JÜPİTER BALIK

29 Aralık 2021’de Balık burcuna geçen Jüpiter’in ilham veren ve aynı zamanda kaos yaratan etkisi içindeyiz.

Balık burcu, varoluşun temelinde yatan yüksek bilinci ve yaşamla bir olmanın okyanus derinliğindeki birlik duygusunu ifade eder.

Hayalleri, gerçeklerin yerine koyarak tüm yaşamını bu şekilde mistik bir duyarlılık içinde yaşayabilir.

11 Mayıs 2022 tarihine kadar bu yoğun Jüpiter Balık enerjisiyle günlerimizi iyimserlik, hayaller, rüyalar ve büyülü düşünceler içinde yüzerek geçireceğiz.

Zaman zaman kendimizi sudan çıkmış Balıklar gibi hissedeceğiz.

Jüpiter Balık transiti, evrenin düzenine olan inancımıza deneyimlerimiz üzerinden yön verecek ve kaosun düzen kadar yaşamın bir parçası olduğuna dair olan farkındalığımızı artıracaktır.

Geçtiğimiz son 2 yılda Jüpiter’in Satürn gezegeninin burçları olan Oğlak ve Kova’da geçirdiği transitler, ihtiyacımız olan rahatlamayı yaşamamızı zorlaştırdı.

Jüpiter, klasik astrolojide yöneticisi olduğu balık burcuna geçtiğinde ise işler değişecektir. Egomuzun ve kimliğimizin dikkati dış dünyadan çekilecek ve içsel farkındalığımıza yönelecektir.

Bu transit içimizde biriktirdiğimiz ağrıları ve sızıları yatıştıracak türden olacaktır. İyileşme bir günde olmayacaktır fakat zaman ve deneyimlerimiz bizi yatıştıracaktır.

Balık, hayaller ve rüyalar gezegeni Neptün’ün yönetiminde olan Zodyak’ın son burcudur.

Tüm enerjilerin birleşimini, insanın ruhsal bütünlüğüne ulaşmasını, bilinçaltını ve derin bilgi arayışını temsil eder.

Kendini, somut ve maddi gerçekler yerine soyut ve ruhsal olana odaklar.

12 Nisan 2022 tarihinde Neptün ile kavuşum yapacak Jüpiter için takviminizi işaretleyin.

Bu zamana kadar eğer gerçekler ile hayalleri birbirinden ayırabilirseniz ve yaşamınızda ne istediğinizden emin olabilirseniz hayalleriniz gerçeklere dönüşecektir.

Balık burcu Evren Yasası: Seçim yapmadığın sürece her şey mümkün kalır.

Fakat Jüpiter Balık transiti sırasında hayallerinizi gerçekleştirmek için eğer istekleriniz arasından bilinçli
bir seçim yapabilirseniz, yaşamınızdaki ihtimaller ve varsayımlar yerini özgür irade ile yapılan tercihlere,
yaptığınız seçimler ise hayallerden gerçeklere dönüşebilir.

Hayatımız yaptığımız tercihlerin toplamıdır.

İstediğinizi ya da bildiğinizi sandığınız herhangi bir şey, deneyimleriniz üzerinden onaylanmadığında kalp ve zihin ortaklığı bu bilgiye ve isteğe inanmayı reddeder.

Ve hayal ve isteklerinizin gerçekleşmesini kendi tercihleriniz üzerinden engellemiş olursunuz.

İnanmak başarmanın yarısıdır.

Bilinçaltımızı şifalandıracak Jüpiter Balık etkisi ile uzun zamandır aradığımız içsel sorularımızın cevaplarına kalpten sorduğumuz doğru sorularla kolayca ulaşabiliriz.

Jüpiter’in bize gönderdiği Balık enerjisinin içsel mesajına ulaşmak istiyorsak, inançlarımızı somut değerler ile birleştirerek bazı sağlamalar yapmalıyız.

Varsayım üzerinden üretilen umutlar hayal kırıklığına mahkumdur.

“Gerçeklik” ve “Hayal” arasındaki farkı yalnızca yaşamdaki deneyimlerimiz üzerinden elde edebiliriz. Ancak bu şekilde hayallerimizi inançlarımız üzerinden geliştirebiliriz.

Balık burcu temalarını temsilen, Jüpiter’in Balık burcu transiti derin bilgi arayışımızı uyandırarak, yaşama karşı geliştirdiğimiz bilinçaltı inançlarımıza yeni farkındalıklar getirecektir. Egomuzun ve kimliğimizin dikkati dış dünyadan çekilerek içsel gözlemlerimize yönelmektedir.

Bu dönemde egomuzu ya da kimliğimizi varoluşumuzun temeli olarak görmek yerine bir kolektif bir bilinç durumu olarak algılarız.

Dikkatimiz içimize yöneldiğinde üst benliğimiz ile iletişime geçmiş oluruz.

Hayallerle sürüklenir, sonsuz varsayımlar içinde kendimizi kaybolmuş hissedebiliriz.

Ve bizi az çok uyuşuk bir trans haline sokan davranışlar gösterebiliriz.

Bu dönemi sağlıklı bir şekilde değerlendirebilmemiz adına meditatif bir sürecin içinde bilinçle kaybolabilmek çok önemlidir.

Bize meditasyon gibi gelen yöntemlerden birine başvurabilmek Jüpiter Balık burcundayken hepimize iyi gelecektir.

Kendimize günün akışı içerisinde sağlıklı şekilde kaybolabileceğimiz bir yaratıcılık kanalı oluşturabilmek, dua ve tefekkür içinde içsel zamanımızı bilinçle değerlendirebileceğimiz an’lar yaratabilmek dönemin yoğun ve kaos yaratabilecek enerjisini kontrol altına almamıza hizmet edecektir.

Hayallerimiz ve gerçeklerimiz arasındaki dengeyi kurabilmeniz adına yaşamımıza açacağımız ve içsel bir pencere görevi görecek olan “meditatif zaman dilimleri” Merkür Jüpiter etkisini en yüksek hayrımıza olacak şekilde kullanmamıza hizmet edecektir.

Gün içinde kendinize ayıracağınız bir kaç dakikalık zaman bile içgüdüleriniz ve bilinçaltınız ile iletişime geçmenizi sağlayabilir.

Ve sizi sağlam temeli olan bir geleceğe ve kararlara bilinçle yönlendirebilecek etkiye sahiptir.

Jüpiter Balık’ın yarattığı bu dönem, etkisini farkındalıkla nasıl yönlendirdiğinize bağlı olarak her bireyde değişiklik gösterecektir.

Önemli olan, kendi kendimize bilinçsizce içine girebileceğimiz ve çekilebileceğimiz bu hayaller dönemine bilinçle yön verebilmektir.

“Siz hangi yanınızın o hareketi yaptığına, hangi yanınızın da o hareketi yaparken sizi izlediğine dair farkındalığınızı sürdürdüğünüz sürece, hemen her şey meditasyon gibi işlev görebilir.” #jodieforrest

Gerçeklik algımızın yıkandığı Jüpiter Balık zamanının, farkındalıkla bizi yeni umutlara ve yeni bakış açılarına yönlendirmesini dilerim!

Hepinize iyi seneler!

Ayşe Zeynep Açıkalp, StarZcope 2021