KOÇ GÜNEŞ TUTULMASI BURÇ YORUMLARI

Evrimsel Astroloji der ki;

Herhangi bir gökyüzü durumu sırasında yaşadığınız durumlara farkındalık ve bilinç ile tepki verebilirseniz, hayatınızda gelişen durumlara etki edebilir ve kaderinizi kendinizin değiştirebileceği bir süreç başlatmış olursunuz.

Her insanın kaderi kendi çabasına bağlıdır.

İşte tam bu yüzden StarZcope Gökyüzü Yorumları evrenseldir ve okuyucularını burçlarına göre ayırmadan herkesi kapsar.

Koç Güneş Tutulması zamanındaki gökyüzünü yorumlar. Evrenin kozmik mesajını kişiye göre ayırmadan evrimsel olarak ortaya koyar.

Doğum tarihiniz, saatiniz ve doğum yerinizden oluşan kişisel doğum haritalarınız tek bir burçtan oluşmadığı için önce evrensel yorum yapılmaktadır.

Koç burcunun kişisel doğum haritalarınızda kestiği ev konularınız ve Koç burcundaki gezegenleriniz, yaşama karşı yaratıcı dürtülerinizi nasıl kullandığınızı anlatır.

İrademiz ve yaşamdaki varlık bilincimiz, bu ev üzerinden sorgulanır.

Bu ev, tutulma enerjisinin alevini tahmin edebileceğiniz evdir, o yüzden önemlidir.

Tutulmanın haritanızda gerçekleştiği evin yaşamınıza yansıyan konularını, kişisel doğum haritanız üzerinden değerlendirmek bu dönemi özgür iradenizle en doğru şekilde yönlendirmenize yardımcı olacaktır.

Tutulmanın konumuna göre hazırlanmış olan aşağıdaki listede, yükselen burcunuz hangi eve denk geliyorsa, önümüzdeki süreçte tutulma enerjisi gündeminiz o evin temsil ettiği konular hakkında olacaktır.

YÜKSELEN KOÇ: Kendini bilmeyen insan ne istediğini bilmeyen insandır. Sınırlarını bilmeyen insan ise yaşamın bilinmezliğinde ve yaratıcı enerjinin içinde kaybolmaya razı gelir. İlkel dürtülerinizi takip edin burcunuzda gerçekleşen tutulmada  takip edin ve yaratıcı enerjinizin alevini kendinizi yakmadan dile getirin. Siz ne istediğinizi bildiğiniz sürece yaşam sizinle birlikte istekleriniz için savaşacaktır.

YÜKSELEN BOĞA: Stresli zamanlarda sakinliği ile dikkat çeken Boğa burcu bu tutulmada inisiyatifi eline alarak başlatma enerjilerine karşı direnç gösterebilir. Sakinliğinizi koruyun ve yenilikten korkmayın. Unutmayın ki Lao Tzu’nun dediği gibi “En uzun yolculuklar bile tek bir adımla başlar.”

YÜKSELEN İKİZLER: Hayatınızda ilham aldığınız yaşam alanınıza doğru harekete geçin. Umutlar ve arkadaşlar evinizde gerçekleşen tutulmada hayat size bir fırsat dükkanı gibi gelecektir, ne alacağınıza önceden karar verirseniz yükselişe geçersiniz. Ani kararlarınızı 21 Nisan’da başlayacak Merkür geri hareketini hatırlayarak geri hareketin bitiş tarihi olan  14 Mayıs tarihi sonrasına ertelemeniz en yüksek hayrınıza olacaktır.

YÜKSELEN YENGEÇ: Koç burcu Güneş Tutulmasında eğer kendini güvende ve konforda hissettiğin kabuğundan çıkmaya razı olursan yeni bir kabuğa kavuşacaksın. Eğer artık içine sığmadığın alışkanlıklardan oluşturduğun kabuğundan sıkıldıysan yeni ve içinde kendini daha güvenli hissedebileceğin renkli bir kabuğa kavuşacaksın. Fakat bunlar için ihtiyaçlarını tanımlamalı ve onların peşinden gitmelisin. Kader çabaya aşıktır sevgili Yengeç ♡

YÜKSELEN ASLAN: Sabit yapısından dolayı yerinde uzun süre boyunca kıpırdamadan kalmayı kendilerine normal hale getiren Aslan Burçları için elementaşı Koç burcunda gerçekleşen tutulma enerjisi hayatınızda değişim rüzgarlarını estirecektir. İsteklerinizin ve arzularınızın uyandığı kış uykusundan kalkıp artık gelecek için hareket alma zamanını bu dönemde iyi değerlendirin.

