umut vs. hakikat

Bir astrolog için dünyadaki en zor şey her şeyi önceden biliyorken ve o anı yaşarken, o anda kendine ve karşındakine o şeyi hiç bilmiyormuşsun gibi davranmaktır. Anı bozmadan, karşındakini ürkütmeden ve korkmadan durmak anda kalmaktır.Gerçekler bazen o kadar acı olur ki her şeyi kelimelere dökebilen bir yazar olarak kifayetsiz kalıyorum, ülkemin astroloji haritasına bakıyorum ve içinden çıkamıyorum.

Söyleyebileceğim tek şey; Ülkemiz yanıyor! Belli ki tarihin en büyük yangınlarına bugünlerde şahit oluyoruz. Bu çaresizliğin tek sorumlusu yok fakat hiçbir aklın ermeyeceği bir çok nedeni var. Ülkemiz Akrep burcu, astrolojiyi bilen herkes bilir ki, Akrep, çaresiz kaldığında kendi kendini sokarak öldürebilen bir hayvan. 

Şu an Türkiye’nin bu yangından küllerinden yeniden doğması için. 

Sanki ormanlarımız kendini feda ediyor.

Ormanlar evrenin nefes alıp verdiği ciğerleridir.

O yüzden hepimizin ciğeri ve bağrı yanıyor.

Dün Evrensel yasaları ve Karma’yı size anlatarak ve yazmaya çalışarak hem kendimi hem sizi sakinleştirmek istedim. Fakat sakinleşemedim. Duyarlı davranarak sürekli alev gördüğümüz sosyal medyadan birkaç saniyeliğine bile olsa nefes aldığımızı hissedelim istedim. Bugün nefessiz uyandım, ülkemdeki bir çok can gibi.

Bugün gerçekleşecek Aslan burcundaki Yeni Ay’a yaklaştıkça, yaşayacaklarımızın şiddeti ve acısı daha iyiye gitmeyecektir. Yaşadığımız şoktan sonra ortaya çıkacak olan maddi ve manevi tahribat bu yeni ay ile beraber gözler önüne serilecektir.

Gökyüzündeki iki ışık’tan biri olan yaşam kaynağımız Güneş, Aslan burcunun yöneticisidir ve ateş elementi tarafından yönetilir. Gerçekleşecek Aslan yeni ay beklenmeyen olayların şiddetini arttıran Uranüs’ten sert bir açı alıyor. Aynı zamanda Türkiye Astroloji haritasındaki birçok önemli noktayı tetikliyor. 

Genelde benimde yükselenim Akrep olduğundan sizlerle ne olursa olsun acı bir dille bile olsa hep doğruları ve gerçekleri paylaşmaya çalıştım. Çünkü öğrendim ki yalnızca hakikat bizi doğru yola yönlendirebilir. Bize gerçekleri göstererek nefsimize ve özgür irademize hakim olmamızı öğretebilir.

Şu an geldiğim noktada, sizinle iş birliği yaparak benden beklentileriniz üzerinden bilgi paylaşmaya karar verdim. En azından bunun açıklamasını yapmayı kendime kolektif olarak bir görev bildim.

Her yer cehenneme dönmüş durumdayken, sessiz kalsam olmaz, yalnızca doğruları ve gerçekleri yazsam olmaz, yangınları görmezden gelip burç yorumu yapsam hiç olmaz dedim. Bizi birliğe ve bütünlüğe yönlendirecek bir yolun arayışı içindeyim.

Bu yol öncelikle bazı şeyleri akıl ile size anlatamayacağım bir yol çünkü kalp sözcüklerle konuşmaz. Ben ki her şeyi yalnızca akla, bilime ve mantığa dayandırabilirim şu an yaşadığımız ve içinden geçtiğimiz cehennemi aklım almıyor. Ama kalbimde bir yer var sürekli fısıldıyor. Sakin ol, bazı şeyleri aklınla anlayamazsın diyor. 

Aslan burcu bedenimizde kalbimizi yönetir. O yüzden paylaşacaklarımı lütfen aklınızla değil önce kalbinizle anlamaya çalışın.

Bana şu ana kadar sosyal medya üzerinden yazılanlar mail yada telefon ile ulaşanlar içinde genellediğim ikiye ayrılan bir ihtiyaç var. 

UMUT ve HAKİKAT

İçinden geçtiğimiz bu süreçte toplum olarak psikolojimiz tamamen dağılmış durumda, her birey tabi ki burcuna ya da yaşanmışlıklarına göre bu cehenneme farklı tepkiler veriyor. Bazılarımız yaşayacağı acıyı bildiğinden görmezden geliyor, bazılarımız yanan yangınlarla her saniye yanıyor, bazılarımız kalkıp oraya gidiyor, bazılarımız kendini sosyal sorumluluk işlerine adıyor. Kriz durumlarında herkesin olaylara verdiği tepkiler farklıdır. Öncelikle sizden ricam kim olursa olsun, kimseyi yargılamadan kendinize yalnızca kendi davranışlarınızdan sorumlu olduğunuzu hatırlatmanız.

