki süreçte dolunay gündeminiz o evin temsil ettiği konular hakkında olacaktır.

1.EV – OĞLAK ♑︎ Kişilik, karakter ve Kimlik Evi 

2.EV – YAY ♐︎ Para ve Özdeğer Evi

3.EV – AKREP ♏︎ İletişim, Kardeşler, Akrabalar Evi 

4.EV – TERAZİ ♎︎ Ev, Aile – Yuva ve Taşınmaz kaynaklar Evi 

5.EV – BAŞAK ♍︎ Aşk, Çocuklar ve Yaratıcılık Evi

6.EV – ASLAN ♌︎ Sağlık ve Gündelik Sorumluluklar Evi 

7.EV – YENGEÇ ♋︎ Evlilik ve İkili İlişkiler Evi 

8.EV – İKİZLER ♊︎ İçgüdüsel farkındalık, Kredi, borç veya başkasına ait maddi kaynaklar Evi 

9.EV – BOĞA ♉︎ İnançlar, Eğitim ve seyahat Evi 

10.EV – KOÇ ♈︎ Kariyer ve Toplumsal Statü Evi 

11.EV – BALIK ♓︎ Hedefler, Sosyal Çevre ve arkadaşlar Evi

12.EV – KOVA ♒︎ Bilinçaltı farkındalıklar, sorun ve sıkıntı Evi

Oğlak dolunayı toplumdaki statümüzü kişisel doğum haritalarımızda gerçekleşen ev konuları ve değerlerimiz üzerinden tekrar yapılandıracaktır.

Hedefler yaşam üzerinden hep bir mücadele gerektirir. 

Oğlak Burcu Dolunay’da hayata karşı göstermemiz gereken çaba ve mücadele; iç sesimizin bize fısıldadığı sorumlulukları üzerimize alarak, hedeflerimize doğru kütlesel yaşamda kendimizi ortaya koyabilmektir.


OĞLAK BURCU DOLUNAY İLK YARDIM KİTİ NEDİR?

Oğlak burcu dolunayı sırasında potansiyel gelişiminizi engelleyebilecek ve alışkanlık haline getirdiğiniz davranış biçimlerinize düzen getirmenizi sağlayabilecek, astroloji bilgilerinden ve biliminden oluşan bir malzeme ve ekipman topluluğudur. StarZcope Oğlak Burcu İlk Yardım Kiti davranışlarınızı bilinçle kontrol altına almanızı ve dönemin olumsuz etkilerinden sizi korumayı hedefler, umarım en yüksek faydanıza olsun!

Illustrated by Ayşe Zeynep Açıkalp

 

OĞLAK DOLUNAY İLK YARDIM KİTİ 

1

Oğlak dolunayında uzun zamandır ertelemekte olduğunuz hedeflerinizi ve hayatınızı daha iyiye götürecek olan standartlarınızı belirleyin. Hedefinize duyduğunuz inanç ve adanmışlık sizi doğru yola çıkaracaktır, fakat inanmadığınız bir şeyi bir süreden sonra kendinize bile savunamaz hale gelirsiniz, unutmayın.

Karar vermenin, bir işi bitirmenin yarısı olduğunu hatırlayın.

2

Zaman planı yaparak sizi hedefinize ulaştıracak insanlardan destek isteyin.Hedefinize ulaşmak için sahip olduğunuz donanımları ortaya koymaktan çekinmeyin. Hedefinize sizi ulaştıracak bir yol haritası bu dönemde size çok yardımcı olacaktır.

Maddi ve manevi olarak kendinizi yaptığınız plana hazırlayın.

3

Engellerin hesabını yaparak kendinize bir eylem planı çıkarın.Küçük hedefler ile adım adım hedefinize ilerlediğinizde karşınıza çıkabilecek olan problemlerin kontrolünü elinize almış olursunuz.

Sizi hedefinize ulaştıracak en önemli eylem belli bir hedefe ilerlerken onu önem sırasında göre parçalara bölerek, yavaşça yol almaktır.

4

İletişim; bireysel ve sosyal ihtiyaçlarımızı karşılamanın en iyi ve kısa yoludur. Konuşmak, yazmak ve paylaşmak transit Merkür’ün İkizler burcundaki enerjisini en verimli şekilde kullanmamızı sağlar.

İnsan ancak diğer insanlarla kurduğu etkileşim ve iletişim sayesinde sosyal-kültürel bir varlık olabilir ve kendini geliştirebilir.

5

Gökyüzünde eskiyi modernize etmek isteyen Uranüs Boğa ve otoritesini korumak isteyen Satürn Kova arasındaki zorlu açı, bu dönemde yapmak istediklerinize engel olabilir. Fakat siz hedefinizden gözünüzü ayırmadan, gerçekçi çözümler üzerinden ilerlediğinizde hedefinize bir adım bile olsa yaklaşmış olursunuz. 

Eğer yürüdüğünüz yolda güçlük ve engel yoksa, bilin ki o yol sizi bir yere ulaştırmaz.

6

Hedeflediğiniz yolda verdiğiniz kararlara bağlı kalmak, arzuladığınız sonucu size yaklaştırır. Yanlış karar bile vermiş olsanız, sonuçlarına katlanmak yerine en olumlu sonucu ortaya çıkarmak adına deneyiminizden bir şeyler öğrenin. Onu gelecekte daha iyi kararlar vermek adına değerlendirin. Ama görmezden gelmeyin.

En kötü deneyim, kararsızlıktan daha olumlu sonuç verir.

7

Bir karar verdiğinizde o anda verdiğiniz kararın size göre en doğrusunu seçersiniz. Fakat başlangıçta size doğru gelen bir karar hedefinize doğru ilerledikçe algınızı ve olaylara bakış açınızı değiştirerek hedefinize ulaşmanıza engel olabilir. Problemlere olan yaklaşımınıza saplanıp kalmadan, yaşamın size sunabileceği çözümlere karşı farkındalıkta kalın.

“Hayat bisiklete binmek gibidir, dengede durabilmek için sürekli ilerlememiz gerekir.” #einstein

8

Zamanın sonsuz bir şimdiden ibaret olduğunu hatırlayın. Burada ve şimdi yaşamak, geçmişte ya da gelecekte kaybolmaktan daha güvenlidir. 

Bugüne yarının gözüyle, düne bugünün mercekleri ile bakarsanız şaşı kalırsınız.

Işık ve sevgiyle,
Bir Oğlak asaletiyle.

Illustrated & written by Ayşe Zeynep Açıkalp, StarZCope 2021