YÜKSELEN BAŞAK: Eğer dünyadaki son gününüz olsa ne yapacağınızı bir düşünün, eminim yapılacaklar listesindeki ilk aklınıza gelen kalemden başlar ve harekete geçerdiniz. Koç Güneş Tutulması tam olarak sizden işte tam olarak bunu bekliyor! Risk almadan eyleme geçmek bu sefer pek mümkün gözükmüyor. Mükemmel olmaktan bu dönemde biraz vazgeçin ve kalbinizin sesini dinleyin. Bazen risk almak, hedefe ulaşmanın en güvenli yolu haline gelebilir değil mi?

YÜKSELEN TERAZİ: No more drama anymore! İkili ilişkiler ve partner evinizde gerçekleşen Koç Güneş tutulması enerjisi ile artık kibarlıktan ve uyumlu olma isteğinizden vazgeçebilirsiniz. Sizi zehirleyen ilişkilere ve olaylara artık son verin ve yeni başlangıçlarınızı bu tutulma enerjisi ile beraber dile getirin. Belki de en büyük hatayı sizi hak etmeyen insanları fazlasıyla umursayaraktan yapıyorsunuzdur.

YÜKSELEN AKREP: Bir Akrep her zaman yaşamdaki dönüşüm enerjisinin peşindedir. Gökyüzünde içinde ölen duyguların farkındalığı ile işine artık yaramayan hislerini karar verdiği anda yenileri ile dönüştürebilen bir burç daha yoktur. Yeniye yer açarak  kendinizi ve yaşam şartlarınızı dönüştürebileceğiniz alışkanlıklarınıza ve günlük yaşamın sizden talep ettiği her türlü sağlık koşullarınıza bu tutulmada düzen getirin.

YÜKSELEN YAY: Maceraperest Yay burçları için bu tutulma enerjisi harika etkiler barındırıyor. Koç burcundaki Jüpiter gezegeninin sizi esneten ve genişleten etkisi ile yaşamın hiç deneyimlemediğiniz taraflarının içine atlamak için kendinize bu tutulmada müsaade edin. Deneyim, sınırlarınızı belirlemeniz için en yardımcı araçtır. Pratik yaparak kendi gerçekliğinize ulaşın ve ona sahip çıkın.

YÜKSELEN OĞLAK: Eviniz ve aileniz ile ilgili konular bu tutulma sizden yeni başlangıçlar talep edecektir. İç sesiniz ile iletişimde kalarak üzerine gitmeniz gereken konular ile ilgili kendinize boş zamanlar yaratın. Sorumluluk ve görevlerinizin dağılımını aile içinde doğru şekilde yaparak adım adım başarıya ve hedeflerinize doğru ilerleyin. İstek ve ihtiyaçlarınızı aile bireyleri ile paylaşırken kendinizi ifadenize dikkat ettiğiniz sürece bu tutulma enerjisini en verimli şekilde değerlendirebilirsiniz.

YÜKSELEN KOVA: Kendinizi özel hissetmek istediğiniz bir tutulma enerjisi içerisindesiniz. İletişimde olmanız gereken kişiler ve durumlar kendi doğrularınızı sorgulamanıza neden olabilir. Açık ve net şekilde ihtiyaçlarınızı karşınızdaki için duyulur hale getirerek olayların akışını değiştirebilirsiniz. Baş kaldırma dürtünüzü doğru şekilde yönetmeniz ihtiyacınız olan başarı hissini size getirecektir.

YÜKSELEN BALIK: Kaderinizin yönetimini özgür iradeniz ile ele almanız gereken bir tutulma enerjisi içerisindesiniz. Yaşam hedeflerinizi somut alemde yaratmak adına isteklerinize ulaşmanızı engelleyen davranışlarınıza düzen getirmeniz bu yüzden çok önemlidir. Kalbiniz ve aklınız arasında denge kurmanızı kolaylaştıracak ateşli bahar enerjisi yeni umutları beraberinde getirecektir.

Artwork and written by

Ayşe Zeynep Açıkalp, StarZcope 2023