TERAZİ BURCU D🌝LUNAYI

Güneş ve Ay gökyüzünde karşıt durumda olduğu zaman meydana gelen Dolunay bize iki kutuplu olguların dengeyi nasıl oluşturduğunu hatırlatır. Yaşam her zaman birbirine karşıt olan iki güçten oluştuğundan bu enerjiler birbirlerinin tamamıyla zıttı olarak gözükse de tamamlayıcı özelliklere sahiptir. Gecenin gündüzü, kadının erkeği tamamlaması gibi Dolunay yasası da bu evren yasasını destekler. Bu sırada ortaya çıkan yüksek voltajlı enerjinin sebebi işte bu iki farklı enerjinin dengeyi bulmak adına kendi frekansını koruma çabasındandır.
Terazi burcunda bulunan Ay, karşıt burcu olan Koç’taki Güneş’e yaptığı zıt açı ile #pembedolunayı meydana getiriyor. Terazi burcu temaları Astrolojide her türlü ikili ilişkilerimizi; partnerimizi ve ortaklıklarımızı temsil ederken, Koç burcundaki Güneş, #zodyak’ın ilk burcu olarak “Biz” yerine “Ben” demeyi tercih ediyor ve ikili ilişkilerde işler biraz karışıyor.

Kişisel doğum haritalarımızda 👩‍💻Terazi ♎️ burcunu yöneten ev konuları ve Terazi burcunda yer alan gezegenlerimiz Dolunay’ın bize vermek istediği mesajı ulaştıracak etki alanına sahip çıkıyor.

Terazideki Dolunay’ın yaklaşımıyla, ilişkilerde bazen söylenmesi gereken şeyleri doğru yerde ve an’da söyleyebilmek için zamana sahip çıkmamız gerekir.

Dolunay ışığı varlığımızın gölgede kalan taraflarını ortaya çıkarmamıza hizmet ettiğinden, Biz — Ben aksı arasında oluşan karşıt enerjiler bu dolunayda bir çok ilişkiyi dengesini bulması adına, dengesiz bir mücadele içine sokacaktır.

Terazi burcundaki Ay, duygusal ve sıkıcı bulduğu konulara gölge yönü olan “tarafsız yaklaşımı” ile cevap vererek ilişkideki huzuru koruyabileceğine inanır. Dolunay ne kadar Pembe olursa olsun, bu yaklaşım bizlere yalnızca zaman kaybettirir. #dengeiçinsavaş

Bu dolunay sonrasında söylemek istediklerimiz ilişkilerimizde aynı etkiyi yaratmayabilir ve gereken “zamanda” söylenmeyen sözlerimizin sonradan duyulabilme potansiyeli düşecektir.

Dolunay 🌝 bitişleri ve hasat zamanını temsil ettiğinden, bu zaman diliminde ortaya çıkacak olan konu ve durumlar, varlığımızın ve ilişkilerimizin gölgede kalan taraflarına yansıyarak gündelik algımızda yeni farkındalıklar yaratıyor ve ilişkilerimizde eskiyi yok eden yeni bir düzenin gelmesini sağlıyor.

Kendimizi karşımızdakine ifade etmeden önce, kendi ihtiyaçlarımızın ve isteklerimizin farkındalığında olmak ilişkilerde duyulmamızı ve kabul görmemizi kolaylaştıcak etkiler yaratacaktır.

İlişkilerimiz bizim aynalarımızdır. ❍ Hislerimiz ancak karşımızdaki kişiye kendimizi açık ve net bir şekilde yansıttığımız zaman anlam kazanır.

O yüzden ilişkide paylaşmak her zaman sevgiyi ve saygıyı çoğaltır.

İkili ilişkilerde tartışma ya da anlaşmak adına ortaya çıkan problemler, sosyal çevremizde paylaşılmaya değer yapılar 🗿oluşturmamıza yardım eder. Karşımızdaki kişi ile hararetin tavan yaptığı bir sırada “anlaşmaya gönüllü” olduğumuz bir ortam yaratabilmek ❣️ Terazi burcunda gerçekleşen bu Dolunay’ın en önemli konusudur.

JÜPİTER YAY GERİ HAREKATI

Bir gezegenin geri harekatı sırasında ortaya çıkardığı enerji içe dönük olarak çalışır. Jüpiter Yay burcu temaları; inançlar, felsefe ve yüksek eğitim ve uzun mesafeler konularını temsilen bize varmak istediğimiz yolun yolculuğun kendisi kadar önemli olduğunu söyler.

Bizler, inançlarımız ile harekete geçtiğimizde ufukların ötesindeki maceranın tadını çıkarmak için acele ederken bazen kendimizi hiç beklemediğimiz bir yerde buluruz. İşte bu Jüpiter’in Geri Harekatının ana konusudur.

Jüpiter’in bu geri harekatının ortaya çıkaracağı konular, inançlarımız ve yaşamdan beklentilerimiz ile ilgili konularda bizden tekrardan bir değerlendirme ve detaylara karşı hassasiyet talep eder.

Jüpiter’in geri hareketi sırasında içe dönmemizi engelleyerek bakış açımızı değiştirmeye direndiğimiz ve bizi kolayca yolumuzdan edebilecek olgulara sahip olan bu değerler Jüpiter’in 12 Ağustos 2019 tarihinde düz hareketine dönmesiyle bizi ele geçirebilir. İş işten geçtikten sonra sorguya çekildiğimizi hissettirerek bizi yetersiz kaldığımız donanımlarımız ile yüzleştirebilir. Eğer yaşamda kendimiz ile ilgili içsel farkındalığa sahip değilsek ve bu farkındalıkları başkaları ile paylaşılabilir duruma getirerek Jüpiter Geri Harekatı sırasında dile getirmediysek, kimsenin bizimle ilgili doğru ya da yanlış olan hislerini adaletli bir şekilde değerlendirebilmemiz mümkün olmayacaktır.

Bir insanın kendini karşısındakine sağlıklı şekilde ifade edebilmesi için önce içsel farkındalıklarına dokunarak kendini geliştirmesi şarttır.

Daha önce kendileri ile ilgili hiçbir farkındalığa sahip olmayan kişiler, başkalarının onlarla ilgili farkındalıklarını duyduğunda önce savunmaya geçecek sonra da okyanusun sonsuz sularında kaybolmaya yüz tutacaklardır.

Bu Terazi ❂Dolunayında;

İnsan kendine ne kadar yakın durabilirse, karşısındakine o kadar yaklaşır, kendi hakkındaki hayali ne kadar ifade edilemez haldeyse karşındakinden o kadar uzaklaşır.

Çünkü biz insanlar olarak kendimizi ancak başkaları üzerinden geliştirerek toplumda kabul edilebilir hale getiririz.

Yaşamdaki her şey zıttı ile dengede olduğu sürece var olur.

Bu Terazi Dolunayında karşımızdakine ve kendimize ait kefelerimizi ⚖︎ adalet, huzur ve farkındalık ile doldurduğumuz sürece dengeyi bulmamız eminim daha kolay olacaktır.

Tutku ve ışıkla,

Ying ve yang’in dansıyla,

Terazi Kefelerim, Kefen olana dek, yürüyorum.

Terazideki Dolunayın yaşamlarımıza ve ilişkilerimize sevgi, saygı, uyum ve ahenk getirmesini dilerim!

Ayşe Zeynep Açıkalp, StarZCope 2019