VENÜS YAY BURCU TRANSİTİ

Hayallerinden daha azına razı gelmeyen Yay burcundaki Venüs 9 Aralık’a kadar aşk’ta sınırlarımızı zorlayacak.

Aşk, Özgürlük ve Tek Başınalık kitabında Osho der ki; Gerçek aşkı asla hayal kırıklığına uğratamazsın, çünkü zaten baştan bir beklenti yoktur.
Gerçek olmayan aşkı ise asla tatmin edemezsin çünkü öylesine büyük bir beklenti içindedir ki yapılan her şey az gelir.

Kendini sev…Bu radikal bir değişimin temelini oluşturabilir. Kendini sevmekten korkma. Tamamen sev ve şaşıracaksın: Tüm kendini suçlamalardan, kendine karşı saygısızlıklardan kurtulduğun gün, kendini değerli ve varoluşun sevgisine layık hissettiğin gün – işte o gün kutsal bir gün olacak. O günden itibaren insanları olduğu gibi göreceksin ve merhametli olacaksın. Ve bu sonradan edinilmiş türden bir merhamet olmayacak; doğal içten bir duygu olacak.

Zodyakı incelerken, başka hiçbir burç Yay kadar şansı, iyimserliği ve macerayı bünyesinde barındıramaz.
Güneş sistemimizde bir ışık feneri görevi gören ve Jüpiter tarafından yönetilen Yay burcu, ruhları yükseltmek, neşe yaymak ve iyi şans yaratmakla ünlüdür. Endişelenmeyin – bu destekleyici titreşimlerden yararlanmak için okçu mevsiminde olmamız gerekmez.
Bu enerji cömert bir enerjidir, yani bir gök cismi bu burca her girdiğinde kollektife kozmik kutsamalar yağdırır.
Yay burcunda gerçekleşecek Yeni ay bu kutsamaları çoğaltacaktır.

Venüs 15 Kasım’da Yay burcuna geçerken, tüm yıldızlar içimizdeki ilahi sevgiyi tüm biçimleriyle güçlendirmek, yükseltmek ve beslemek için hizalanacaktır. Tesadüfi karşılaşmalar taze aşklara yol açabilirken, mevcut ilişkilerde partnerlerini en başta birbirine çeken ışıltıyı geri kazanma fırsatına sahip olacaktır. Evren bizden kalbimizi dinlememizi ve kalbimizde beliren sevgiyi kucaklamamızı isterken, her şeyin mümkün olabileceği duygusu en utangaç yıldızları bile kabuğundan çıkaracaktır.

Yay burcunun bizi heyecana ve maceraya yönlendiren enerjisi yeni bağlar kurmanızı kolaylaştıracak. Bu dönemde aşk aramaya istekli olmanız gerekse de, evren sizi aşka yönlendirmek için ilahi bir yaklaşım benimsemenizi isteyecektir. Venüs Yay burcundayken eğer biri gözünüze çarparsa tatlı bir gülümsemeyle sohbete başlayarak konfor alanınızın dışına çıkmaktan korkmayın. Özellikle 21 Kasım’da Yay burcundaki Merkür’ün Venüs’le yakınlaştığı zaman, flörtünüzü baştan çıkarmak için tüm kozmik enerjiler size hizmet edecektir.

Ruh eşi enerjisi astrolojik bir fenomene dönüşebilseydi bu Yay burcundaki Venüs olurdu. Ancak bu, özellikle 3 Aralık’ta Venüs’ün aldatıcı Neptün ile karşı karşıya geldiği bir zamanda gerçekleşmeyecek fantezilere kapılmanız gerektiği anlamına gelmez. Bu hisler, pembe gözlükler takmanıza, aklınızı başınıza almazsanız ve kırmızı bayrakları kabul etmezseniz ilişkilerde idealize ettiğiniz beklentilerinizden kaynaklanan sorunlar yaşamanıza neden olabilir.

Kendini sevme ve kendi değerini anlama dersleri Venüs Yay transiti boyunca aktive olacak olsa da, kalbimiz arkadaşlık ve aşk için can atacak.
Neyse ki Yay’ın kişisel farkındalığa açılan kapıları aynı zamanda kendimizi sevme ve özgürlük duygularımızı harekete geçirecek, bu yüzden başkalarına ayırdığımız kadar kendimize de zaman ayırdığımızdan emin olmalıyız.

Duyguların hedeflediğimiz noktalara doğru yükseklere çıkacağı ve ilahi bağlantılarımızın ortaya çıkacağı bu dönemde sınırlarınızı zorlayabilirsiniz. Nasıl olsa Venüs’ün Oğlak burcuna geçeceği 9 Aralık tarihine kadar ilişkinizin ne kadar sağlam ve tutarlı olduğunu bilemeyebilirsiniz.

Venüs Oğlak burcunda geçtiğinde, aşk hayatınıza daha ciddi bir yaklaşım sergilemenizi isteyecek ve sevgilinizle bir şeyler inşa edip edemeyeceğinizi sorgulamanıza neden olacaktır.

Şimdilik Yay burcunun canlandırıcı ve heyecanlı enerjisinin tadını çıkarın, ancak bu bağların zamanın testine dayanma olasılığını gözden geçirme şansınız olana kadar kalbinizi kontrol altında tutmaya çalışın.

Illustrated and Written by 

Ayşe Zeynep Açıkalp, StarZcope 2022