Aynı zamanda medya ve iletişim fakültesi mezunu olarak bilmenizi istiyorum ki, doğal afetler kriz yaratırlar ve böyle zamanlarda toplum yapılacak haberler üzerinden kültürel ve sosyolojik yapısına göre yönetilmelidir. Kriz sakinleştirilmeli ve kontrol altına alınmalıdır. Fakat uzun zamandır doğru bilgileri sosyal medya üzerinden aldığımız için bu durum şu an tamamen kontrol dışına çıkmış durumdadır. Kova burcundaki Satürn ve Jüpiter’in sayesinde de sosyal medya üzerinden sağlanan bilgi akışı tam anlamıyla başka bir cehennem durumundadır. Çünkü herkes sürekli doğru ya da yanlış bir bilgi akışı içerisinde olduğundan teknolojinin çirkin yüzü ortaya çıkmaktadır. Bu durumu kontrol altına almak ve evhamı azaltmak için lütfen kendinize seçtiğiniz ve doğruluğuna güvendiğiniz birkaç profil dışında haber almak için hiçbir yere bakmamanız. Şu anda topluma faydalı olabilmemiz, birlik ve beraberlik içinde hareket alabilmemiz için ilk önce kendimize ait sorumluluklarımızı yerine getirmeliyiz.

Ben içinden geçtiğimiz bu süreçte bildiklerimi ve gördüklerimi Türkiye haritası ve aslan yeni ay’ in genel transit etkileri üzerinden dilimden ve elimden geldiğince sizinle ve kalbimle harmanlayarak paylaşacağım . Ama yine de bilmek istiyorum. Daha çok ne okumak isterdiniz.

Bu balinayı dün rüyamda gördüm sabah uyanır uyanmaz size anlatabilmek için çizdim. Bana dedi ki, acı bir şeylerin iyileşmesi için en iyi katalizördür. Gözünden öptüğüm balinam. Pain is the ultimate catharsis.
HAKİKAT Mİ – UMUT MU?
Bu balinayı dün rüyamda gördüm sabah uyanır uyanmaz size anlatabilmek için çizdim. Bana dedi ki, acı bir şeylerin iyileşmesi için en iyi katalizördür.Gözünden öptüğüm balinam. Pain is the ultimate catharsis.Şimdi hakikati, kalbimdeki Moby Dick’i; bir hikâye haline getireceğim.

BÜYÜK GİZEME GÜVEN

Yeryüzündeki en eski mahlûklardan biri olan balinalar yaradılışın ilk zamanlarından beri her şeyi görmüş ve işitmiş büyük gizemli bir ruha sahiptirler. Tüm zamanların başlangıcından itibaren bilinen balinalar en soğuk denizlerin, en derin sularında şarkı söyleyen okyanusların ve yeryüzü sularının kadim bekçileridir.

Bir insanın rüyasında balina göründüğünde, yaşamda bazı şeylerin entelektüel olarak anlamlandırmaya çalışmadan kabul edilmesi gereken şeylerin var olduğunu hatırlatır.

Bazı şeyler zihin tarafından bilinemez, insanın nasıl yaratıldığı, tanrının gerçekten var olup olmadığı, yıldızlar dünyasının bizi nasıl etkilediği sadece kalp yoluyla deneyimlenebilir.

Çünkü Kalbimiz inançlarımızın kalesidir.

İnsanın kaderini çabası ile kendi yaratabileceğini savunan evrimsel bir astrolog ve bir birey olarak kendi gördüğüm ve anlamlandırmaya çalıştığım rüyam yüzünden şaşkınlık ve acı içinde olduğumu söylemeliyim. Türkiye astroloji haritasına baktığımda sular ile çevrili burcu Akrep, yükseleni Yengeç olan ve dünya üzerinde jeopolitik yerleşimi tahmin edebileceğinizden eski ve kuvvetli olan ülkemizin içinden geçtiği dönem ve aldığı sert transitler bugün yaşadığımız cehennemin kadersel ve karmik etkilerini ortaya koyuyor.

Türkiye Astroloji haritası üzerinden içinden geçtiğimiz transitleri Aslan burcu Yeni Ay yazımda sizinle paylaşacağım fakat anlamanızı istiyorum ki, ülkeler insanlara benzemezler. Kendi kaderlerini kendileri yaratamazlar. Yaşadığımız yangınlar doğal bir afettir. Bir deprem gibi, aniden patlayan bir volkan gibi olabilir. Fakat bizler bu ülkenin evlatları ve üzerinde yaşayan insanları olarak, bize doğuştan verilen özgür irade ile üzerinde yaşadığımız ülkemiz için bazı tercihler yaparız. O tercihler ki, refahımızı, huzurumuzu, kaynaklarımızı ve geleceğimizi belirler. Bugün içinden geçtiğimiz cehennemin sonuçlarını yaratırlar ya da yaratmazlar. Ne kadar kaderci olmamız gerektiğini herkesin vicdanına ve inançlarına bırakıyorum.

 

Illustrated & written by Ayşe Zeynep Açıkalp, StarZcope 2021