MARS BOĞA ♂︎ BURCUNDA

07 OCAK -03 MART

Gerileme süreci dolayısıyla 6 ay’dan fazla süredir yöneticisi olduğu Koç burcunda bulunan Mars’ın Boğa burcuna geçişi enerjisel olarak hepimizi farklı şekilde etkileyecektir.

Boğa burcu Astrolojide toprak burçlarının ilkidir. Fiziksel bedenimizin yaşamak için ihtiyaç duyduğu fiziksel kaynaklar ve değerler #bogaburcu üzerinden ifade bulur.

Amacı, yaşamın içinde kendini güvenli hissedebileceği somut değerler oluşturmak ve bunları korumaktır.

Mars Boğa, yaşamda kendimizi güvende ve huzurlu hissetmemiz için ihtiyaç duyduğumuz savunmayı hayatımızın hangi alanında vereceğimiz ile ilgili farkındalık kazandırıyor.

Mars’ın Ocak ayı içinde gökyüzündeki diğer gezegenlerden alacağı sert açılar, içsel olarak gerilmemize neden olur. Eğer içinde bulunduğumuz sürece hazırladığım BOĞA MARS TAKVİM TABLOSU üzerinden farkındalık ve bilinç ile tepki verirsek, hayatımızda gelişen durumlara etki edebilecek farklı bir süreç başlatmış oluruz.

Mars’ın uzun süredir bulunduğu Koç burcundan sonra Boğa burcuna geçmesi ile maddesel dünyada güvence arayışımız ciddi bir şekilde ortaya çıkacaktır.

Mars gezegeni, Boğa burcundaki konumu ile hareket almak ve ilerlemek için aradığı ateş enerjisini toprak elementinde bulamaz. Bu dönemde yavaşlamak ve enerjimizi hızlı başlangıçlar yapmak yerine, bize istikrar ve kararlılık sağlayacak olan işlere yöneltmek, Mars Boğa enerjisini pratik olarak kullanmamıza yardım edecektir.

Boğa Mars enerjisi bu dönemde vereceğimiz mücadeleyi ve alacağımız aksiyonları, maddi değerlerimizi korumak ve geliştirmek adına kullanmamızı talep ediyor.

Hayatta kalma savaşını ancak maddi kaynaklarımızı güvence altına alarak kazanabiliriz.

Para ve değer kazanmak üzerinden bizi harekete geçirecek olan bu enerji, maddesel dünyada istikrar sağlamak isteyeceğimiz aktivitelere ve uzun vadeli yatırımlara bizi yönlendiriyor.

Mars’ın Boğa burcundaki transiti neredeyse gökyüzündeki tüm gezegenlere zorlu açı yapıyor.

Mars’ın 07 Ocak’ta Boğa burcuna geçmesi ile sırasıyla açı yapacağı Merkür, Venüs, Satürn, Jüpiter ve Uranüs dolayısıyla önümüzdeki dönemin şartları Ocak ayı boyunca bizi zorlayacaktır. Bu dönemin şartları altında kişisel doğamızın transitlere vereceği tepkiler, gelecek istikrarımızın temelini ve 2021’in yaşamlarımıza yansıyacak genel temalarını ortaya koyacaktır.

Mars Boğa Ocak transit tarihleri üzerinden şahit olacağımız bu zamanın günlerini ve etkilerini takip etmenizi öneririm.

Bu Kit sadece sizi Mars’ın yıkıcı etkilerinden koruyacak ya da kendiniz hakkında bilgi alabileceğiniz bir kit değildir.

Aynı zamanda evren düzeni ve sistemini kendi deneyimleriniz ve farkındalıklarınız üzerinden algılayıp, evreni hissedebilmenizi sağlacak bir
Evren Kitidir.

Gezegenlerin evrendeki titreşimini kendi algımız ve bilicimiz ile dinleyebilmeyi öğretir.

Bireysel olarak yaşadığımız çevreye ve olaylara “bilinç” ve bu bilinç üzerinden yapıcı bir tepki geliştirmedikçe, hiçbir “kahraman” bizi kurtarmayacaktır.

Toplumda ve inanç sistemimizde hep evrenin ve kaderin bizi yönettiği öğretilmiştir.

Fakat gerçek tam olarak böyle değildir.

Bize insan olarak verilen “özgür irade” davranışlarımızı ve bilicimizi temsilen kaderimizi yönetmektedir.

Aksiyonlarımız her zaman kaderimizi yöneten pusulamızdır. #açıkalp
Yaşamda her şey belli bir amaca yönelik olarak bize hizmet etmek ve tekâmül sürecimizde bize yardımcı olması için vardır.

Farkındalığımızın yarattığı ortam kanalıyla, özümüz transit etkileriyle farkındalık üzerinden gelişerek hayatımızda anlamlı ve kalıcı değişimler yaratabilir.

Mars’ın ya da herhangi bir transit gezegenin bizi olumsuz şekilde etkileyebilmesi ancak bilinç dışı ve istemsiz bir durum içinde olduğumuzda geçerlidir.

Farkındalık bize bu algıyı kazandıracak ve gezegen etkilerini kontrol altına almamızı sağlayacak olan tek deneyimdir.

Bu süreç ise bilinç ve özgür irade gerektirir.

Gezegen etkilerini bilirsen, gezegenlerini sen yönetirsin. Gezegen etkilerini bilmezsen, gezegenler seni yönetir. İşte bu kadar basit!
Sevgi ile yıldızlara uzanan tüm kalpler adına. ❤️